Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Зареждане на акумулатор в движение

ivanov_km снимка ivanov_km 10 ноември 2012 - 14:17

Колеги от доста време си задавам въпросът как алтернаторът зарежда нашите акумулатори. Ако зареждаме акумулатора със зарядно знам, че зарядният ток трябва да е най-много 1/10 от капацитета на акумулатора. С една дума 70 Ah максимален заряден ток 7 Ah, а най-добре в този случай и най-стаящо ще е зареждането с ток от порядъка на 4, 5Ah. Интересно ми е това условие на зареждане спазва ли се от алтернатора и ако приемем , че запалим колата с акумулатор който е 50 % разреден колко ампера му вкарва алтернаторът и за колко време ще се зареди акумулатора на 100 % при движение на автомобила?
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 10 ноември 2012 - 15:39
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 10 ноември 2012 - 17:11

Ами алтернатора зарежда от 12 до 14 волта и като акумулатора се зареди има реле което изключва зареждането на акумулатора.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 10 ноември 2012 - 18:06

няма такива филми, единственото реле е това в градено в алтернатора което поддържа напрежението около 14 волта, акумулатора се зарежда с различен ток който зависи от заряда на акумулатора, максимално допустимия изходен ток на алтернатора и оборотите на двигателя, от които зависи и тока на алтернатора, в общи линии зареден акумулатор може да черпи 2-3 Ампера а разреден и над 30А в даден момент, но е факт че ако се кара основно в градски условия акумулатора не се зарежда добре и се налага да се дозарежда един път на няколко месеца, особено в есенно зимния период...
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 10 ноември 2012 - 18:51

За регулатора на напрежението в алтернатора е ясна работата. То се стреми да поддържа напрежение от 13,8 до 14,4 волта. При пуснати повече консуматори динамото не може да смогне и се получава "пад" на напрежението. Това в случаят не ме интересува, интересно е при един акумулатор който е 64 Ah и е разреден на 50% с една дума отдал е или е загубил от общият си капацитет 32 ампера, след като запалим и тръгнем да пътуваме за колко време ще се зареди на 100%. Когато акумулатора е зареден напълно той е с голямо вътрешно съпротивление и с напрежение на тока от порядъка от 13,8 до 14,4 волта на практика никакъв ток не влиза в него, и това го пази от презареждане. Когато е разреден в разглежданият от нас случай колко с колко Ah алтернатора му вкарва? Ако съдим от безопасният ток за зареждане на акумулатор със зарядно който е максимум 1/10 от капацитета ми не би трябвало алтернаторът да му блъска ток по голям от този, а именно за 64Ah акумулатор 6,4 Ah. Ако вкарва повече ток това не крие ли рис за акумулатора ?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 ноември 2012 - 22:16

 ivanov_km, на 10 ноември 2012 - 18:51, каза:

Когато акумулатора е зареден напълно той е с голямо вътрешно съпротивление

Точно обратното.Когато акумулатора е разреден,има голямо вътрешно съпротивление.В този случай не може да се черпи голям ток от акумулатора,защото неговото вътрешно съпротивление ограничава тока.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 13 ноември 2012 - 21:58

 ivan_pop, на 10 ноември 2012 - 22:16, каза:

Точно обратното.Когато акумулатора е разреден,има голямо вътрешно съпротивление.В този случай не може да се черпи голям ток от акумулатора,защото неговото вътрешно съпротивление ограничава тока.

Аз с токовете съм скарам и си признавам! Имах в предвид, че като закачим един акумулатор на зарядно първоначално токът (А) който гълта акумулатора е голям, а напрежението е малко. Колкото повече акумулатора достига до пълният си заряд толкова зарядният ток (А) пада , а се покачва напрежението (V). Темата е пуснах за да разбера на практика един акумулатор разреден на 50% (с гъстота 1,25) за колко време ще се зареди напълно (да постигне гъстота 1,28) при продължително шофиране при положение, че алтернатора поддържа напрежение от 13,9 до 14,1V по време на шофирането?
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 13 ноември 2012 - 22:40

Само да вметна, че При 1,25 гъстота на електролита акумулатора си е зареден на 75%, че даже и повече. 1,28 е за новите и почти новите, след 2-3 години 1,25 си е направо 100% зареден акумулатор
А за колко време - ами ако приемем, че 62 Ач акумулатор е зареден на 50%, т.е. капацитета реално му е 0,5х62=31 Ач, за да се зареди до 100% му трябват още 31 Ач. Сега обаче само мога да гадя колко е зареждащия ток по време на движение, но ако приемем, че е около 6 А (толкова приемам, защото съм мерил 1 път с амперклещи тока на кабела на акумулатора, не за друго :) ) значи 31Ач : 6 А = около 5 часа ще са му необходими да се зареди напълно. Мисля, че това е принципа, единственото, което в някаква степен е неизестно, е тока на зареждане
Мнението беше редактирано от баш майстора: 13 ноември 2012 - 22:44
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 14 ноември 2012 - 08:43

Мен скоро ми беше паднал акумулатора и викнах пътна помощ (ADAC). Подадоха ми ток и стартирах. След това монтьорчето ме посъветва да съм покарал около 45мин колата- твърдеше че за това време акумулатора щял да се зареди нацяло-44Ah Astra J
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 14 ноември 2012 - 09:14

За 45 минутки ще се посъвземе но няма да да зареди със сигурност. Ако този акумулатор получи заряд от 10 до 44 Амперчаса ток за 45 минути значи, че трябва алтернатора да го зарежда с около 44 Амперчаса на час. Ако това се случи акумулатора буквално ще се стопи.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 ноември 2012 - 09:17

Алтернатора блъска яко ампери-защо пищи ремък след палене с изтощен акумулатор?
Някои поглеждал ли е сечението на кабела алтернатор-акумулатор?
И в схемата на алтернатор няма нищо за следене на ток...
И ако акумулатот разреден има голямо вътрешно как ли се зарежда? И от какво ли е пика на ток като му боцнеш клемите?
На ровър фрилендър дизел има предпазител на силовия кабел-100А...
Та наште кочини гаранция бутат поне 30 понякога...
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 14 ноември 2012 - 10:04

Моята кола е карам предимно на кратки разстояние и то рядко в следствие на това новият ми акумулатор се разрежда за около 2 месеца. Под разреждане имам в предвид, че индикатора на батерията става черен, иначе нямам никакви проблеми с паленето на колата. Преди два месеца забелязах, че окото е черно, свалих акумулатора и го заредих с инверторно зарядно. Индикаторът ''светна'' зелено монтирах акумулатора и след три дни изминах 120 км. През следващите 35 дни колата е изминала 80 км и то само на къси разстояния от порядъка на 1,5 км и обратно. В следствие на това онзи ден гледам окото пак е черно, понеже знаех, че на следващият ден ще пътувам някъде около 440 км сметнах, че акумулатора ще се зареди и отново ще стане окото заелено. След като прибрах колата в гаража след изминатите 440 отворих капака и се учудих, че окото си е черно. По време на пътуването най ниското напрежение което колата е имала е 13,8 волта независимо от пуснатите консуматори. През 80% от пътуването напрежението бе 14,00 Волта. На какво се дължи според вас факта, че за толкова изминати километри акумулатора не се зареди напълно. Акумулатора е Ексайд премиум 64 Амперчаса, необслужваем закупен е преди една година. Колата в сервиз е гледана и ми казаха, че няма проблеми със зареждането. При максимално натоварване къси, дълги, отворени врати, пуснат климатик, пуснато подгряване на огледала и задно стъкло, вентилатор на 4-та степен, алтернатора поддържа 13,4 волта. Отечки също нямам в покой и с пусната аларма консумацията е 25 милиампера на час, ако не е пусната алармата консумацията е 10 милиампера на час. Не знам какво да правя вече с тези акумулатори?
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 14 ноември 2012 - 11:07

Щом стационарните "зарядни" зареждат в порядъка 3-6 А на час, вероятността генератора да зарежда повече е малка. Предполагам че може да е изписано и на самия генератор. При разряд 50% на 62 Ач акумулатор, ще е необходимо около 5-6 часа минимум заряд - постоянен /стационарно или в движение/.
Моят стационарен е български и зарежда 3 Ач на час и аз оставям акумулатора да се зарежда една нощ - 10 часа.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 ноември 2012 - 11:52

за 440 км би трябвало да светне зелено окото на акумулатора, мисля си за проблем с кабелите между генератора и акумулатора. Това напрежение което цитираш е мерено на таблото или е мерено директно от акумулатора. Веднъж имах такъв проблем оказа се клемата на акумулатора във кербовката, даваше ми пад на напрежението около 1,5 волта, разликата я мерих + и- на акумулатора и изхода на генератора и маса към него. Когато ходих да ми заверяват гаранцията на акумулатора не откриха проблем, но акумулатора изкара една година и умря, смениха го и пак не откриха проблем, а той се открива след 15-20минути работа, обувката започва да грее и не зарежда акумулатора просто излезе хлабава връзка. Поздрави.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 14 ноември 2012 - 12:22

Ами напрежението по време на движение го следя на радар детектора иначе когато колата е в покой колкото показва на клемите толкова показва и на дедектора, дори на клемите е с 0,1V повече. Ако на дедектора е 14,00 V на клемите напрежението мерено с мустицед е 14,1V.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 ноември 2012 - 20:24

Според мен трябва да се замери след като е работила около 15 минути със един уред на двете места, за да няма погрешност от двата уреда. Просто не ми се е случвало да е еднакво напрежението на генератора и на акумулатора, Разликата е била най-малко 0,1 волта. Поздрави.
Сетих се, мери акумулатора директно на полюсите, а не на клемите.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 ноември 2012 - 21:06

 kibo_tom3111, на 14 ноември 2012 - 11:07, каза:

Щом стационарните "зарядни" зареждат в порядъка 3-6 А на час, вероятността генератора да зарежда повече е малка. Предполагам че може да е изписано и на самия генератор. При разряд 50% на 62 Ач акумулатор, ще е необходимо около 5-6 часа минимум заряд - постоянен /стационарно или в движение/.
Моят стационарен е български и зарежда 3 Ач на час и аз оставям акумулатора да се зарежда една нощ - 10 часа.

Да,пише-на моя 90 ампера. При зареждане се вдига съпротивлението и ампеража пада.Никои ли не чете?
До колегата с проблема-13,4 е малко-за да кляка така напрежението значи ампеража на алтернатора не стига-изправителен диод или хлабава връзка- плюс или маса.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 14 ноември 2012 - 21:16

Колеги и все пак не ми стана ясно някой знае ли едно димано с капацитет от 100Ah например за 1 час работа на място или каране на колата колко би заредил акумулатора?
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 ноември 2012 - 22:55

Ама с тия амперчасове направо убихте рибата , стига сте ги ползвали като мерна единица за заряд , разряд или разни други електрически приложения !! с Ah производителя показва теоретичния капацитет на акумулатора ( на практика е друго ) т.е. ако черпим ток 1 А до пълното разреждане ще минат 62 часа или 44 часа зависи от посочения капацитет . Мерните единици са : за ток-Ампер и за напрежение-Волт като във всяка верига съществува строга зависимост помежду им . В колата акумулатора се зарежда по напрежение , т.е. това напрежение което подържа алтернатора 13,8 - 14,6 , а колко ток ще черпи акумулатора зависи от това колко е зареден . Ако е много разреден може да дърпа и 20А , след това със зареждането тока започва да пада и като се зареди напълно неговото напрежение се доближава до това на алтернатора и остава да черпи много малък ток който е изчислен за подзаряд и не е вреден за акуто . При зареждането със зарядно у-во зареждането е по ток , т.е. там тока е константен ( по-добрия вариант на зареждане ) а това се постига с промяна на напрежението което се прави по различни начини . Има варианти и с токоограничаващ резистор ( аз лично ползвам такъв ) но при тях има загуба на енергия под формата на топлина . Положението е следното : в автомобила при градско каране под 20 минути акумулатора почти винаги е недозареден и това е при никакви включени консуматори , а като включим фаровете , парното , нагревателя на стъклото и малко по-силно музиката !!! - горкото динамо , колко ли сили му остават за акумулатора особено на ниски обороти . Едно е да се кара градско в София , друго е в Бургас и трето в Лом , Айтос или Малко Търново . Най добре е да се следи зареденоста и да се дозарежда с зарядно поне два пъти в годината ако автомобила се кара много градско .
Мнението беше редактирано от Коцето: 15 ноември 2012 - 00:29
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 14 ноември 2012 - 23:29

колегата коцето е донякъде прав за мерните еденици, капацитета се измерва в Ач (Ah), а тока на заряд си е в ампери, или макс. ток на заряд, осигуряващ алтернатора, си е пак Ампери. Аh като мерна еденица може да се възприема и като количество електричество /капацитет/, което се съхранява в батерията и която тя може да отдаде.
Но все пак пак тук не сме все ел. инженери, така, че да не се впрягаме чак толкова в правилното използване на точните понятия.
Между другото колега, много добре го обясни какъв е принципа на зареждането.
Мнението беше редактирано от баш майстора: 14 ноември 2012 - 23:41
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 ноември 2012 - 23:39

Ама ти да не си помисли че се впрягам ? изобщо , даже се забавлявам пък и гледам в момента едно весело филмче и не ми се пише много та може и аз да съм объркал нещо . Ако имаш ампер-клещи за постоянен ток може да измериш тока точно но само моментния , както сам си се убедил той никога не е константен .
Мнението беше редактирано от Коцето: 14 ноември 2012 - 23:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg