Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

вектра 2.2 бензин

zloy снимка zloy 20 август 2011 - 18:34

толкова отъркана топка при тия километри :naughtynono: моятя я взех на 163000 и пак беше по-запазена,макар че това не е критерий ,ама се замисли,после според мен трябваше да има и стойки за чаши,а не жабка ,може и да зависи от комплектацията ,но все пак,цената кат за българия е добра ,ама от къде е внесена,щот на тия километри в западна европа тия коли са си цифра,поне 3 бона ще е от горе,да не се окаже някъв сбирщайн ,кат за окачването да ти кажа мое мнение,че е много здраво,засега съм навъртял към 80хилки,смених само амортисери от зад,щот единия беще заминал,а пък аз съм с комби и тварям яко,огледай обстойно,щот после става си твоя и почваш да се бъркаш от семейния бюджет,по-добре изкарай душата на продавачите,отколкото да се ядосваш ти после :mhihi:
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 20 август 2011 - 19:58

От Австрия е колата колега...Аз общо взето май се отказах от нея, жалко иначе ми хареса мотора, върви доста прилично, возията е добра.. Но не ми хареса това че няма никакви документи - сервизна книжка например, а от там колите са общо взето в перфектно техническо състояние, като изключим ръждичките. Има доста дребнички кусурчета, но пък те говорят за това какви грижи е полагал там някой за нея....Продължавам да се оглеждам за кола - най-много ми се иска 1.8 бензин - 125 коня....Абе каквото и да стане от Вектра не се отказвам.
Отговори

Гостivozet_* 20 август 2011 - 20:22

Цитат

При нормално каране 110-130 км/ч ми дава разход 7.3-7.5 л.


Това реална консумация ли е за този мотор, :doh: вижда ми се много голяма? При тези цени на бензина. :nea:
Мнението беше редактирано от ivozet: 20 август 2011 - 20:22
Отговори

Александър снимка Александър 21 август 2011 - 10:03

Виж и тук http://www.vauxhallo...co.uk/forum.php! Има доста писано за 2.2 моторите! Успех!
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 27 август 2011 - 22:17

Колата още седи и се продава но цената вече е надолу : вектра 2.2
Отговори

v_blade снимка v_blade 06 февруари 2019 - 11:06

Здравейте, бихте ли ме насочили от къде мога да се сдобия с manual за Опел Вектра, 2,2, бензин, автоматик, модификация на двигател ZZ22SE1172250, 2008/2009 година. Чета на английски, български и руски.
P.S. Много копчета има тази кола (голяма обърквация), въобще не мога да се ориентирам...а какво може, и как, да се настройва през борд компютъра ми е тъмна Индия. Ето защо търся manual, защото аз дори не знам какви екстри има този автомобил.
Благоздаря ви предварително за съдействието!

Поздрави,
v_blade
Отговори

sdonio снимка sdonio 06 февруари 2019 - 12:34

 v_blade, на 06 февруари 2019 - 11:06, каза:

Здравейте, бихте ли ме насочили от къде мога да се сдобия с manual за Опел Вектра, 2,2, бензин, автоматик, модификация на двигател ZZ22SE1172250, 2008/2009 година. Чета на английски, български и руски.
P.S. Много копчета има тази кола (голяма обърквация), въобще не мога да се ориентирам...а какво може, и как, да се настройва през борд компютъра ми е тъмна Индия. Ето защо търся manual, защото аз дори не знам какви екстри има този автомобил.
Благоздаря ви предварително за съдействието!

Поздрави,
v_blade


Заповядай: https://1drv.ms/b/s!...6Tgne5yTtqbzR-g
Отговори

v_blade снимка v_blade 06 февруари 2019 - 13:09

Благодаря колега! Че и на български език е! :)

Ще си позволя още няколко въпроса в тази тема.
Закупих този автомобил, следва да му направя първоначално обслужване. Огледах го в читав сервиз, ходова част, диагностика, ел. включително, доволни са майсторите от видяното.

На въпроса ми - какво следва де се направи за първоначално обслужване, получих следния отговор:
1. Пистов ремък + обтяжно рамо - цена 210 - 230 лв с труд.
2. Масло + филтири - цена 160 - 180 лв. с труд.
...и това е само, което ми препоръчаха.

Въпросът ми е трябва ли още нещо да се прави първоначално, напр. смяна на масло на автоматичната скоростна кутия, смяна на верига на двигател!?! Разбира се, тези неща ги споменавам само ориентировъчно. Също, бих искал да ви попитам за сравнение - споменатите по-горе цени адекватни ли са на пазара в момента?

P.S. Колко е би струвало смяна на масло на автоматичната скоростна кутия и смяна на верига на двигател?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2019 - 13:18

Дали са адекватни цените е относително. Като за начало за да добиеш представа отиди в магазин за авточасти и виж кви пари са - ремък + ролката, филтрите + маслото и ще добиеш представа и за цената на труда като от съответната част свалиш едни 25+40%. Масло на скоростна кутия се сменя но рядко а веригата може да се погледне в кво състояние е + обтегачите и зъбните колела и тогава да се прецени дали да се сменя.
И тук цените ти варират с едни 20 кинта.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 06 февруари 2019 - 13:20
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 февруари 2019 - 14:25

За смяната на маслото на кутията ще споделя инфо от предната седмица. В официален сервиз Бургас (питано и в двата) 212лв сменя се около 3,5 - 3,7 литра, това е почти половината и не се предлага цялостна смяна. Излизат обаче два варианта на маслото и за целта искат точно ВИН номера защото едното масло струва 20лв литъра а другото около 35. В два специализирани сервиза за автоматици които правят цялостна смяна на всякакви кутии със специална машина не препоръчват да се прави цялостна смяна на точно тази кутия AF23/33. Филтъра на кутията подлежи на смяна само при ремонт по инфо на официалния сервиз.
За ангренажната верига най-сигурния показател за износване е тракането, ако трака и студена и топла се отваря веднага, ако трака само като е студена значи има още малко живот но си е препоръчително отваряне за оглед на всички чарколяци, обтегачи, успокоители, зъбчатки и т.н.. Комплект на INA (за двете вериги със зъбчатките, обтегачите и успокоителите) се намира от 420 до 650 лв. зависи каква отстъпка ще си изпросиш. Смяната не е трудна но си има тънкости които ако попаднеш на майстор който не ги знае ще патиш. Обтегачът на основната верига е хидравличен и от тук следва задължителните условия > 1. качествено масло. 2.никога да не се пали колата на скорост (за ръчка). 3 не се изфорсира рязко двигателя веднага след като е запален.
Един въпрос, ако искаш може и на лични да ми отговориш - колата от ръка ли я взе или от автокъща "Шумака"-София
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 февруари 2019 - 14:36
Отговори

v_blade снимка v_blade 06 февруари 2019 - 15:52

Здравей, благодаря ти за информацията.

P.S. Взех от ръка, не е от тази автокъща.
Мнението беше редактирано от v_blade: 06 февруари 2019 - 16:20
Отговори

sathv снимка sathv 06 февруари 2019 - 16:03

Добре де, в последния ти пост от къв зор си вкарал цитата на коцето? Има си бутон нов отговор, натискаш го и си пишеш каквото искаш.
Отговори

v_blade снимка v_blade 06 февруари 2019 - 16:32

Бихте ли ме насочили към сервиз в София, където могат да обслужат колата първоначално + смяна на масло на автоматика (т.е. да имат машини за целта и персонал).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg