Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Губя антифриз

Ivolawless снимка Ivolawless 01 август 2011 - 12:24

Здравейте Колеги,
Надявам се съобщението ми да заварва всеки от четящите го в добри здраве и състояние на духа.Бих искал да се допитам до Вас по следния проблем който имам с автомобила си:карам Опел Омега 2,5 V6 1995 година,която губи антифриз.По много малко,но постоянно.Нямам оттечка!На пръчката на маслото всичко е наред(опасявах се да не се смесват антифриз и масло).Къде може да губя охладителна течност?Благодаря Ви предварително.Бъдете здрави!
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 01 август 2011 - 12:36

Здрасти колега,щом казваш че няма теч и се губи по малко,не вдига нивото на маслото е най вероятно да прекарва антифриза през някой от цилиндрите,при мен беше така и като отворихме главата имаше драскотина около първи цилиндър все едно беше драсната с нокът.Колата си вървеше добре докато не я напънах няколко пъти извън градско с повече километри,на два пъти по 500км.и изтропаха повдигачите.
Отговори

Ivolawless снимка Ivolawless 01 август 2011 - 14:53

 bobi7474, на 01 август 2011 - 12:36, каза:

Здрасти колега,щом казваш че няма теч и се губи по малко,не вдига нивото на маслото е най вероятно да прекарва антифриза през някой от цилиндрите,при мен беше така и като отворихме главата имаше драскотина около първи цилиндър все едно беше драсната с нокът.Колата си вървеше добре докато не я напънах няколко пъти извън градско с повече километри,на два пъти по 500км.и изтропаха повдигачите.

Благодаря ти за мнението.
Макар и да не съм доволен от онова което ми казваш.На мен също ми се струва,че проблема е точно както ти го представи.Ремонта ще е прилична цифра!Но колата си ми харесва и ще трябва да измисля финансова офанзива да я оправя :-) Още веднъж ти благодаря.Здраве и успехи!
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 01 август 2011 - 16:00

Един доста тъп въпрос, но все пак да питам.Нали досипваш антифриз само на студен двигател и то до където е отбелязано ? Един познат постоянно се оплакваше от теч на антифриз и накрая се оказа, че просто е препълвал разширителния съд и колата си е изхвърляла водата през някой от маркучите, след което теча изчезваше.Успех и дано да е нещо малко.
Отговори

user3636 снимка user3636 01 август 2011 - 17:42

привет колеги по принцип и на мен ми изчезва по малко антифриз на но зависи колко малко и на колко време на 1 месец по 100/200 грама е при мен а е след ремонт на главата,няма течове никъде с ново казанче е радиатор водна помпа, и всичко друго е нормално масло,и аз си мислех че нещо гарнитура на глажата ама още не пипам губи си по малко,което мисля че за лятото е нормално да се изпарява по малко през капачката тя нали си има клапа,но пак незнам а за това че е налял повече антифриз нормално да си тарси място отнякаде да избие това е сащото като при маслото това си е налягане,анифриза се гледа на студена кола:)!!!!извиняваи колега да попитам,защо пък ще си изпатят повдигачите од издухана гарнитура,понеже сам чувал да се прибират при не издухана ами направо леш гарнитура и то на 2 цилиндъра от път????

и един въпрос имам и аз колеги,ако наистина прекарва антифриз през цилиндъра накар и по малко,ще има разлика в компресията ппредполагам защото сам чувал че е имало случаи зависи как е наранена гарнитурата да не се забележи липса на компресия но да си го има проблема????
Мнението беше редактирано от user3636: 01 август 2011 - 17:47
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 01 август 2011 - 18:26

Колега 200 гр.на месец антифриз според мен и по наблюдение на моята кола си е много да ''изчезва'',това за 1год.са си има-няма 2литра,повдигачите ми се разтракаха от вдигането на няколко пъти на темп. над 100градуса и невъзможноста да се охлади бързо антифриза поради загубата му.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 01 август 2011 - 18:39

Oгледай всичко от радиатор ,кранче на парното ,самото парно и тогава мисли за теч от главата.Там ако имаш теч ще имаш лека утайка в преливника(ще ти мазнее).Ако имаш газова може и от там да ти изчезва.
Отговори

Ivolawless снимка Ivolawless 02 август 2011 - 09:30

 RAPTOR, на 01 август 2011 - 16:00, каза:

Един доста тъп въпрос, но все пак да питам.Нали досипваш антифриз само на студен двигател и то до където е отбелязано ? Един познат постоянно се оплакваше от теч на антифриз и накрая се оказа, че просто е препълвал разширителния съд и колата си е изхвърляла водата през някой от маркучите, след което теча изчезваше.Успех и дано да е нещо малко.

Да,доливам само на студено сутрин.И точно гледайки я сутрин забелязах че чезне течността.Мерси за подкрепата и успехи! :-)
Отговори

Ivolawless снимка Ivolawless 02 август 2011 - 09:37

 BatSlav, на 01 август 2011 - 18:39, каза:

Oгледай всичко от радиатор ,кранче на парното ,самото парно и тогава мисли за теч от главата.Там ако имаш теч ще имаш лека утайка в преливника(ще ти мазнее).Ако имаш газова може и от там да ти изчезва.

Ами преди по-малко от месец имах сериозен теч от някакъв пластмасов тройник,свързан и с вакууми на парното(поне така ми обясниха).Та колата я връщах 2 пъти докато открият откъде тече.Но не е прегрявана.Апаратурата си ми показваше нормални температури и перките си въртяха,съответно охлаждаха... ...съветват ме да направя тест на течността,който показвал ако гарнитурата има проблем.Иначе да,има газов инжекцион.Не мога да хвана точна зависимост на какви километри какво доливам,но все пак си мисля че не трябва да се долива и грам в продълвение на месеци! :-) Благодаря ти за информацията и подкрепата.Бъди здрав и успехи!
Отговори

user3636 снимка user3636 02 август 2011 - 09:48

Ами колеги,аз нямам теч никъде освен да е към казанчето на парното вече,но ме самнява и пак си губя по 200 грама на месец някъде,а е след ремонт на главата ножи гарнитури навсякъде,клапани водачи,гумички....и значи не е нормално по малко да се ипзрява лятото антифриза от клапата на капачката????
Отговори

CuMo снимка CuMo 02 август 2011 - 10:08

Абе, знам че на някои хора може да им се стори странно, пък и аз не знам дали колегата има газова уредба, а и какъв е принципа на газовия инжекцион също не ми е ясно, но знам, че миналата година по това време и на мен започна да ми се губи антифриз и горе-долу до януари месец бях долял литър, без да си личи някъде теч или пресечено масло, а накрая се оказа, че капе от изпарителя (с обикновена газова съм), капеше толкова малко и незначително, че то си го губеше, само че не се забелязваше... та дано да съм дал някаква полезна идея :)
Отговори

user3636 снимка user3636 02 август 2011 - 11:40

Да съгласен сам с теб колега имах газово преди но сега след ремонта,го махнах и си карам чисто само на бензин,мерси все пак утре смятам пак да огледама ама от никъде не се вижда теч,а и тука като прочетох повдигачи гарнитури,пак ли да я отварям като не сам сигурен дали е гарнитура,а то от скоро взе да губи така откакто започна лятото:)!!!!
Отговори

user3636 снимка user3636 05 август 2011 - 20:59

Колеги аз открих моят проблем за загубата на антифриз,то4но както си мислех,зад блока ми се пукна пластмасовата тръба,явно до сега е бил малък течът понеже забелязах петна от антифриз предните дни а днес вече имаме струя колко водоструйка,естествено шега но си шутри достатъчно вече,питах за тази тръба обявиха ми е...и цифрата 80 лева нова,някакъв друг вариант чух че 2 ръка била към 20 лева,а тази от 80 била оригинална дали ще има неоригинална за по-малко пари или направо да се хвърлям ъм 2 ръка????
Отговори

Bonchev снимка Bonchev 05 август 2011 - 22:34

 Ivolawless, на 01 август 2011 - 12:24, каза:

Здравейте Колеги,
Надявам се съобщението ми да заварва всеки от четящите го в добри здраве и състояние на духа.Бих искал да се допитам до Вас по следния проблем който имам с автомобила си:карам Опел Омега 2,5 V6 1995 година,която губи антифриз.По много малко,но постоянно.Нямам оттечка!На пръчката на маслото всичко е наред(опасявах се да не се смесват антифриз и масло).Къде може да губя охладителна течност?Благодаря Ви предварително.Бъдете здрави!


Колега, задължително провери тройника за парното, аз съм със същите кола, двигател и проблем, и се оказа точно това. Кофтито е, че се намира от задната страна на двигателя и трябва да разкачиш бая карантии за да го достигнеш. Успех!
Отговори

user3636 снимка user3636 05 август 2011 - 23:32

 Bonchev, на 05 август 2011 - 22:34, каза:

Колега, задължително провери тройника за парното, аз съм със същите кола, двигател и проблем, и се оказа точно това. Кофтито е, че се намира от задната страна на двигателя и трябва да разкачиш бая карантии за да го достигнеш. Успех!



колега аз съм със същият проблем и открих че ми е пукнат този троиник или тръба всеки различно го казва,към втора ръка ли да се втурна или нов.Само че за нов ми обявиха е....и цифрата 80 лева,нямало заместители,други са зимали 2 ръка нямат проблеми,наистина се сваляр доста неща и смукателните колектори май задължителлно,аз съм с Ц18НЗ!!!!
Отговори

Гостevgeni2151_* 11 януари 2012 - 09:07

Здравейте колеги.И аз се сблъсках с този проблем,загуба на антифриз.Преди месец ми се спука маркуча който излиза от водната помпа.Смених го -8лв,но колата започна да губи антифриз.По литър на ден,но само на студено.Когато съм в движение няма проблем.Какво ми направи впечатление,казанчето смени цвета си.От бяло стана червеникаво и вътре плуват разни неща.Явно е заминала гарнитурата.Днес ще я разглобим и ще споделя за какво става въпрос. :confused:
Отговори

evgeni2151 снимка evgeni2151 19 януари 2012 - 18:54

Ето и причината за загубата на антифриз.Моята връзка.Точно на ръба на металния пръстен,имаше издълбана от антифриза язва дълбока около 2мм (на снимката е 4-ти цилиндър).Същата я имаше и на 2-ри цилиндър.Язвите бяха почистени и наварени,а главата мина на шлайф.Освен тези проблеми,имаше и няколко (плаващи)гумички на клапаните,просто се бяха откачили от мястото си.В крайна сметка,след притриване на клапаните,смяна на гумичките,гарнитурата и пристягащите болтове на главата,всичко се оправи.Двигателя изкара съвсем различен звук.Заработи много по-тихо и равномерно.Мощноста осезателно се повиши.Равносметката:
1-гарнитура=35лв.
2-гумички на клапаните 16бр.=30лв.
3-притягащи болтове 10бр.=35лв.
4-наваряване = 25лв.
5-шлайфане =20лв.
6-труд 3 дни =100лв.
всичко=245 лв.
Отговори

ГостCookieMonster_* 24 януари 2012 - 17:05

Привет колеги !да се оплача, то всъщност незнам да плача ли да рева ли, ами аз карам Astra G 1,6 16V комби един от "най-обожаваните" двигатели X16XEL на нашите обичини Опелчета.Като оставим на страна, че си ми нагарва долно количество масло към 2л. на 10к, та наскоро забелязах че някак си антифризчето в разширителния съд си изчезва ..... брей че фокуси :kuku: та викам си аз, нещо съм пропуснал, пълня го и газ след една седмица викам, чакай пак да погледна брей това казанче пак празно, а колицата върви ......ама тоя път не се хванах :nea: , та звънкам на майсторчето карам я на чичо Доктор и днес получавам диагнозата и някак си ми се догади, щеше ми се да него бях чувал по телефона :) 4-ти цилиндър яко понагарва Антифриз, 1 и 3-ти яко Масло и то баси ужаса, викам си ей ти сега алтернативно гориво антифриз+масло. Сегментите никакви ги няма, термостата издухан, скъсан болт на главата, абе ужааааас аз сега се замислих аджаба тая кола как се е движела :helpsmilie: :surrender: и всъщност цялата тая диагноза ще ми струва една доволна сумичка от 700-800 лв. абе направо основно ремонтче бих го нарекъл. Та стане ли въпрос за антифризче вече сънувам в синьо, едно бутнеш и ти става жал че изобщо си се захванал!! исках да си излея мъката колеги Благодаря за вниманието :)
Отговори

evgeni2151 снимка evgeni2151 25 януари 2012 - 20:58

Няма лошо колега,човек като си каже олеква!Дано да ти е свестен майстора!После ще се кефиш на звука на МОТОРА :love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg