Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

turbo как? c20ne за триене

Тази тема е заключена « Prev

andrey снимка andrey 29 септември 2008 - 18:59

колеги един приятел ще слага турбо на 2000 8v вектра 92 всичко е направено по изпускателната система .
та на въпроса каде се слагат маркучите за смазване на турбината пробива ли се някаде блока или се сварзва на готово място някаде с преходник ,същото и за каде се отича маслото

момчето няма регистрация и за това му права услуга ,ако някои знае нека помогне

пак ще има бира после :dance:

<_<
Мнението беше редактирано от andrey: 06 октомври 2008 - 20:41
Отговори

fire1 снимка fire1 30 септември 2008 - 10:49

моя съвет е да направи отделна маслена система за компресора... това е най-добрия вариант
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 30 септември 2008 - 11:19

Аз доколкото знам тези блокове повечето си имат направена маслена магистрала, но може и да бъркам - някой по-турбо образован да подскаже :)
Отговори

Prilo снимка Prilo 30 септември 2008 - 15:44

ТУК зад масленият филтър има два щуцера М14х1.5. Единият е за захранване на турбото с масло.
А ТУК е показано как се прави връщането на маслото в картера.
Публикувано изображение <_<
Отговори

andrey снимка andrey 30 септември 2008 - 19:59

 Prilo, на Sep 30 2008, 04:44 PM, каза:

ТУК зад масленият филтър има два щуцера М14х1.5. Единият е за захранване на турбото с масло.
А ТУК е показано как се прави връщането на маслото в картера.
Публикувано изображение <_<



мерси колеги ,а само един въпрос кам колегта този изход си е оргинален ,а нещо минавало ли е от там или е остажен примерно за източване на масло или такова нещо
и един последен въпрос няма ли да влияе на смазването по някакъв начин,налягането няма ли да падне и смазването да се влоши????

а тази снимка от този модел ли е на двигатвля или си е оргинален 20let ???

мерси на колегите ако има и други запознати със снимков материал да помагат

пс. Мерси :dance:
Отговори

Prilo снимка Prilo 01 октомври 2008 - 08:11

Двата изхода са си фабрично поставени на биг блок. Доколкото знам С20NE, C20ХЕ и С20LET ползват един и същ блок - биг блок. Така че би следвало и на 8 винтилката да има същите изходи, като на ХЕ и ЛЕТ.
При ХЕ и NE тези изходи са затапени с резбови тапи, с вътрешен шестограм. Развиваш и слагаш щуцер за тръбичка.
Някой ги ползват за да си монтират там камбана за уред за налягането на маслото или датчик за температурата на маслото.
Нищо няма да ти стане на налягането. Със сигурност няма да ти светне лампата ;)
Къпи и подстригвай смело!
Отговори

andrey снимка andrey 01 октомври 2008 - 14:41

като стана дума за блокове под 2000cc ..>>>1.6 1.8 техните блокове дали могат да се слагат датчици за масло и тн,смисал имат ли изходи които сащо са затапени?

мерси колеги като бъде направено ще има снимки друг да не се чуди :beer:
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 01 октомври 2008 - 16:21

 andrey, на Sep 29 2008, 07:59 PM, каза:

колеги един приятел ще слага турбо на 2000 8v вектра 92 всичко е направено по изпускателната система .
та на въпроса каде се слагат маркучите за смазване на турбината пробива ли се някаде блока или се сварзва на готово място някаде с преходник ,същото и за каде се отича маслото

момчето няма регистрация и за това му права услуга ,ако някои знае нека помогне

пак ще има бира после :thu:

:thu:

Кажи на твоя приятел да не се занимава ще съжалява. :beer:
Отговори

andrey снимка andrey 01 октомври 2008 - 20:49

 ivo-barai, на Oct 1 2008, 05:21 PM, каза:

Кажи на твоя приятел да не се занимава ще съжалява. :beer:


защо колега твоя проект труден ли беше,какви проблеми има???
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 01 октомври 2008 - 21:57

 andrey, на Oct 1 2008, 09:49 PM, каза:

защо колега твоя проект труден ли беше,какви проблеми има???

Проблеми има винаги главно с електрониката,просто не си струва нервите по добре да си вземе готов турбо мотор тои твоя приятел кви пари е приготвил.
Отговори

Johny_ снимка Johny_ 01 октомври 2008 - 22:53

 andrey, на Sep 30 2008, 08:59 PM, каза:

мерси колеги ,а само един въпрос кам колегта този изход си е оргинален ,а нещо минавало ли е от там или е остажен примерно за източване на масло или такова нещо
и един последен въпрос няма ли да влияе на смазването по някакъв начин,налягането няма ли да падне и смазването да се влоши????


Аз не ти препоръчвам да пробивате картера...като се прибера в нас ще се опитам да видя дали имам снимка на моят блок, за да я постна. Иначе дупката се пада точно над тяхната, но на самият блок. Няма да има проблем с налягането...

П.С. Иво, момчето казва, че вече му е направена изспускателната...така че и да съжалява, вече се е хванал на хорото...
Отговори

Johny_ снимка Johny_ 02 октомври 2008 - 16:10

 Johny_, на Oct 1 2008, 11:53 PM, каза:

...снимка на моят блок...


Публикувано изображение
Отговори

andrey снимка andrey 02 октомври 2008 - 16:29

момчето е запалянко ,парите не са му проблем,ама на края ще видиме дали си е заслужавало ,иначе по двигателя направен му е основен с олекотен вал ,бутала ковани биели, нов разпределителен ,клапани пружини на клапани ,и др .

мерси колега ама неговия двигател е малкия но по снимката се вижда добре мерси ,ще го поумуваме още с момчето каде да сложим трабата за маслото
Отговори

Johny_ снимка Johny_ 02 октомври 2008 - 16:44

 andrey, на Oct 2 2008, 05:29 PM, каза:

мерси колега ама неговия двигател е малкия но по снимката се вижда добре мерси ,ще го поумуваме още с момчето каде да сложим трабата за маслото

...няма значение, че е малкият...блокът е един и същ...пак ти казвам на пробивайте алуминият...
Отговори

andrey снимка andrey 02 октомври 2008 - 16:52

 Johny_, на Oct 2 2008, 05:44 PM, каза:

...няма значение, че е малкият...блокът е един и същ...пак ти казвам на пробивайте алуминият...


ок ще видим може и да те послушаме,за сега варви добре,доно турбината е добра ,от ебея я взехме от една калибра лет,пак ще видим,

а така ми се струва че разбираш доста дали е възможно да познаваш някои които продава компресор от голф или корадо г60??
Отговори

pa4oni снимка pa4oni 04 октомври 2008 - 14:51

 Moonlord, на Sep 30 2008, 12:19 PM, каза:

Аз доколкото знам тези блокове повечето си имат направена маслена магистрала, но може и да бъркам - някой по-турбо образован да подскаже :)

колега явно си на ти по вапроса с турбото може6 ли да ми каже6 на вектра 97година 136 коня екутек може ли да се сложи турбо
Отговори

andrey снимка andrey 04 октомври 2008 - 15:27

 pa4oni, на Oct 4 2008, 03:51 PM, каза:

колега явно си на ти по вапроса с турбото може6 ли да ми каже6 на вектра 97година 136 коня екутек може ли да се сложи турбо




може ,ама кинти требват
Отговори

pa4oni снимка pa4oni 04 октомври 2008 - 16:17

 pa4oni, на Oct 4 2008, 03:51 PM, каза:

колега явно си на ти по вапроса с турбото може6 ли да ми каже6 на вектра 97година 136 коня екутек може ли да се сложи турбо

я ме светни пове4е по вапроса какво турбо , слагането трудно ли е и трябва ли да сменям испускателната система
Отговори

stan4o снимка stan4o 04 октомври 2008 - 16:25

що не вземете да почетете малко преди да пишете или само се намираме на приказки тва може ли онова може ли цифрата за тез коли винаги е мн над 5000 лв и то за употребявани неща пьрво изяснете на самите себе си кво ще става с таз кола после вьпроси а ако е за обща култура има мн теми четете :beer:
Отговори

Huko снимка Huko 05 октомври 2008 - 22:07

досега не съм споделял снимки на моя проект ,но смятам че ще бъда полезен...

Мотор 20ne

Снимки по целия турбо проект тук:

http://s273.photobuc...s/jj239/Espero/

Впрочем има гайка(тапа) на маслената помпа развърта се и се слага фланец под формата на + към турбината ,на който се закачат и двата датчика за температура и налягане на маслото.

Ако има нещо ,което не ви е ясно ми драснете ЛС ,ще ви помогна колкото мога.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg