Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Свети чек лампата на таблото

Stanislav.M.D снимка Stanislav.M.D 30 март 2013 - 21:03

Здравейте, собственик съм на Астра H, 2007г. 1,7cdti (74kW). От два дена нещо ми свети гаечния ключ на таблото. Видях, че имам изгоряла крушка на късите. Смених я обаче лампата пак свети. Интересното е ,че свети отначало като я запаля и след 10 мин. изгася. Другото, което ми направи впечатление е, че е само когато май е студена. Утре пак ще я пробвам сутринта и ще пиша пак, но имате ли идеи. На бордовия компютър нищо не изписва. Споменаха ми, че можело да са едни вакумни кабели, които като загреела колата и се оправяла и до тогава не работело турбото ама утре ще гледам за турбото ако светни пак дали работи.
Мнението беше редактирано от Stanislav.M.D: 01 април 2013 - 17:45
Отговори

opel forever снимка opel forever 30 март 2013 - 23:07

този ,,Гаечен ключ'' се нарича чек лампа. :smile3560:
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 31 март 2013 - 02:14

Диагностика прави ли?
Отговори

Stanislav.M.D снимка Stanislav.M.D 31 март 2013 - 11:58

Не съм, защото светна в петък, а аз си мислех, че е заради изгорялата крушка, но продължава да свети.
Отговори

Stanislav.M.D снимка Stanislav.M.D 01 април 2013 - 12:26

Вчера и днеска не е светеше чек лампата, което за мен е странно. Днеска съм взел ОBD II за диагностика и ще видя, но се съмнявам да покаже нещо.

p.s. Къде и се намира буксата на Астрата??
Отговори

kirenski снимка kirenski 01 април 2013 - 12:27

 Stanislav.M.D, на 01 април 2013 - 12:26, каза:

Вчера и днеска не е светеше чек лампата, което за мен е странно. Днеска съм взел ОBD II за диагностика и ще видя, но се съмнявам да покаже нещо.

p.s. Къде и се намира буксата на Астрата??

До ръчната ,има едно капаче
Отговори

zax снимка zax 01 април 2013 - 15:41

Не знам дали е съвпадение,но при мен е същото положение.В петък ми светна чек лампата и до днес като я запаля сутрин свети около 5-6 мин. и изгасва.Казаха ми че такива са симптомите при изгоряла подгряваща свещ.Още не е ходила на диагностика.Колата е Opel Zafira B 1.9CDTI 120ks.

Направих както колега от опел онлайн форум е написал с натискане на газ и спирачка и ми излезе 038008 и като махна последните две се получава 0380,а такъв код в списъка намирам само " P0380-Vorgl!hanlageshort-cirquit/interruption" което какво означава не мога да си преведа
Мнението беше редактирано от zax: 01 април 2013 - 17:38
Отговори

Stanislav.M.D снимка Stanislav.M.D 01 април 2013 - 17:41

Да, подгряващите свещи се оказаха. Ето и снимките, които направих след диагностика с лично OBD и Torque програма от телефона.
Снимка 1
Снимка 2

Не съм много наясно с това написаното, но до колкото успях да си преведа проблем в свещите.
Мнението беше редактирано от Stanislav.M.D: 01 април 2013 - 17:41
Отговори

spoxer снимка spoxer 02 април 2013 - 06:48

 Stanislav.M.D, на 01 април 2013 - 17:41, каза:

Да, подгряващите свещи се оказаха. Ето и снимките, които направих след диагностика с лично OBD и Torque програма от телефона.
Снимка 1
Снимка 2

Не съм много наясно с това написаното, но до колкото успях да си преведа проблем в свещите.


Проблем с нагревателя на свещите във верига "А". Може и самата свещ да е за смяна. Сменял ли си ги скоро?
Отговори

Stanislav.M.D снимка Stanislav.M.D 02 април 2013 - 07:31

Не съм ги сменял въобще. Аз я купих преди месец и не съм стигнал до там. Чудно ми е каква ще тази верига "А" 1и3 или 2и4 свещ ли? Принципно доколкото съм чувал е хубаво всичките да се сменят ама.
Отговори

zax снимка zax 02 април 2013 - 15:29

Колега къде ги сменя и колко излиза смяната с свещите?На мен ми казаха,че има проблем при развиването да не се откъсне свеща в блока.
Отговори

spoxer снимка spoxer 02 април 2013 - 20:34

Колега пробвай със смяна на свещите, ако не ти се дават пари - развий ги и виж как са.

П.С Но мисля че проблема ти е в релето, защото в другата грешка пише че не е достатъчен волтажа. А това е по принцип при слаб акумулатор или клеясала шпилка.

А за колегата със зафирата - по-добре си ги смени сам. Сменяй ги на студен двигател. Купи си ключ за свещи (2-3 лева е.) Мисля, че си с ключ 21.
Мнението беше редактирано от spoxer: 02 април 2013 - 20:40
Отговори

zax снимка zax 10 април 2013 - 18:58

Колеги смених си изгорялата свещ,но съвсем не е лесно сам да се смени свещ на Зафира Б 1.9CDTI 120 ks Свалихме EGR клапана и сума ти други неща за да измерим свещите.А пък за отвиването беше ад. 2 часа си играхме защото свеща тръгна и се отви 2-3 резби и до там.И след като я отвихме беше завлякла резбата на блока,но навихме нова и всичко е ок.Така че си трябва не само любителски познания и инструменти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg