Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Инфо за Астра H, коя да избера, дизел или бензин

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 януари 2018 - 20:21

Не знам колко те е разсмял Димов, но преди Димов казаха че има някой даже и са ги махали след това. Тъй че не знам кой те е разсмял.

Аз също знам поне 3-ма , които след 1 година и половина 2 на газ, се започна с простотиите.
И затова казах - ако е от завода поставена - добре. Ако ли не - не бързайте, ще дойде времето за стопяването на "спестявката" от 25% (зависи от колата). И сега за да не те разсмивам заради числото, ще ти го кажа така - Газта е 50% на цената на бензина, но на газ харчи 20-25% повече... тъй че ....
Само сега не искам да виждам как 1.8 125 коня харчела 6/100 газ, щото съм се наслушал на глупости.

На газ се кара и "имаш далавера" ако ходиш както един приятел ходеше България-Франция преди, поне два пъти в месеца го правеше това упражнение. Но защо ли ходеше с дизел ? Ей това се питам. Имаше Кадет Е 1.7 исизу с разход на дълъг път около 4-4.2/100..
Само ще те попитам , както питам всички заяждащи се: Аз като карам градско нормално(без да се правя на състезател) и средният ми разход е 6.1/100 дизел както съм с 2.0 двигател , а ако си бях взел нещо по-малолитражно?. Ти ако харчиш 13-14 газ в града(там някъде си), ще ми обясниш ли кое точно ще ме накара да карам на газ? Коя точно "далавера" ще ме "съблазни" да карам на газзззз? Освен че ще дам 500-600 лева за уредбата най-малко и кога ще съм на нула от нейната цена - не е ясно. Че и да си разбърникам колата да й правя уредби, муредби, тръбички, бутилки? И за бонус, да ми падне мощността с 15% минимум.

И аз мога да се "разсмивам" , но не го казвам нали ? Само когато някой се "разсмее"...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 януари 2018 - 20:49
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 януари 2018 - 21:37

benzy ако взимаш Z18XE провери в какво състояние му е компа. Закачен е на мотора и от вибрациите му се прекъсват крачетата. Като купуваш виж дали е отварян/задния му капак е на черен силикон/, и после веднага го махаш от мотора и го закачаш към коша. И е много чувствителен към кирливи датчици този комп, обича само сименс/вдо. Втората ламбда сонда се лъже лесно като издъниш катализатора, преходник с отвор 2мм. За XER не знам как е, не са ме интересували по принцип усложнени мотори...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 януари 2018 - 21:46

Недей да отписваш 1.9 дизела. Ако намериш читав не се замисляй. Не е зле, никак не е зле. Профилактиката (чистенето на ония неща) се прави веднъж на две години или на около 30 до 40 хиляди. Иска си каране извънградско, оптимума е около 50 на 50 или повече в полза на извънградското. ДПФ-а се мие и става като нов, не е толкова скъпа процедура. Почти съм убеден, че каквото и да вземеш ще отваряш съединител, така че демпфера ще е в повече, но се прави веднъж. А удоволствието от 150 коня с 320 Nm в кондиция под капака не е за изпускане, пък и данъка е колкото на Z18ХЕР.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 януари 2018 - 21:55
Отговори

benzy снимка benzy 12 януари 2018 - 21:49

Колега Димов, мисля, че не сте баш прав...
Разликата между "фабричната" газова и афтър маркет газовата е доста грубо казано, но само във времето на поставяне. Опел не е седнал да разработва газова, а е отишъл и е напазарувал готова от пазара. единствената разлика е, че примерно е монтирал термично по-издръжливи клапани главата няма да е по-различна и да ти е сложил още от завода свещи "за газово", за което също са те чарджили с някаква заводска надценка.

Разхода на газ се увеличава средно с 15%. демек при твоето очевидно много спокойно каране на нафта разхода на 1.8 бензин ще е също едноцифрено число. При 6.1 градско ти успяваш да постигнеш около 23% по-нисък разход от заводския, ако приложим същото за тоя 1.8 бензинов мотор значи около 9 на 100 газ, ще признаеш че има разлика между 2.10 за литър нафта и идея под 1 лев за газта...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 януари 2018 - 22:06

Защо махна 20% от заводския разход на бензин ?
И го сложи за газ? заводски е 11.4 бензин, което прави най-малко 13.5-14 газ. От това число махни 23% и да видим пак ?

Става пак близо 11 газ ( 10.8 ) . Е къде е пак далаверата ? В 1 лев на 100 км ли ? Е , мерси...

Явно не сте видели още че тая история с газта е пак премислена и сметната от когото трябва така... че уж да лови окото ама , само окото на който не се усети. Аз съм се усетил отдавна.

Тук газ-> нафта се движи точно на половина. 2 лева нафта - 1 лев газ.

Запомнете - няма далавера при града с тая газ. Няма, колкото и на някой да му се иска. Както казах, преди да е пуснато - то е сметнато от 1 милион алчни педала. Вярвам че ти няма да отречеш това.

А за извън града колко далавера да има ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 януари 2018 - 22:14
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 12 януари 2018 - 22:11

Карам астра х със z18xe на газ и разхода ми смесено е 8.5-10 газ на 100км. И аз като теб се чудих дали да е бензин или дизел , все пак 10 г съм карал дизелова вектра б . Според мен нещата са на кантар , при дизел може и да смениш скъпия демпфер , може и да изкараш късмет, нали всички на това се надяваме да вземем запазен екземпляр на ниска цена. При бензина имаш газификация за около 1000лв , по-честа смяна на свещи заради газта , ако кихне бобина хубава е около 200лв , датчиците както каза колегата само сименс , за да няма проблеми , а те са си цифра . При мен вече гърнетата са за смяна от газта , това при дизела ми го нямаше..Така че гледай, да е по- запазена , другото е късмет както казах.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 януари 2018 - 22:16

МИ ето ви жив пример - аз отдавна съм го разбрал това и затова ви го казвам.

Тъй че колега с бившата Вектра - кажи им го , на мен не вяврват.

И пак да кажа за тоя демпфер - НЕ Е толкова скъп ако си го вземете от Ebay. Дал съм цена за 1.9 моторите, тъй че мисля около 400 лева не са болка за един път дадени. ЕВЕНТУАЛНО казвам.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 януари 2018 - 22:19
Отговори

benzy снимка benzy 12 януари 2018 - 22:26

Колеги, благодаря за съветите, но ми се иска темата да я завъртим към малко по-общи неща в помощ на по-широк кръг бъдещи собственици, не толкова моят избор, щот аз съм си шашкънин и вероятно не съм добър средно статистически пример. Вероятно сще взема кола като броя едни пари на някой и ще му кажа иди ми доведи ей тази щото ми писва да обикалям - пред свършен факт въздишаш и почваш да правиш :dummy:


 tisho.74, на 12 януари 2018 - 21:46, каза:

Недей да отписваш 1.9 дизела. Ако намериш читав не се замисляй. Не е зле, никак не е зле.

Принципно не отписвам нито един мотор, още не съм тествал дизел ще го отпиша едва след като мина няколко км с такъв, но определено ако е дизел няма да е 1.9 150 коня, в английските форуми има доста приказки за това как сривал скоростната кутия - тия 320 Nm са горе долу максимума, който тя поема според производителя и имало доста препищели. Ако е дизел по-скоро 1.7 110 коня и 6 скорости, тогава на дълъг път, поне на теория, можеш да свалиш разхода до към 4.5 и да стане и финансово атрактивен, но като цяло дизела си е по-капризния избор.


 Hevy, на 12 януари 2018 - 21:37, каза:

ако взимаш Z18XE провери в какво състояние му е компа. Закачен е на мотора и от вибрациите му се прекъсват крачетата. Като купуваш виж дали е отварян/задния му капак е на черен силикон/, и после веднага го махаш от мотора и го закачаш към коша.


М... а как по дяволите се проверява в какво състояние е компа? :confused:
Тоест да се види дали крачетата са здрави и дали не е отварян или инякакъв вид закачане за диагностика?
Отговори

talatinov снимка talatinov 12 януари 2018 - 22:34

6.1 градско? Извинявай ,това е не възможен разход ,за градско.Моя разход на газ е около 11.5-12. според теб в зафира колко ще харчи тоя дизел 2.0 ? Сигурно 6.5 ? Един ГИ се изпалаща за около 10-15 хиляди. Какви проблеми,мойта е с газ от 150 хиляди,смянявам филтри на 10 хиляди,един път мембрани на изпарител,датчик за температурата веднъж и това е! А свещи сменявам на 30 хиляди не защото имам проблеми а за застраховка. Бобина се сменява не зависимо дали си на газ или бензин,датчици на сименс също така. А за загуба на мощност с 15-20 процента не ми се коментира такава глупост даже !
Мнението беше редактирано от talatinov: 12 януари 2018 - 23:07
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 януари 2018 - 22:38

Астрата от аватара не я държа още там случайно. Това все още ми е любимия Опел. С 1.9 на 150 коня среден разход 4.5 от София до Пловдив и обратно си беше редовно явление при каране около 120-130 км/час. Вярно, че колата беше от магазина и първата ми лично моя от там, но все пак.
Не знам, но аз като избирах наскоро се бях спрял на астра комби с 1.9, но на 101 коня. За мен беше перфектния вариант преди да реша, че ми трябват седем места заради данъчния кредит и колата да ми е на фирмата. А 1.9 я предпочетох пред всичките 1.7 заради вървенето и може би по- малкото проблеми от тях. А и имах такава, но на 150 коня и си ме влечеше към 1.9.
Между другото докато търсех такава астра попаднах на три обяви, които бяха писани 101 коня, но след проверка на ВИН-а се оказаха на 120. И някъде там изпадна Пижо със седемте места и решението беше мигновено.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 януари 2018 - 22:42
Отговори

benzy снимка benzy 12 януари 2018 - 22:40

 Д-и-м-о-в, на 12 януари 2018 - 22:06, каза:

Защо махна 20% от заводския разход на бензин ?
А за извън града колко далавера да има ?

Вероятно гледаме различни данни - гледах един руски сайт, който дава 10.8 градско бензинката и 7.5 за твоя дизел
от там 10.8 + 15% = 12.4 и приспаднато със средната икономия която ти постигаш 12.4 - 23% = 9.5л газ/100
или 6.1 х 2.11 = 12.9 лв срещу 9.5 х 0.98 = 9.3 лв т.е 3.6 лв/100

Ако не беше тънкаш (не казвам по-добре, а по-тънко) хиляди таксиджии нямаше да го ползват и да навъртат километраж :icon_wink2:
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 13 януари 2018 - 00:00

 Д-и-м-о-в, на 12 януари 2018 - 22:16, каза:

МИ ето ви жив пример - аз отдавна съм го разбрал това и затова ви го казвам.

Тъй че колега с бившата Вектра - кажи им го , на мен не вяврват.

И пак да кажа за тоя демпфер - НЕ Е толкова скъп ако си го вземете от Ebay. Дал съм цена за 1.9 моторите, тъй че мисля около 400 лева не са болка за един път дадени. ЕВЕНТУАЛНО казвам.



Мисля , че малко говориш наизуст , демфер за 400лв ?! Аз ако сменям съединител ще искам гаранция от майстора , а за такава част от ибей няма как да стане. От хора в този форум знам , че 1000-1300лв е смяната и ако не си карал дизелова астра х , която няма нищо общо със стария двигател не си обективен.
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 януари 2018 - 21:27

М... а как по дяволите се проверява в какво състояние е компа? :confused:
Тоест да се види дали крачетата са здрави и дали не е отварян или инякакъв вид закачане за диагностика?
[/quote]

Сваляне и гледане само, заводския силикон е равен като от машина. Постави го като последно условие при покупката. За съжаление тези мотори не само са редки , но и масово се продават проблемни коли. Защото е просто въпрос на време , а не дали ще даде фира. Диагностиката нищо няма да покаже. Едно време като си взех моята, това ми беше първата работа - да махна компа от мотора. Плюя, чукам на дърво, вече 9г и 100к няма дерт.
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 януари 2018 - 13:26

ЕЕЕЕ, счупихте темата на човека.
Д И М О В!!! предлагам ти да отвориш една тема" "колко си обичам печката" или "колко дизеловия автомобил е по-добър от бензиновия" или обратното.
Ясно че всеки фен на едното и другото гориво си има своите аргументи и за него са си бетон и неопровержими, ама не разваляйте темата на автора и, в нея става въпрос за друго и човека си е изложил аргументите.
Малко масло в огъня и от мен, в северна Америка се ползват около 3% дизели, в южна Америка около 5%, в Австралия и разните там островни държави процента е почти същия, в Азия почти 7% процента продажби през 2008 год. са паднали на 1,8% към средата на 2017год. Става въпрос за леки автомобили. И се чудя аз сега тези луди ли са! или какво? защо аджеба не се възползват пълноценно от евтиния дизелов автомобил.
Не приемайте поста ми като заяждане.
Отговори

benzy снимка benzy 14 януари 2018 - 21:31

 Коцето, на 14 януари 2018 - 13:26, каза:

ЕЕЕЕ, счупихте темата на човека...


Ами аз не смеех да се обадя... :icon_wink2: малко се разводни идеята за помощ при избор на Астра H - да събираме полезно инфо за модела...

Имам едно предложение, ако може колегите да съберат есенцията от спора си в по един пост, и малко да се зачисти останлото. Все пак приемам, че и двамата са стигнали до определени изводи, които биха могли да са в + за бъдещ избор. Вариант Б, да се създаде една тема дизел с/у газ и тези им размисли и сметки, а мисля, че и аз имах да се преместят там...
Мнението беше редактирано от benzy: 15 януари 2018 - 01:37
Отговори

benzy снимка benzy 14 януари 2018 - 21:39

Да добавя малко инфо за Инфотейнмът системите в H-ките и евентуално колегите да допълнят. Все пак Добрата музика е от ключово значение за приятното пътуване.
Та това, което за момента съм изровил е, че на H се монтират следните инфотейнмънт системи:

CD 30
CD 30 mp3
CD 40 usb
CDC 40 opera
CD 50 phone
CD 60 navi
CD 70 navi
DVD 90 navi

все още преследвам коя с каква изходна мощност е и с какви говорители е окомплектовна, но ако правилно се ориентирах Navi ситемите са лесни за разпознаване по 2рия слот за CD. Пък и в крайна сметка си пише - за разлика от "краварката" тук надписа е горе в дясно :icon_razz2:

Поне CD30 няма опции за AUX или USB, но има колеги, които му търсят колая, в аудио сектора ще се намери инфо. Е eBay има и камара афтърмаркет предложения за дабъл-дин с андроид навигация и т.н. на цени от около 120 до 250 паунда. Което май е добра идея, за тези които искат по-сериозна музика. На няколко места в чуждите форуми срещам че CD30 e най-лошата система монтирана на автомобил :)
Отговори

benzy снимка benzy 15 януари 2018 - 18:18

Мани моя избор, мойта кола е в Дупница и струва 7500 ама ги нямам щото като сложа 8-900 лв регистрация, административи и първоначално обслужване... и някой друг ще ми я кара :drinkin2:

Идеата ми за темата е да се себъра кой каквото се сети като полезно за X-ките, та било то +сове или болежки. Цени за ремонти та ако ще и музика или джанти и т.н. Като прочете човек и да му светне какво да очаква или какво да търси
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 януари 2018 - 10:02

 Коцето, на 14 януари 2018 - 13:26, каза:

ЕЕЕЕ, счупихте темата на човека.


Почистих, но за жалост покрай сухото гори и мокрото. В писанията имаше доста интерсни неща но и мн.обиди и тъй като нямаше как да ги почистя, заминаха :(

Ще помоля колегите за смекчаване на тона и нека се придържаме към темата без да се нападаме и обиждаме!!!
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 януари 2018 - 10:09

benzy, кола от Дупница не се купува!!! Мислил ли си за дизелова Вектра Ц, там кутията не е проблемна. Ако инфото в профила ти е вярно, размерите й не са ти проблем, защото аз в момента не я харесвам само заради размерите й...

Вече не я ползвам за пътувания а в Сф няма къде да я спирам. В центъра обикалям по половин час. Виждам от място да излиза кола а аз не мога да я вкарам там. Двата парктроника пищат на умряло и се налага да търся по-големи места. Аз лично не те съветвам да вземаш слабите бензинки. Даже не са и икономични...
Отговори

kirenski снимка kirenski 16 януари 2018 - 10:56

 benzy, на 14 януари 2018 - 21:39, каза:

Да добавя малко инфо за Инфотейнмът системите в H-ките и евентуално колегите да допълнят. Все пак Добрата музика е от ключово значение за приятното пътуване.
Та това, което за момента съм изровил е, че на H се монтират следните инфотейнмънт системи:

CD 30 mp3



В късните Aстри H с музика от вида CD 30 mp3 има възможност за АUX ,даже го има заводски,а изводът АUX и изваден до лоста на ръчната.

Поздрави,
Мнението беше редактирано от kirenski: 16 януари 2018 - 11:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg