Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Дилема при избор на автомобил

Тази тема е заключена « Prev

staskooo88 снимка staskooo88 24 февруари 2010 - 23:13

Здравейте искам да си взема опел ама незнам какав главно сам навит за тигра но са6то мога да си взема Астра купе или калибра.
Калибрата като краен вариянт.
Може ли някой да ми Каже двигателя на Астра 1.6 бензин колко гори ?
и на Тигра 1.4 колко ?
И коя е по - добра за подръжка?

И ако може главно повече ИНФО за тииграта да получа?
Отговори

maksi снимка maksi 24 февруари 2010 - 23:20

Трябва да кажеш около коя година трябва да са колите и евентуално някакъв ценови диапазон.Първо говориш за Астра Купе,после питаш за Астра 1,6 :mhihi:
Отговори

staskooo88 снимка staskooo88 24 февруари 2010 - 23:29

 maksi, на 24 Feb 2010, 23:20, каза:

Трябва да кажеш около коя година трябва да са колите и евентуално някакъв ценови диапазон.Първо говориш за Астра Купе,после питаш за Астра 1,6 :mhihi:



за астрата няма значение коя година е и какъв двигател за тиграта трябва да е след 98

 staskooo88, на 24 Feb 2010, 23:26, каза:

за астрата няма значение коя година е и какъв двигател за тиграта трябва да е след 98



Ами след 96 година да са и до 2000 година.
До сега съм карал фиат ама опел почна много да ми харесва и са по здрави.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 февруари 2010 - 23:35

Като цяло да ти напиша, че разхода зависи от много неща!!! - начин на каране, къде караш, по колко караш на веднъж и т.н.т....
Примерно: имам Астра 2.0 16V - тя с напъване над 15 градско не е качила и в същото време имам Тигра 1,4 16V - тя пък под 12 не е свалила.
Аз лично бих ти препоръчал да си вземеш Астра, много по-кола е от Тиграта, във всяко едно отношение...
Частите са и много по-масови, по-лесна е за каране и потдържане, да не говорим за пространството вътре, което в Тигърчето е ускъдно...
Отговори

staskooo88 снимка staskooo88 24 февруари 2010 - 23:47

 Жоро, на 24 Feb 2010, 23:35, каза:

Като цяло да ти напиша, че разхода зависи от много неща!!! - начин на каране, къде караш, по колко караш на веднъж и т.н.т....
Примерно: имам Астра 2.0 16V - тя с напъване над 15 градско не е качила и в същото време имам Тигра 1,4 16V - тя пък под 12 не е свалила.
Аз лично бих ти препоръчал да си вземеш Астра, много по-кола е от Тиграта, във всяко едно отношение...
Частите са и много по-масови, по-лесна е за каране и потдържане, да не говорим за пространството вътре, което в Тигърчето е ускъдно...



Да аз тук там прочетах това онова за тиграта че не е с нисък разход ами като на нормална голяма кола.
Знам че на 1.4 данъка е малък.

Иначе здрава ли е Тиграта защото за Фиат бравата трявба всеки месец да и вземам нещо.
Или да давам 20 30 лева за ремонт.
Аз карам нормално спрях със гонките и главно карам на дълги пътища и на ден по 10км градско. :)
И още един въпрос спрямо форума явно щото съм нов но като пиша някаква тема и на другия ден незнам как да я открия
каде да влизам за да си намирам темите.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 февруари 2010 - 23:57

 staskooo88, на 24 Feb 2010, 23:47, каза:

Да аз тук там прочетах това онова за тиграта че не е с нисък разход ами като на нормална голяма кола.
Знам че на 1.4 данъка е малък.

Иначе здрава ли е Тиграта защото за Фиат бравата трявба всеки месец да и вземам нещо.
Или да давам 20 30 лева за ремонт.
Аз карам нормално спрях със гонките и главно карам на дълги пътища и на ден по 10км градско. :)
И още един въпрос спрямо форума явно щото съм нов но като пиша някаква тема и на другия ден незнам как да я открия
каде да влизам за да си намирам темите.

Tова за разхода не е само за тиграта...
Просто малките двигатели за да вървят, трябва да се настъпват....
Данъка зависи и от това с какви номера е, т.е. в кой град е регистрирана...
Опел е!!! - т.е. не е от най-трошливите...
10км, поне според мен значи 2х5 което хич не е дълго, то едвам е изключил смукача...
Темата можеш да си я вкараш във Favorite->Add to Favorite..., това във браузърът ти, или просто виж в кой раздел е. В момента твоята е в "Основен форум" листиш него и си я намираш...
Мнението беше редактирано от Жоро: 24 февруари 2010 - 23:59
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 25 февруари 2010 - 00:03

 staskooo88, на 24 Feb 2010, 23:47, каза:

Да аз тук там прочетах това онова за тиграта че не е с нисък разход ами като на нормална голяма кола.
Знам че на 1.4 данъка е малък.

Разхода си е като за 1,4 90 коня. Относително нисък. Ако имаше съветски лек автомобил 90 коня знаете ли колко кубика щеше да бъде и какъв разход да дава :mhihi:
Това че искате ем вървеж, ем разход 2/100... някак си с пръдня и разни газове колата не върви.
Вече слагам V Power. Обикновения 95 е гъз. Разликата и на око, и на слух е очеизвадна и ушевадна.

 Жоро, на 24 Feb 2010, 23:57, каза:

Просто малките двигатели за да вървят, трябва да се настъпват....

А от това съждение как правиш съпоставка с разхода на голям двигател.
Малкия харчи като за малък, големия като за голям. По-ясно от това...

 staskooo88, на 24 Feb 2010, 23:47, каза:

Иначе здрава ли е Тиграта защото за Фиат бравата трявба всеки месец да и вземам нещо.

Всяка кола си иска поддръжката.
Мнението беше редактирано от tigra 1.4i 16V: 25 февруари 2010 - 00:06
Отговори

staskooo88 снимка staskooo88 25 февруари 2010 - 00:11

[quote name='tigra 1.4i 16V' date='25 Feb 2010, 0:03' post='748985']
Разхода си е като за 1,4 90 коня. Относително нисък. Ако имаше съветски лек автомобил 90 коня знаете ли колко кубика щеше да бъде и какъв разход да дава :mhihi:
Това че искате ем вървеж, ем разход 2/100... някак си с пръдня и разни газове колата не върви.
Вече слагам V Power. Обикновения 95 е гъз. Разликата и на око, и на слух е очеизвадна и ушевадна.


А мога ли да използвам части от корса.
Карал съм Жигула и знам кво е разход на гориво.
И тиграта има ли някви обичайни проблеми кола както примерно пежо 306 че отдоло много лесно и често се чупи.
Нещо което често дава проблем.
Просто доста си напатих от тоя фиат.
Ама фиат се купува със сърце а не с мозък.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 25 февруари 2010 - 10:18

 tigra 1.4i 16V, на 25 Feb 2010, 0:03, каза:

Вече слагам V Power. Обикновения 95 е гъз. Разликата и на око, и на слух е очеизвадна и ушевадна.


Разликата е най-вече психологическа.... при бензин с едно и също октаново число чак на слух да хванеш разлика....
Между впрочем ти знаеш ли каква е разликата между V Power и обикновенния? Освен на цвят... това го разбрахме? Не го казвам защото аз знам, а напротив - аз не знам и не познавам човек който да знае, за това питам тебе?

 tigra 1.4i 16V, на 25 Feb 2010, 0:03, каза:

А от това съждение как правиш съпоставка с разхода на голям двигател.
Малкия харчи като за малък, големия като за голям. По-ясно от това...


Виждам че си доста "млад" с двиагтелите, но рано или късно ще разбереш някой неща за големите и малките двигатели и по точно как малкия гори колкто големия че може и повече...

Сега конкретно към колегата - има писано във форума но явно не искаш да четеш....
Тигра с 1.4 харчи доста за такъв автомобил... или поне повече отколкото очакваш, по добре Астра. Астра с 1.6 да не е 16 клапана защото имат проблем в двиагтеля и сериозен разход на масло. Астра 1.4 или 1.8 ако е бензин, ако ти попадне и 2.0 - още по добре. Калибрата е "изпята песен" но все пак... там има само 2.0 двиагтели 115, 136 и 150 коня и всичките си харчат нормално като за бензинов, но пък и всичките вървят доволно... особенно последния...
Като цяло частите на тигра и калибра са скъпи защото не са толкова масови, за това препоръчвам астра.
Като цяло разхода на гориво межди 1.4 и 2.0 ще е минимален в рамките на няколко литра... не очаквай чудеса по отношение на икономията особенно градско. Извънградско всичките ще храчат приблизително еднакво....

Успех в избора и най вече гледай автомобила да е запазен, останалото са дреболии...
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 25 февруари 2010 - 10:54

Тигра и Корса Б са с еднаква ходова част (+ една стабилизираща щанга, де), табло, и дотам. Частите не са толкова скъпи.
Отговори

хибридния снимка хибридния 25 февруари 2010 - 11:53

Цитат

А от това съждение как правиш съпоставка с разхода на голям двигател.
Малкия харчи като за малък, големия като за голям. По-ясно от това...


Големия има 100 плюса повече от малкия , включително и разхода . Големия мотор в 80% от случаите харчи поти колкото малкия , да не речем и същия разход +/- 15%

Цитат

Калибрата е "изпята песен" но все пак... там има само 2.0 двиагтели 115, 136 и 150 коня и всичките си харчат нормално като за бензинов, но пък и всичките вървят доволно... особенно последния...
Като цяло частите на тигра и калибра са скъпи защото не са толкова масови, за това препоръчвам астра.


Да не съм те чул да говориш така за калибра. Явно и ти не си много запознат с агрегатите на калибра. а те са 115,136,150, 170, 204. Дори има един мит че има серия от калибри с агрегат 1.8 , но никъде не съм видял такава.
Колкото до частите искам да ми кажеш по какво се различават частите на Калибрата и Вектра А освен ламарините?
Отговори ми на тоя въпрос?
Един пример: оборудван носач за калибра - 46лева в магазина с 20%отсъпка. За мен не е скъпо. Ами за теб?
На 90% от частите за калибра стават и за вектра А. ПОздрави
Мнението беше редактирано от хибридния: 25 февруари 2010 - 11:59
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 февруари 2010 - 12:03

 tigra 1.4i 16V, на 25 Feb 2010, 0:03, каза:

А от това съждение как правиш съпоставка с разхода на голям двигател.
Малкия харчи като за малък, големия като за голям. По-ясно от това...

Елементарно е!!! Не знам как може да не може да ги съпоставя...
И двете коли си ги карам в София. Там Астрата - 136 коня с понастъпване харчи 13-15л, а тиграта 90коня я карам пак така и харчи 12-14, т.е. тая разлика от 2л е незначителна според мен на фона на разликата във вървежа...
Сега ти ще кажеш, че твоята дава разход 8-10 :), а аз ще ти дам темата точно за този двигател на тигра и разхода, където 20 колеги са писали...
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 25 февруари 2010 - 15:39

2 литра по-малко, са си 2 литра по-малко :mhihi:

Горе за бензините под разлика "на око" имах предвид вървежа. ;)
Струва ми се, че с V Power-а по-добре набира. :mhihi:
Мнението беше редактирано от tigra 1.4i 16V: 25 февруари 2010 - 15:40
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 25 февруари 2010 - 17:43

 хибридния, на 25 Feb 2010, 11:53, каза:

Да не съм те чул да говориш така за калибра. Явно и ти не си много запознат с агрегатите на калибра. а те са 115,136,150, 170, 204. Дори има един мит че има серия от калибри с агрегат 1.8 , но никъде не съм видял такава.
Колкото до частите искам да ми кажеш по какво се различават частите на Калибрата и Вектра А освен ламарините?
Отговори ми на тоя въпрос?
Един пример: оборудван носач за калибра - 46лева в магазина с 20%отсъпка. За мен не е скъпо. Ами за теб?
На 90% от частите за калибра стават и за вектра А. ПОздрави


Калибра е модел на 21 години и ако за тебе е актуална ОК, за мене не е - просто съм споделил менние - сигурно няма да се хареса на всички и за това не искам да споря!
Изброил съм тези двигатели които колегата ще оглежда и не съм претендирам да съм изчерпателен, C25XE и C20LET се срещат изключително рядко, цената им е по-висока и имат смисъл за тип "рейсърчета", за това не съм ги споменал...
Един фар на калибра втора употреба беше колкото 3 нови за астра, но това беше преди 6 години когато карах Калибра, сега ако моргите са се напълнили с калибри частите може да са поевтинели. Нова броня за калибра струваше над 1000 лв, други ламарини и специфични за калибра детайлчета също бяха адски скъпи, дори и втора употреба по моргите им надуваха цените. На всичкото детайлите се крадяха на поразия...
Окачване, двигател и ходова част са 100% като на Вектра А, така че е ясно че не може да са толкова скъпи. Навремето моята беше с Екотек двигател и като чуеха ме цакаха здраво сега като гледам масово се карат ВектриБ с този двигател и сигурно има части на прилични цени по магазините и за него...

Извода е като ще караш калибра или тигра внимавай да не я удариш че ще те боли повече след това :mhihi:
По отношение на двигател и ходова част е все тая...
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 25 февруари 2010 - 19:12

Първо да ти напиша, че щом говориш за ОПЕЛ значи си на вярна посока за избор на кола. Конкретно за тиграта ще ти кажа, че разходът е бензин между 5-6 извънградско в зависимост от много неща и 10-11 градско в зависимост от много повече неща. Не си мисли обаче, че тиграта е изцяло градска кола! Много разни други марки автомобилчета се перчат на пътя й, ама обикновено почти винаги виждат задния й номер! Ускорява за 11 сек. до 100, но не се забавлявай с това. Добре е да се кара повече извънградско или градско, но над 80 :mhihi: за да не вдигаш много температурата на двигателя, че тя в градски условия бързо качва до 100 градуса. Относно подръжката ще ти кажа, че ОПЕЛ е здрава машина и дали ще избереш Астра, Тигра или Калибра все ще си на далавера с части на нормални цени, т.е няма да ти бърка чак толкова в джоба. Тук във форума има колеги, които предлагат изгодни на цена части, така че ще си още повече на далавера с ОПЕЛ кола. И още нещо - някои казват на ОПЕЛ Тигра "малкото ферари".
ОПЕЛ!!!

 staskooo88, на 24 Feb 2010, 23:13, каза:

Здравейте искам да си взема опел ама незнам какав главно сам навит за тигра но са6то мога да си взема Астра купе или калибра.
Калибрата като краен вариянт.
Може ли някой да ми Каже двигателя на Астра 1.6 бензин колко гори ?
и на Тигра 1.4 колко ?
И коя е по - добра за подръжка?

И ако може главно повече ИНФО за тииграта да получа?

Мнението беше редактирано от Kristchan: 25 февруари 2010 - 19:18
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 25 февруари 2010 - 19:34

Колега,

Зареждал ли си с OMV Super 95 и ако си намираш ли за по-добре да върви с Shell V Power? (аз не съм зареждал още с Шел)

Поздрави.

 tigra 1.4i 16V, на 25 Feb 2010, 15:39, каза:

2 литра по-малко, са си 2 литра по-малко :mhihi:

Горе за бензините под разлика "на око" имах предвид вървежа. ;)
Струва ми се, че с V Power-а по-добре набира. :mhihi:
Отговори

bekkss снимка bekkss 25 февруари 2010 - 19:37

Верно че щом си решил да си вземаш Опел ;) няма да изгориш, всички ама всички опели са см здрава ходова част, знам го от личен опит, а относно дали е тигра астра или калибра, Намерси си Тигра 1.6 няма да съжаляваш, карам с такъв мотор и сам мн доволен относно разхода градско не качва повече от 9-10 което си е иделано при положение че има дупета с БМВ И Мерцедес които се мислят за богове ама постоянно страдат :mhihi: след кат видят как ТИграта изчезва на зелено на сфетофара ;)
Отговори

хибридния снимка хибридния 25 февруари 2010 - 22:05

Цитат

Калибра е модел на 21 години и ако за тебе е актуална ОК, за мене не е


Оооо, на 100% е актуална за мен. Пък и не знам защо треа да съм актуален. Това ми звучи като неква мода. Ти ако се водиш по модата добре , твое решение , но за разлика от теб мога да кажа че съм един истински 100% фен на модела. Ако ще и на 200 да е станала , стига да е добре направена и да не е претруфена колата е в пъти по "Актуална " от новите модели. Поздрави
Отговори

v1per снимка v1per 26 февруари 2010 - 11:09

За мен Калибрата е 100 пъти по-кола от тиграта... динамика, поведение на пътя, стабилност, комфорт, пространство, дизайн и още куп неща... аз лично никога не бих си взел тигра, за мен това е дамски автомобил като (ню бийтъл, форд ка и т.н.)
Отговори

_shady снимка _shady 26 февруари 2010 - 13:26

Започнахме малко да се отклоняваме от темата...Моля колегите с калибрите да не бъдат толкова крайни в изводите си.И аз харесвам тигра ,и аз харесвам калибра,че калибрата е по-високия клас от тиграта-безспорен факт,но не мисля ,че ей така с лека ръка може да се казва едното е 100пъти повече кола от другото....И за да не се отклонявам и аз от темата,да така е тиграта и калибрата от 3те избрани коли са възможно най-непрактичните в написания ред.
Оттук насетне ще говоря само за тиграта ,защото съм запознат с нея.
Скъпи части от сорта на стъкла ,фарове и дотам...Дано не ти се налага да чупиш!Примерни цени за нови такива:оригинално стъкло задно 1200лв,фар преденен Валео около 400лв/бройката.При втора ръка частите цените са в пъти по ниски от сорта на 600лв стъклото и около 100лв фара.
Относно окачване:както каза алекс тиграта и корсата са на една и съща база,така че каквото получаваш от корса 1.4 модификация спорт ,същото ще имаш и в тиграта с този мотор.Все пак двигателя е един и същ....Да,тук може да се намеси някой колега и да каже,че корсата имала със 1 стотна по бързо ускорение от 0-100км/ч и е така,но не мисля,че това ще те впечатли особено много.
Очевидно е ,си търсиш кола със спортна визия ,НО въпреки това бих ти препоръчал корса ГСИ.Проста сметка-върви осезаемо повече от тигра 1.4 и тигра 1.6,по-масова кола е ,по-лека е и като цяло определено е по-просторна.Според мен такава корса е по-добрия варянт и от калибра 115ка.
Лично за мен най-добрият избор при калибрата е 136/150 коня,но това вече си е по-голям агрегат с по-скъпи данъци и по-скъпо обслужване(поправете ме ако е така).За справка данъка на тигра 98година 90 коня в град Ловеч е 25 лв и стотинки.Ако не си запознат всяка кола надхвърляща 101 коня независимо от това има ли няма ли катаизатор цената на данъка и се увеличава в пъти,правопропорционално от конете и.
Тиграта е по-скоро младежка кола,тя има визия ,но няма практичност и приложимост.Добра малка кола е за градове като София и Варна.Става за извънградско пътуване ,но при дълги пробеци (500км и повече) те уморява поради неудобните си седалки.Характерен недостатък са мъртвите зони които се получават при страничните и огледала.По-отношение на вървежа не е кола за състезатели,но можеш спокойно да си вдигнеш 180+ с нея(говоря за малкия мотор) и това въобще няма да я смути ,въпреки че по книжка и дават максимална скорост от 180км/ч.
Както много пъти съм казвал тиграта е кола за която има доста противоречиви мнения.Сега ми предстой закупуване на нова кола.Даже не си и помислям да си продам моята тигра,а ако не сменях марката пак щях да си взема тигра(само че тигра Б).Слушай сърцето си и това което най-много ти се кара.да вярно е,че годините на една кола са от значение,но като искаш примерно калибра вземи си калибра и точка.Мисля ,че колегата Хибридния може да ти препоръча една даже 2 красиви калибри от Видин...
А аз като съвет мога да ти кажа да внимаваш много с покупката.Въпреки че някой колеги наскоро не се съгласиха с мен -евтини тигри няма....Щом в Германия една тигра добре гледана от първи собственик с малкия мотор,97 набор може да се продаде за 5000 евро,ми е много интересно какви са тея тигри продавани у нас за по 2000-2500лева?!Всеки,който си направи една проста сметка ще му стане ясно,че на части ще вземе от колата много повече!

Пропуснах да ти спомена още няколко слаби места на колата:пласмасовите прагове,страничните огледала и ключалката на багажника.Първо праговете-пази ги ,защото са любима плячка на джамбазите.както и всички капачки по броните на колата.Огледалата не могат да се прибират и затова често се случва някой да ти ги "прибере" за у тях си.относно задната ключалка забелязвам,че доста колеги имат проблеми с нея.Просто се разбива с времето по -лесно от останалите.
Препоръчвам ти колата да е без шибедах-възможни са проблеми с уплътненията.Прогарят и в последствие пропускат вода.
Относно двигателя 1.6 е по добре от 1.4 по отношение на вървеж,разхода им е еднакъв,разликата е в данъка и то осезаема.Моята ми гори 10л/100км бензин в софия и от 5.5 до 8 извънградско в зависимост от стила на каране.Мога още много да изпиша за колата,но мисля,че ти нахвърлих основното ,а и те отегчих.
Само ще ти спомена ,че за 4 години на моята кола ремонт сериозен не и е правен.Сменил съм:кабели на свещи-120лв,амортисиори предни-340лв и едно добро обслужване откъм гарнитури ,филтри масла ,ремъци и ролки,НО това са консумативи и не мисля ,че въобще са и за споменаване.

Поздрави и успех с колата!
Деян
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg