Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем при затапен ЕГР

dsterev снимка dsterev 20 октомври 2014 - 14:58

Здравейте колеги,

Имам следният проблем. След като смених задръстен ЕГР клапан с нов, и той също се задръсти след 15000 километра, реших проблем кардинално като го затапих и сложих емулатор, който да казва на компа, че ЕГР е все още вързан. Всичко беше наред за около 10000 километра, когато чек лампата светна отново, и колата започна да се дави при потегляне от място. След като загася и я оставя за минута две, пали без проблем и чека загасва. След като направих диагностика, дава проблем с ЕГР клапан, но колата върви добре. Досега ми се е случвало два или три пъти. Някой друг дали е имал подобни проблеми?


Колата е Astra G 1998 - Ecotec X16XEL

Мерси.
Отговори

кOPELе снимка кOPELе 20 октомври 2014 - 18:24

Колега моят ЕГР е с ламарина на която е завалена мека връзка която на края е затапена. Ако не затапя меката връзка започчва да бръмчи неравномерно. А ЕГР-а е вързан с кабела си към куплунга и виси зад колекторите на една свинска опашка. Сега оборотите като ги зацепи на 875-900 и не мърда. Грешка не дава /диагностицирам го всяка седмица/.
Отговори

dsterev снимка dsterev 21 октомври 2014 - 13:12

 кOPELе, на 20 октомври 2014 - 18:24, каза:

Колега моят ЕГР е с ламарина на която е завалена мека връзка която на края е затапена. Ако не затапя меката връзка започчва да бръмчи неравномерно. А ЕГР-а е вързан с кабела си към куплунга и виси зад колекторите на една свинска опашка. Сега оборотите като ги зацепи на 875-900 и не мърда. Грешка не дава /диагностицирам го всяка седмица/.



Мерси, при мен ЕГРа е затапен с метална пластина, която е хваната с два болта, а емулатора е вързан към буксата на ЕГРа и към МАПа. Съмнявам се дали не подава грешна информация към ЕКУто от време на време, и за това да светва чека, и заради това колата се дави. Възможно ли е да се дави при подаване на грешна информация към ЕКУто - примерно, че ЕГР клапана липсва?
Отговори

vankis снимка vankis 21 октомври 2014 - 15:44

Привет ,

не знам дали ще съм полезен, но от последния пост ми се струва ,че си се снабдил с полският емулатор от ебей. Аз се чудех дали да не поръчам понеже си е пакет с планка, емулатор и схема на връзване, но съм се отказа за сега понеже нямам проблеми с клапана за сега...

Не помня в кой чужд форум бях чел, но някакъв пич се оплака ,че му се е прецакал емулатора и лампата е почнала да присветва пак и му сменили емулатора(поне тези от ебей са с доживотна гаранция).


ПС: темата е мн. интересна

Поздрави,
Иван
Отговори

кOPELе снимка кOPELе 21 октомври 2014 - 16:52

Според мен напълно е възможно колата да прави проблеми от това все пак тя започва да бърка дали влизат газове или не и от там бърка количеството на бензин-а и въздуха. Щом сте решили да слагате емулатори ОК, но лично за мен е по-хубаво ЕГР-а да е закачен към своя кабел. Без значение дали е завит към двигателя той ще дава информация. Ако пък това не стане вероятно ще трябва нов ЕГР, който не е скъп 16.50 с безплатна доставка. http://www.megaparts...-k-s-kombi.html
Отговори

dsterev снимка dsterev 21 октомври 2014 - 16:53

Здравей колега,

Да ползвам същият полски емулатор, и разликата в сравнение със задръстения ЕГР е огромна.След като веднъж го смених и се задръсти отново след 10-15000 километра, реших че няма смисъл да слагам нов отново. Предполагам че се задръстват от "хубавите" горива с които караме...

Ако чек лампата само присветваше нямаше да има проблем, но ме притеснява това че колата се дави, затова се чудех дали някой е имал същите проблеми.
Отговори

dsterev снимка dsterev 21 октомври 2014 - 16:58

 кOPELе, на 21 октомври 2014 - 16:52, каза:

Според мен напълно е възможно колата да прави проблеми от това все пак тя започва да бърка дали влизат газове или не и от там бърка количеството на бензин-а и въздуха. Щом сте решили да слагате емулатори ОК, но лично за мен е по-хубаво ЕГР-а да е закачен към своя кабел. Без значение дали е завит към двигателя той ще дава информация. Ако пък това не стане вероятно ще трябва нов ЕГР, който не е скъп 16.50 с безплатна доставка. http://www.megaparts...-k-s-kombi.html


Колега, прав си за новия ЕГР, но за Астра Г като моята цените за нов ЕГР започват от 200 лв нагоре, а емулатора заедно с планката беше около 80 лева. А както писаха, веднъж вече го сменях и се прецака за година- година и половина. Реших тоа път направо да го затапя.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 октомври 2014 - 16:59

С тия ЕГР-и единственото решение е изключване софтуерно и промяна на картите. Всичко останало е временно.......
Отговори

кOPELе снимка кOPELе 21 октомври 2014 - 17:39

Колеги всеки има право да стопанисва колата си както иска, но за мен най-доброто решение е да има ламарина на извода за ЕГР-а и вече е без значение дали той ще е над ламарината или няма да е хванат към двигателя но 100% трябва кабелът му да е вързан в него. Аз карам така вече година и половина и даже съм го забравил.
Мнението беше редактирано от кOPELе: 21 октомври 2014 - 17:54
Отговори

кOPELе снимка кOPELе 21 октомври 2014 - 18:04

http://kopele101.sni...les/opel.839725 тук съм публикувал снимките как аз съм си приспособил ЕГР-а
Отговори

Dobromir Dobrev снимка Dobromir Dobrev 21 октомври 2014 - 19:32

При мен като започна да ми прави мизерии ЕГР клапана, го свалих да го почистя, но за мое учудване не беше изобщо замърсен и задръстен, както очаквах да бъде и както бях гледал по разни клипчета в нета. Въпреки това го затапих по познатия метод с ламаринката, като му включих буксата, за да не свети чека. Да ама проблема със забиването около 1500-1700 оборота си остана. Освен това при определени обороти чека си светваше, въпреки че клапана не беше разкачен от буксата си. Интересното в случая и за мое учудване беше, че колата продължи да си забива в движение при посочените по горе обороти до момента, в който светнеше чека. Тогава вече при постоянно светещ чек колата започваше да върви много добре, като нямаше и следа от досадното забиване. Всичко това до момента, когато колата се изгаси за по-дълго време (например след като се прибера от работа до другата сутрин)и грешката се изчисти от самосебе си и всичко започва отначало. Това в градски условия е много неприятно, затова се принудих да разкача ЕГР-а от буксата му. Така я карам вече 2-3 месеца и въпреки, че чека ми свети постоянно, ми харесва как върви колата с разкачен ЕГР клапан. Живот и здраве ако ми изпадне от някъде читав ЕГР за не много пари, ще го сменя моя като ще оставя ламаринката, която го затапва
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 21 октомври 2014 - 20:26

Някой слагал ли е емулатор полски на дизелов екотек с електрически( не вакумен) ЕГР. Да сподели как е ,има ли посочените проблеми и там ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 октомври 2014 - 10:23

На електрическия ЕГР се прекъсваше единя проводник и нито ЕГР-а отваря, нито ти трябва затапване, нито чек ти свети. Поне така бях чел някъде.
Отговори

vankis снимка vankis 22 октомври 2014 - 14:43

 dsterev, на 21 октомври 2014 - 16:53, каза:

Здравей колега,

Да ползвам същият полски емулатор, и разликата в сравнение със задръстения ЕГР е огромна.След като веднъж го смених и се задръсти отново след 10-15000 километра, реших че няма смисъл да слагам нов отново. Предполагам че се задръстват от "хубавите" горива с които караме...

Ако чек лампата само присветваше нямаше да има проблем, но ме притеснява това че колата се дави, затова се чудех дали някой е имал същите проблеми.


подозирам,че може да фира самият емулатор или прекъснати връзки...


 IvailoM, на 21 октомври 2014 - 16:59, каза:

С тия ЕГР-и единственото решение е изключване софтуерно и промяна на картите. Всичко останало е временно.......


Иво, раздуй повече за изключването. Досега само един агент се хвалеше,че ги изолира софтуерно, но за дизел ставаше въпрос.

 Dobromir Dobrev, на 21 октомври 2014 - 19:32, каза:

При мен като започна да ми прави мизерии ЕГР клапана, го свалих да го почистя, но за мое учудване не беше изобщо замърсен и задръстен, както очаквах да бъде и както бях гледал по разни клипчета в нета. Въпреки това го затапих по познатия метод с ламаринката, като му включих буксата, за да не свети чека. Да ама проблема със забиването около 1500-1700 оборота си остана. Освен това при определени обороти чека си светваше, въпреки че клапана не беше разкачен от буксата си. Интересното в случая и за мое учудване беше, че колата продължи да си забива в движение при посочените по горе обороти до момента, в който светнеше чека. Тогава вече при постоянно светещ чек колата започваше да върви много добре, като нямаше и следа от досадното забиване. Всичко това до момента, когато колата се изгаси за по-дълго време (например след като се прибера от работа до другата сутрин)и грешката се изчисти от самосебе си и всичко започва отначало. Това в градски условия е много неприятно, затова се принудих да разкача ЕГР-а от буксата му. Така я карам вече 2-3 месеца и въпреки, че чека ми свети постоянно, ми харесва как върви колата с разкачен ЕГР клапан. Живот и здраве ако ми изпадне от някъде читав ЕГР за не много пари, ще го сменя моя като ще оставя ламаринката, която го затапва


Ако затапиш и оставиш вързан самият клапан да виси на свинска е нормално да ти прави мизерии. Все пак ЕКУ-то ти ползва сигнала от клапана при смесообразуването и след като е закачен той продължава да си дава сигнали обаче в същото време няма изгорели газове насочени към горивната камера и компа се шашка.. 100% има и ефект върху разхода

Ако е затапен и изключен от буксата ще свети чека защото компа си го търси.
Мнението беше редактирано от vankis: 22 октомври 2014 - 14:46
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 октомври 2014 - 16:54

"Иво, раздуй повече за изключването. Досега само един агент се хвалеше,че ги изолира софтуерно, но за дизел ставаше въпрос."

Моя ЕГР е затапен софтуерно само. Т.е. не търси да пише грешка. Иначе на X20DTH не се слага гарнитурка щото няма нужда. Просто махаш вакуума. Софтуерното подобрение ми го направиха на едно с чип тунинга.

"Ако е затапен и изключен от буксата ще свети чека защото компа си го търси."

На бензин би трябвало да го оставиш да си работи (да си отваря и затваря) и да сложиш гарнитура (тапа), която да пречи да влизат газовете просто в мотора. Ако обаче самия ЕГР е развален ще си пише грешки колкото си иска. Здрав ЕГР + тапа = пей сърце. За това не разбирам що ви е емулатор. (нямам идея дали няма да смени данните на ламбда сондата и да свети чека ма ме съмнява, а и тогава трябва емулатор за нея, а не за ЕГР-буксата)

Емулатор май не трябва и за Y20DTH. там ЕГР-а трябва да има 4 кабела за управление, защото не е с вакуум управление като моя мотор. Някой беше писал да се прекъсне и изолира единя от 4-те кабела и има софтуерно и хардуерно изолиране с едно движение, което е прекрасната оферта.

В средата на тая страница има картинка за Y20DTH:
http://www.opelclub....pic=5313&st=360

А ако прочетете темата има и допълнителна информация за всички.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 октомври 2014 - 17:32
Отговори

dsterev снимка dsterev 04 ноември 2014 - 13:56

Значи развитие по моя случай - оказа се че тия полските емулатори по някой път се скапват. Свързах се с човека дето ги прави, и без никакъв проблем ми го замени с нов за негова сметка. Засега всичко е нормално и колата върви чудесно. Така или иначе ако пак ми направи пробелем, ще трябва да търся други варианти. Голям проблем ми е тоя ЕГР клапан.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg