Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с задни аморисьори на корса

fural снимка fural 13 декември 2011 - 09:02

Здравейте колеги, педи два дена сложих задните амортисьори Билщайн на корсата уш нямаше проблем, но след това пътувах от Кърджали до Пловдив, отзад седеше съпругата направо и прилоша. Задницата нещо вози много твърдо няма ртакане, като съм сам в колата не вози толкова грубо, мисля си да не би да е от пружините,защото старите амортисьори бяха GM оригинални колата от 97г. според мен, според мен от несмяна на амортисьори са омекнали пружините и сега опират на тампоните в амортисьорите но несим сигурен, ако някой има мнение по въпроса да сподели :helpsmilie:
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 13 декември 2011 - 09:44

И аз като смених амортисьорите на астрата, возията стана твърда като дъска. Не вярвам да са виновни пружините. Ако са ти газови амортисьорите така става, ще трябва да се примириш. Иначе пък ще е стабилна по неравностите.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 декември 2011 - 09:52

Не се притеснявай, колега!
Ако са чисто нови амортисьорите е необходим определен пробег, за да се "разработят".
Не знам какъв тип си сложил, но на моите Sachs газови им трябваха почти 3000км, за да се почувства нормалната возия. Преди това с цялата си тежест натисках пода на багажника и едва реагираха. В момента се усеща много добре работата им, без колата да става нестабилна.
Отговори

fural снимка fural 13 декември 2011 - 09:59

Не си спомням точно модела но са Билщтайн мастлени, нарочно си взех маслени да вози по меко но резолтата е съвсем дгуг
Мнението беше редактирано от fural: 13 декември 2011 - 10:00
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 декември 2011 - 20:05

Shock Absorber
--------------------------------------------------------------------------------
BILSTEIN - B2 Öl (Ersatzteil)- Part number 15-126405
--------------------------------------------------------------------------------
Това са единствените маслени амортисьори, които излизат от електронния каталог за Corsa B C14NZ. Другите са B4 газови.
Както ти написах - имай малко търпение. Ще се разработят, но може колата да стане по-нестабилна при резки маневри.
Какви ти бяха старите и защо не си потърси същата марка и модел?
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 13 декември 2011 - 20:06
Отговори

espero2000 снимка espero2000 13 декември 2011 - 20:28

Колега под секрет да ти кажа маслени почти не се намират. Правят се само газови вече така че ще ме съмнява да са ти маслени но има някъв минимален шанс. А относно возията сложиш ли газов става така - ти на тая каручка дълга има няма 2.5м кво очакваш колега. Колите с къса база возят твърдо. Остави ги да се потъркалят и после трябва да е по добре. Ако смяташ че ти вози твърдо дай да те повозя при мен да разбареш разликата. Поздрави!
Отговори

fural снимка fural 13 декември 2011 - 21:33

 Gena_bs, на 13 декември 2011 - 20:05, каза:

Shock Absorber
--------------------------------------------------------------------------------
BILSTEIN - B2 Öl (Ersatzteil)- Part number 15-126405
--------------------------------------------------------------------------------
Това са единствените маслени амортисьори, които излизат от електронния каталог за Corsa B C14NZ. Другите са B4 газови.
Както ти написах - имай малко търпение. Ще се разработят, но може колата да стане по-нестабилна при резки маневри.
Какви ти бяха старите и защо не си потърси същата марка и модел?

Да колега същите са
--------------------------------------------------------------------------------
BILSTEIN - B2 Öl (Ersatzteil)- Part number 15-126405
--------------------------------------------------------------------------------
старите амортисьори са заводските GM май не били сменени преди, и предните са за смяна но няма средства :newsm05_41:
Отговори

fural снимка fural 13 декември 2011 - 21:41

 espero2000, на 13 декември 2011 - 20:28, каза:

Колега под секрет да ти кажа маслени почти не се намират. Правят се само газови вече така че ще ме съмнява да са ти маслени но има някъв минимален шанс. А относно возията сложиш ли газов става така - ти на тая каручка дълга има няма 2.5м кво очакваш колега. Колите с къса база возят твърдо. Остави ги да се потъркалят и после трябва да е по добре. Ако смяташ че ти вози твърдо дай да те повозя при мен да разбареш разликата. Поздрави!

Колега 100% съм сигурен, че са маслени 5 пъти казах на продавача че искам маслени, взех ги за 60лв (тоя която ги продава каза че вървят около 75лв, но аз взех и други работи и затова ми ги намали на 60лв) оригинални Германски са :unsure:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 13 декември 2011 - 21:55

Колега е те тука е проблема - че съм се нагледал на какви ли не ти и да му кажеш той пак може да ти набие каквото си иска. А че ги има ги има, но от известно време изчезват - повечето са спряни от производство а са на доизчерпване на количествата. То и за моято ги има по каталог и като проверя нема никъде. У нас преди 95 се вкарват все по рядко части. Почват да изчезват с времето.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg