Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Мирис на бензин отпред

New22 снимка New22 14 юли 2019 - 14:19

Колеги, отскоро имам проблем. Мирише на бензин отпред под капака. Не на суров бензин, а по-скоро на някакъв тип изпарения. Проверих всички видими маркучи и свръзки, но не видях теч, а и не мирише на такъв. В купето няма никакъв мирис. Отзад от ауспуха също няма мирис. Само отпред се усеща. Единствено при пуснат климатик и без пусната функция да циркулира в купето, се усеща вътре при ниска скорост и задръствания. Някакви идеи откъде може да е? Мисля да отида до София Ауто, но не знам и там какво да очаквам..
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 юли 2019 - 14:55

Попълни правилно профила! Код на двигател трябва да напишеш там. След това относно проблемчето..... Правиш визуален оглед на всички маркучи, както и мека връзка+гърнета. Ако има проблем се отстранява.
Отговори

New22 снимка New22 14 юли 2019 - 15:22

Написал съм, че проблема се отнася за Vectra C 3.2, което мисля, че е достатъчно. Код на двигателя -Z32SE. Визуално всички маркучи са окей, както и изпускателната система. Меката връзка е сменена с нова. След премахване на катализаторите и смяната на меката връзка се усети този мириз, но пък няма проблем там. Поне такъв не се вижда. Няма никъде теч, а и не е миризмата на суров бензин.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 юли 2019 - 15:26

Явно някой си е оставил ръчичките някъде по това което е правил, като може някоя врачка да познае къде точно тоя си е оставил ръчичките, или някой среден пръст, но по- добре огледай внимателно цялата работа на тоя въпросния.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 юли 2019 - 15:26
Отговори

New22 снимка New22 14 юли 2019 - 15:33

Последно гледах точно катализаторите и меката връзка. Всичко изглежда наред, а и отгоре мирише доста повече. Може би се и дължи на факта, че газовете отиват нагоре.. Май единственият начин е да си залепиш носа до всички интересни места и където мирише най-силно - там е..
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 юли 2019 - 18:27

Не мирише на "суров" бензин. Сега не знам какво точно имаш предвид, но...


Инжекторите ти имат гумени о-пръстени, уж специални мециални, но всички знаем с времето се опичат всичките, без значение какви са.

Тръгни от горивната система в обратна посока - от дюзите назад.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 юли 2019 - 18:35
Отговори

hudson снимка hudson 14 юли 2019 - 19:30

А маркуча за парите от резрвоара погледнал ли си го?
Отговори

New22 снимка New22 14 юли 2019 - 19:51

Него търсих, но не знам точно къде се намира. Не съм от най-запознатите все пак.. Ако може ориентир ще съм благодарен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg