Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Префасониране на C20NE в 20NE

kvalev снимка kvalev 21 април 2009 - 21:10

Ей ша ма умориш.......

Публикувано изображение


около 1 килоом многоборотен според мен, за да докараш между 3 и 4 краче онази стойаност от картинката..


Айде успех
Мнението беше редактирано от kvalev: 21 април 2009 - 21:12
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 април 2009 - 21:15

Много съм благодарен за помоща и се радвам че все пак има хора които имат желание да помагат.

Сигурен съм че информацията ще бъде полезна и за напред не само на мене 

Благодаря колега  <_<
Благодарности и на GSM BOSS за съпорта по Skype
Благодаря на всички колеги за помоща и вниманието
Edit
Eто за какво конкретно става дума

Прикачено изображение

Прикачено изображение

Прикачено изображение

Прикачено изображение
Мнението беше редактирано от Жоро: 25 април 2017 - 10:56
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 09 ноември 2010 - 14:25

здр колеги аз съм с мл4.1 0 261 200 131 пробвах по начина които е описан замасих краче 27 на екуто ,имам и потенциометър на въздухомера има съпротивление но ефекта е отрицателен колата неможе да се форсира заглъхва на 3000 об. иначе лампата за чека не ми свети откачил съм буксата на сондата но ефект няма минах пак на стариа вариант със сондата че така въпросамие какво липсва примен или нещо неправя както трябва ако ми помогнете много щесъм ви благодарен :icon_wink2: :drinks:
Мнението беше редактирано от Vectra A: 09 ноември 2010 - 14:26
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 09 ноември 2010 - 15:44

А провери ли на какъв волтаж е настроен тримера?
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 14 ноември 2010 - 19:36

как то и да го настроя неще пропуква във филтара то ва мисля че е от бедна смес остана ми да опитам само да мана емулатора понеже не е със букси а са рязани кабелите на дюзите а това можели да е от датчика за температурата водата които е за екуто
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 14 ноември 2010 - 19:48

Буксата на дебитомера да няма празно място?
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 14 ноември 2010 - 20:25

 ОМЕГА, на 14 Nov 2010, 19:48, каза:

Буксата на дебитомера да няма празно място?

не колега няма свободно място
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 14 ноември 2010 - 20:46

Провери за всеки случай дали е окабелено от 1во краче на дебитомера до 43 то на компютъра......

 Vectra A, на 14 Nov 2010, 19:36, каза:

как то и да го настроя неще пропуква във филтара то ва мисля че е от бедна смес остана ми да опитам само да мана емулатора понеже не е със букси а са рязани кабелите на дюзите а това можели да е от датчика за температурата водата които е за екуто
настройката се прави на газ анализатор.При мене след манипулацията отидох на газ анализатор и с потенциометъра,който добавих в дебитомера настроихме СОто 

Ако имаш проблеми с датчика на температурата за инжекциона то този проблем се отразява и на газ и на бензин.Най-добре се вижда при диагностика и да се гледат живи данни.Така ще се види какви са точните показания на  датчика.
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 16 ноември 2010 - 14:11

така проверих всичко измерих съпротивлениата на температурниа датчик да де ми 270 ома при напълно загряла настроих потенцометъра на 2.4 ома на дебитомера премахнах eмулатора за газ настроих пружината на дебитомера и нещата малко се оправиха но не напълно като си закача пак буксата на сондата започва дасе форсира по добре варвежа е по добър от колкото без сондата защо немога да го настроя без сондата не ми е ясно...сега съм си дал инжекторите за промивка и мисля че нещата ще си доидат на място а и пак ще опитам без сондата..
Мнението беше редактирано от Vectra A: 18 ноември 2010 - 09:56
Отговори

burgazliq снимка burgazliq 11 декември 2010 - 15:55

имам един въпрос
купих си потенциометър но незнам как да го свържа
има 3 крачета кои 2 точно да свържа към 4 и 3 на дебитомера?
някой ако може да обесно поподробно не разбирам от ел
как да замеря с мултицета
Мнението беше редактирано от burgazliq: 11 декември 2010 - 16:00
Отговори

nd_nikolov снимка nd_nikolov 11 юли 2011 - 17:35

 oci, на 28 март 2009 - 18:17, каза:

Така да разкажа и аз днес какво направих. Разглобих си кората свалих буксата и намерих пин 20. Замасих го, след което изключих сондата и запалих... О чудо няма светещ чек енджин :love_opel: Други реални разлики не забелязвам - може би държи една идея по-стабилни ниски обороти. След това обаче реших да махна замасяването(без да включвам сондата) и запалих отново и познайте - Лампа НЕТ :2bg: Засега си оставих с вързана маса на краче 20, и ще покарам така и ще докладвам как е положението с разхода/вървежа и грешките в ЕСU-то.
Ето и малко снимков мат'рял:

това е ECU-то ми(1.5):
Публикувано изображение

тук е буксата на ECU-то, като с червена стрелка съм показал къде е пин 20(ако се приближи дори се вижда надписа):
Публикувано изображение

а това е гнездото където аз си сложих кабела за масата(отново с червена стрелка е показано къде трябва да се сложи маса):
Публикувано изображение

от къде изключих ламбда сондата:
Публикувано изображение





КОЛЕГИ НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА ПОМОГНЕ ЗА комп.Siemens SIMTEC 56 за C18XE.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 юли 2011 - 17:49

Единствения вариянт е да минеш на Motronic 1.5! :icon_wink2:
Отговори

nd_nikolov снимка nd_nikolov 11 юли 2011 - 21:57

БЛАГОДАРЯ
Отговори

surbino снимка surbino 03 декември 2011 - 14:08

Здравейте колеги,в крайна сметка има ли някаква разлика като се махне ламбда сондата?Само от пина на мотроника към маса ли се прави?Ако може някой да даде някакво мнение след интервенцията,говоря който кара на бензин!Благодаря!
Отговори

Иринков снимка Иринков 17 декември 2011 - 14:39

А някой да има идея за X16SZ ?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 декември 2011 - 20:04

за 1,6 моно има вариант само за Ц16НЗ да мине към Е16НЗ, аз лично съм го правил на няколко коли, при теб единствения вариант е да минаваш към Ц/Е16НЗ но ще се вкараш в голям филм, иначе ако го направиш забравяш и за проблемите с електрическия ЕГР, обаче си навличаш друга беля със проблемите с комутаторите в делкото на Ц/Е16НЗ...
Отговори

мартин c14se снимка мартин c14se 09 януари 2012 - 21:42

имам 1 въпрос имам корсичка 1.4SE как да премахна сондата кое краче на маса и само с това ли ще се размина или не днес изкарах буксата каде има еднин вакум към смукателните незнам как се казва и има 1 букса с 3 крачета и варвенето и беше коренно различно
Мнението беше редактирано от мартин c14se: 09 януари 2012 - 21:44
Отговори

dNp снимка dNp 12 юни 2012 - 22:18

Колеги а някаква идея за Motronic 1.52? Гледах в аутодата, нямаше "earth - without cat" както е описан в ML4.1 и Motronic 1.5
Отговори

petko снимка petko 14 юни 2012 - 15:56

И на мен ми е интересно дали има вариант за премахване на сондата на C14SE,C16SE.
Отговори

shtangista2 снимка shtangista2 17 декември 2013 - 13:05

Колеги може ли да дадете от няъде информация за номера на ЕКУ-то, дали е 1,5 или 4,1, защото от предните постове има линкче, но не работи?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg