Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Монтиране на SmartDRL модил

kirilmanika снимка kirilmanika 14 август 2012 - 23:19

Здравейте,
Предстои ми да монтирам такъв модул. Можете ли да ми подскажете към кой кабел трябва да свържа белия кабел на модула, който е със следното описание: "Свържете към кабела, който излиза от алармата и при отключване на него има положителен импулс над о.3 сек." Предимно се използва централното на автомобила, отключване/заключване с ключа, без аларма. Кой от всичките кабели отговаря на по-горе описаното (цвят или от къде да го търся)

Благодаря предварително

Omega B 98
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 август 2012 - 07:08

Ако приложиш към въпроса си и схемата за свързване и описанието на модула може и да ти помогне някой , това се налага поради голямото разнообразие на такива модули а се сещаш че всички са различни . Предполагам че тази връзка към алармата има отношение към функцията - изпрати ме до вкъщи
Отговори

kirilmanika снимка kirilmanika 15 август 2012 - 08:37

Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 15 август 2012 - 08:51

тази функция предполагам е опция да ти пусне фаровете за 20 30 секунди след активиране на алармата за да си осветиш пътя пред колата. т.е. не е задължителна
Отговори

mely снимка mely 15 август 2012 - 09:06

Това се изисква с цел да може да се програмира модула и различните му функции.При мен се използва светкавицата.Кабела е вързан за нея.
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 август 2012 - 15:16

Е хайде сега програмиране чрез аларма ! така никой няма да ти го изработи защото е безмислено . Това е за функция изпрати ме до вкъщи ( след като включиш алармата фаровете остават да светят известно време ) при различните изработки по различен начин е направено , при някои и тази функция подлежи на програмиране . В описанието на конкретния модул трябва да е обяснено . Сега прочетох описанието на този модел и хората казват че този сигнал включва светлините като отключиш колата .
Мнението беше редактирано от Коцето: 15 август 2012 - 15:25
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 16 август 2012 - 15:46

Както са ти писали колегите по-горе, този кабел не е задължителен при монтажа на DRL модула и няма отношение към неговата работа. Аз имам същия модул вече две години и този кабел не съм го свързал, модула си работи нормално.
Отговори

maketo снимка maketo 16 август 2012 - 23:46

 kirilmanika, на 14 август 2012 - 23:19, каза:

Здравейте,
Предстои ми да монтирам такъв модул. Можете ли да ми подскажете към кой кабел трябва да свържа белия кабел на модула, който е със следното описание: "Свържете към кабела, който излиза от алармата и при отключване на него има положителен импулс над о.3 сек." Предимно се използва централното на автомобила, отключване/заключване с ключа, без аларма. Кой от всичките кабели отговаря на по-горе описаното (цвят или от къде да го търся)

Благодаря предварително

Omega B 98

Колега,това дето искаш да направиш при съществуващата инсталация на автомобила НЯМА как да стане без модул за дистанционно централно заключване или автоалармена система ,но и тогава пак ще трябва да се ,,обърне''сигнала за отключване защото при ОПЕЛ фабричният модул се управлява с ,,-'' минус или маса както искаш така го наречи ,а белият извод на smart drl се управлчва с ,,плюс'' значи ,че по-добре се обърни към някой кадърен алармаджия и ,,проблема''ти е решен.SMART DRL е уникално устроиство ,лесно за свързване и безпроплемно при използване,Казвам го от опит.От 2 години съм го монтирал на на колата и НЯМА проблеми.
Мнението беше редактирано от maketo: 17 август 2012 - 00:05
Отговори

maketo снимка maketo 17 август 2012 - 00:11

 kirilmanika, на 14 август 2012 - 23:19, каза:

Здравейте,
Предстои ми да монтирам такъв модул. Можете ли да ми подскажете към кой кабел трябва да свържа белия кабел на модула, който е със следното описание: "Свържете към кабела, който излиза от алармата и при отключване на него има положителен импулс над о.3 сек." Предимно се използва централното на автомобила, отключване/заключване с ключа, без аларма. Кой от всичките кабели отговаря на по-горе описаното (цвят или от къде да го търся)

Благодаря предварително

Omega B 98

Колега,това дето искаш да направиш при съществуващата инсталация на автомобила НЯМА как да стане без модул за дистанционно централно заключване или автоалармена система ,но и тогава пак ще трябва да се ,,обърне''сигнала за отключване защото при ОПЕЛ фабричният модул се управлява с ,,-'' минус или маса както искащ така го наречи ,а белият извод на smart drl се управлчва с ,,плюс'' значи ,че по-добре се обърни към някой кадърен алармаджия и ,,проблема''ти е решен.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 28 август 2012 - 21:55

Монтирах си този модул. Има доста предимства и удобни опции, както и е лесен за монтаж. В упътването за настройка е споменато за някакъв Easy strobe ефект. Някой знае ли какво представлява този ефект?
Отговори

kirilmanika снимка kirilmanika 28 август 2012 - 23:24

Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка монтираха го модула без белия кабел. Колата има дистанционно, което е вградено в ключа, но не са се занимавали да търсят кабела, към който трябва да се свърже белия. Сега прави малко проблеми с напрежението. При включен климатик, не иска да работи модула, защото мери напрежение и под 12-13v не се включва, говорих с момчето, което продава модулите и каза, че най-вероятно един от кабелите не е свързан към правилния кабел в инсталацията.


 SkiGeorgi, на 28 август 2012 - 21:55, каза:

Монтирах си този модул. Има доста предимства и удобни опции, както и е лесен за монтаж. В упътването за настройка е споменато за някакъв Easy strobe ефект. Някой знае ли какво представлява този ефект?

Тази функция е когато модулът работи и със светлинния клаксон подадеш единичен сигнал, фаровете премигват няколко пъти. Две къси и едно по-дълго премигване, нещо такова беше.
Отговори

manolov снимка manolov 02 септември 2012 - 07:45

Не мога да разбера как толкова хора пишат да не ползваш функцията, функцията е за ползване, не се свързва с аларма + за 0,3 сек. е + който отива към машинката на централното и е по кабел с цвят кафяв с червен.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 02 септември 2012 - 20:40

Никой не е писал да не ползва функнцията. Просто се обяснява, че тя не влияе на работата на модула. Аз лично не я използвам. Въпрост на предпочитание. В крайна сметка винаги може да се активира или деактивира.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg