Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

мнение за Opel Insignia 1.6 или 1.8

Даскала снимка Даскала 23 януари 2019 - 12:55

Здравейте, колеги. Ако можете да ми дадете съвет. Като много хора и аз искам да си закупя инсигния. Насочил съм се 1.6-или 1.8 май беше. Става въпрос 180-220 коня. та питането е и питам директно с 2 учителски заплати възможна ли е издръжката и поддръжката на такъв автомобил или въобще да не си права илюзиите. Благодаря предварително.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 януари 2019 - 13:10

Привет колега.
Въпроса дали можеш да си позволиш такава кола ще кажеш ти. Колата и жената са на късмет. Можеш да налетиш на някоя трошка със скрити или прикрити деф екти а можеш и да си късметлия и да уцелиш джакпота. Другото което е интересно защо бензин а не дизел, или пък комби или седан? Нашата марка си е добра, инсигнията е готин модел. А между другото какви пари си отделил за покупката щото и това е важно. Цената определя но и не определя качеството.
Отговори

Даскала снимка Даскала 23 януари 2019 - 13:33

 JorkataG, на 23 януари 2019 - 13:10, каза:

Привет колега.
Въпроса дали можеш да си позволиш такава кола ще кажеш ти. Колата и жената са на късмет. Можеш да налетиш на някоя трошка със скрити или прикрити деф екти а можеш и да си късметлия и да уцелиш джакпота. Другото което е интересно защо бензин а не дизел, или пък комби или седан? Нашата марка си е добра, инсигнията е готин модел. А между другото какви пари си отделил за покупката щото и това е важно. Цената определя но и не определя качеството.

Ами мога да отделя само за колата (покупка) около 11-12к обслужване 1,5-2к. Общо максимум 15-16к.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 януари 2019 - 13:58

Гледам си от София, пообиколи по Горубляне, или по околовръстното за да добиеш представа за колите. Набележи си комби или не, екстри-най важните за теб. Разходите за поддръжка са едно на ръка годишните също.
Отговори

Даскала снимка Даскала 23 януари 2019 - 14:15

 JorkataG, на 23 януари 2019 - 13:58, каза:

Гледам си от София, пообиколи по Горубляне, или по околовръстното за да добиеш представа за колите. Набележи си комби или не, екстри-най важните за теб. Разходите за поддръжка са едно на ръка годишните също.

Ами то си ми тряба комби, защото често ми се налага да ъкна някакви неща, че жената......и така. Предполагам знаете за какво говоря. И имам желанието да е на газ. Кои модели стават на газ с турбо имам напредвит.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 януари 2019 - 14:28

Колега ето ти цял раздел тук във форума за Инсигнията има интересни неща които ще ти помогнат в избора. От там ще намериш и контакт с конкретен собственик на инсигния а тук ще чуеш останалото.
Инсигния
Мнението беше редактирано от JorkataG: 23 януари 2019 - 14:28
Отговори

Даскала снимка Даскала 23 януари 2019 - 14:46

 JorkataG, на 23 януари 2019 - 14:28, каза:

Колега ето ти цял раздел тук във форума за Инсигнията има интересни неща които ще ти помогнат в избора. От там ще намериш и контакт с конкретен собственик на инсигния а тук ще чуеш останалото.
Инсигния

Благодаря.
Отговори

sathv снимка sathv 23 януари 2019 - 20:06

Ето един хубав въпрос във форума. Дали с две учителски заплати, ще може човека да поддържа инсигния.
Като вземем предвид ценовия диапазон на колата която трябва да се закупи, отговора е по скоро не. Инсигниите по 10000 лева са възможно най-големите боклуци които се продават. Няма как да е наред колата, защото западняците не са балъци. Това са коли за по 3-4000 евро взети из моргите на европата и солидно напудрени. И за да не висиш после по форумите с тъпи въпроси от типа "Помощ", "Помогнете", "Какво да правя, като цената за ремонта е огромна" и т.н те съветвам да си купиш една чисто нова дачия комби с 5 години гаранция и да си гледаш кефа. Остави ги тия вехти коли на други да си ги поправят и наливат пари в тях.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 януари 2019 - 20:18

Само ако знаеш колко е прав колегата sathv, до болка дори. Надявам се да разбереш написаното по верния начин, а не да почнеш да обясняваш как това не е така, че не са боклуци- милионници, че всъщност са си наред и т.н и т.н.
Пожелавам успех и разум при каквато и да било покупка!

П.П. понеже смятам да се разделям скоро с пежото, ако ти представлява интерес- драсни ми ЛС. Там поддръжката е на съвсем друг свят.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 януари 2019 - 20:24
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 23 януари 2019 - 20:46

 Даскала, на 23 януари 2019 - 12:55, каза:

Здравейте, колеги. Ако можете да ми дадете съвет. Като много хора и аз искам да си закупя инсигния. Насочил съм се 1.6-или 1.8 май беше. Става въпрос 180-220 коня. та питането е и питам директно с 2 учителски заплати възможна ли е издръжката и поддръжката на такъв автомобил или въобще да не си права илюзиите. Благодаря предварително.

Ако сте планирали да вземет заем и да купите кола с него - директно ти казвам "Човече, откажи се". Не че Инсигния е лоша кола, но да си дадеш всички пари(даже и такива дето ги нямаш) за 2 тона 10 годишни тенекии изобщо не е добра идея.
Хората са ти го казали, по добре вземи една нова Дачия...
Отговори

Коцето снимка Коцето 23 януари 2019 - 22:20

Спокооо, човека вероятно е повярвал на управниците че даскалските заплати до 2 години ще се удвоят! :smile3560: Дай Богу всекиму! ама надали.
Мнението беше редактирано от Коцето: 23 януари 2019 - 22:22
Отговори

Деян Боянов снимка Деян Боянов 23 януари 2019 - 23:40

Когато аз си купих Киа Рио LX от МотоСенси Стара Загора вкарах 12000 първа вноска и по 380лв на месец за 2 години без остатъчна вноска лизинга бе през ДСК лизинг .Така че мисията не е невъзможна стига правилно да си разчетеш средствата . Да спомена че цената на колата бе 22 000 лв и гаранцията бе 7 годили ( имаше промоция за 10 но я изпуснах) Трябва да се знае че всяка нова кола има пеманентни разходи -КАСКО , и обслужване в оторизиран сервиз през време на гаранцията . Ще се шашните колко неща не се покриват и изискват средства . Така че преди да се предприеме такава стъпка трябва добре да се обмисли ,също така ако нямате гараж каското е по скъпо.
Отговори

sathv снимка sathv 24 януари 2019 - 00:04

Остави го това каско. Плащаш кеш и нямаш каско. Ако нямаш достатъчно средства, теглиш заем от банка, купуваш колата и пак нямаш каско. Друг е въпроса, че за нова кола каското е препоръчително.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2019 - 12:01

И аз като двойния колега Даскала /по професия и по форум/ се замислям от едно известно време за Инсигния, както и за това кое е по- добре- Инсигния на старо за около 15000 лв или нова кола на лизинг. Това, което предлагате на колегата- Дачия, е все едно да му предлагате Москвич пред Кадет. Не е сериозно. Още сега мога да си взема нова Дачия на изплащане за 2 години, но да сравняваш това подобие на автомобил с Инсигния, макар и 10 годишна- няма как да стане. Виж, нов Опел, например Астра, е реална алтернатива на Инсигнията. Така че ако колегата разполага с 15000 лв /както и аз, между другото/ може да се замисли за нова Астра на изплащане. Пред мен дилемата ще стои, защото Бенца съм го обещал, и още не мога да реша кой е по- удачният вариант.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 януари 2019 - 12:08

Страничен наблюдател на дачия, няколко пъти се случваше да караме зад Дачия. Не знам ква и е возията но като гледах как се лашка по завоите ТРЯБВА ЧОВЕК МНОГО ДА СЕ МРАЗИ че да си даде парите за това подобие на кола. Лично мнение и наблюдение. Имах чувството че тая пародия е на пружини тоест връзката между купето и рамата се осъществява само и единствено от пружини.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2019 - 12:21

Така е, Жоро! Според мен трябва да си малоумен, за да си дадеш парите за Дачия, пък било то и нова. Все едно да си купя Трабант вместо Корса. За автомобил на лизинг- Опел и Шкода например, но Дачия- Боже опази!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 януари 2019 - 12:26

Шкодата е добър избор особено тия новите сега. И визия има и возия а и са с двигател на фолксваген. Ние си чешем езиците но човеко си знае. Аз навремето с мойта първа каляска я взех щото ми я дадоха но тая вече е благодарение на първата. Астрата си е АСТРА а всеки си знае и си харесва своето.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2019 - 12:56

Мислех да не пиша, защото не знаех че има на същото мнение като мен. Но колегата ЗдравкоП, е казал почти това, което мисля и аз. Дори стара, Инсигнията си е висок клас автомобил, който никога не може да се сравни с Дачия(нищо против Дачията).

Но дори да направи основен ремонт на тоя мотор, който и да е той на Инсигния(ако има много сериозно нещо по него), няма да даде повече от между 5 и 10 хиляди за качествен ремонт било то и с оригинални части(зависи какво му е, ако му има нещо). И с 12-13-те хиляди за колата, пак няма да стигне повече от 20-25 (което е цената на Дачията, "най-оборудваната". НО, ще продължи да си кара автомобил висок клас.
Дали ще може да я поддържа, ще разбере. Ако не може - табелката и продава и ще си купи Лада. Там поне всичко може. И ще продължавам да казвам , Спрете да се подлъгвате по тия "гаранции". Гаранции са само когато нещото е признато от производителя за "Дефект" и събират колите да го сменят.
Но да му счупите хатъра на човека така от Инсигния към Дачия....малко не е логично,поне за мен. И съм съгласен с колегата относно Астра или там нещо подобно(нова).

Моят съвет е: Излез от форума и си купи каквото си наумил/искаш, защото ще видиш 1 милион мнения и накрая нищо няма да направиш и ще те е яд х5. Относно какво да е - слушай повече себе си. После ако има проблем, то той няма да е нерешим, няма нерешими проблеми що се отнася за автомобили. Но "Трабант да е, ама нов да е" нещо ми се вижда вече остаряла приказка. Това важеше към 90-те години.

Така виждам аз нещата, не се заяждам с никого.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 януари 2019 - 13:05
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 24 януари 2019 - 12:59

Гледам всички плюете дачията ,но не видях мнения от първо лице. Имам такъв служебен автомобил ,освен гаранционно един ключ на фаровете само масло и филтри.И това за 5 г и 100 000км . Изобщо не се лашка в завоите , а се държи като съвсем нормален автомобил. Съгласен съм ,че е далеч от Инсигния , но колата не е трабант както се изразявате. И аз като вас карам Опел , но който иска нова евтина кола без проблеми , това е Дачия . Неслучайно е работна кола на много фирми . Карал съм след Дачия на път с много завои ,вярно тоя сигурно е карал на заварка, но на места трябваше да карам със 160 за да го гоня ,така че не подценявайте дачията.
Мнението беше редактирано от mistarmi: 24 януари 2019 - 13:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2019 - 13:16

Аз не съм от тези, които я плюха. Казвам че са различни класове автомобили и няма как да ги сравняваме. Щом търси този модел, значи човекът иска и комфорт освен всичко друго, иначе щеше да си е купил новата Лада вече, дето им клякат задниците "до земята". А да сравняваме по комфорт висок с нисък клас автомобил - е невъзможно. Колите са два типа колеги - работещи и неработещи. Останалото е вкус или прищявки+гевезене.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg