Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Колко струва моята кола ?

Lord Extra снимка Lord Extra 01 март 2011 - 18:35

И така излиза, че колкото по стара ми става колата , толкова по скъпа ми става колата ???? :61: , ми то аз "немам" ядове, но май излиза че се заблуждават евентуалните клиенти, :
писмо от Opel Corsa
Гориво: Газ/Бензин
Кубатура: 1200
Скорости: Ръчни
Година: 1994

Актуална цена*: 1604 лв.
*Цената е актуална към 28/01/2011. Възможно е цената на Вашия автомобил да варира в зависимост от наличието на допълнителни екстри и състоянието му.
Вижте автомобили подобни на вашия

Продавате Автомобил? Публикуване в cars.bg

CARS.BG
Tel: 439 22 11
Email: info@cars.bg
"Райко Алексиев" № 26
1113 София, България

и сега писмо от :
Opel Corsa
Гориво: Газ/Бензин
Кубатура: 1200
Скорости: Ръчни
Година: 1994

Актуална цена*: 2010 лв.
*Цената е актуална към 01/03/2011. Възможно е цената на Вашия автомобил да варира в зависимост от наличието на допълнителни екстри и състоянието му.
Вижте автомобили подобни на вашия

Продавате Автомобил? Публикуване в cars.bg

CARS.BG
Tel: 439 22 11
Email: info@cars.bg
"Райко Алексиев" № 26
1113 София, България

и цена от мобиле-то:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1
Отговори

CuMo снимка CuMo 01 март 2011 - 18:48

Това може да е поради една причина според мен - то в сайта си има някой или нещо, което води някаква статистика, и при положение че сега се вдигат горивата, пък и все повече хора търсят малки градски коли, които да харчат по-малко - търсенето се повишава, а с това и цената на стоката. По друг начин не си го обяснявам.
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 01 март 2011 - 19:33

Колега, аз какво да кажа


Автомобил, Opel Kadett
Година на производство: 1991
Тип двигател: Бензинов
Скоростна кутия: Ръчна

Актуалната цена на Вашата кола е 22 161 лв.
*Цената е актуална към 1.3.2011.

:mhihi: :61:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 01 март 2011 - 19:51

Колега Lord Extra, не бързай да се чудиш, а помисли върху това, което ще ти кажа. Цените на колите в този сайт не зависят от самия сайт, а от това какви цени определят на колите си останалите продавачи. Колкото по- високи цени определят продавачите на публикуваните обяви, толкова повече се качва актуалната цена. Лесно и елементарно е, а ти дори не си си направил труда да се замислиш защо е така.
Колега krum_ss, при теб има печатна грешка със сигурност.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 01 март 2011 - 19:51
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 01 март 2011 - 20:39

 zdravkop, на 01 Mar 2011, 19:51, каза:

Колега Lord Extra, не бързай да се чудиш, а помисли върху това, което ще ти кажа. Цените на колите в този сайт не зависят от самия сайт, а от това какви цени определят на колите си останалите продавачи. Колкото по- високи цени определят продавачите на публикуваните обяви, толкова повече се качва актуалната цена. Лесно и елементарно е, а ти дори не си си направил труда да се замислиш защо е така.


Браво колега zdravkop, добре казано.

По-добре от това не може да се обясни "явлението - ЗАЩО КОЛАТА МИ ПОСКЪПВА".


БУМ!!!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 01 март 2011 - 21:02

Ако имаш поне малко математически познания и елементарна логика ще разбереш. Ако ли не- БУМ!
П.С. Извинявам се за спама. Последен опит да обясня необяснимото. :61: В сайта през последната седмица са се публикували 10 коли с цена под, примерно, 2000 лева. Като средна цена излиза, че всички коли от дадената марка и модел струват под 2000 лева. Но следващата седмица се обявяват пак 10 коли с цена повече от 2000 лева. И като се изчисли средно аритметично излиза, че колите вече струват над 2000 лева, т.е. са "поскъпнали". Ако и сега някои колеги не могат да разберат, проблемът е в техния телевизор.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 01 март 2011 - 21:03
Отговори

hudson снимка hudson 01 март 2011 - 21:08

Има още едино обяснение Здравко - колите наистана са поскъпнали. Правя сравнение от преди 4-5 месеца когато обикалях автокъщите за зафирата и предпоследния уикенд с едни познати да им търсим кола. В момента цените са с 700 до 1000 лв отгоре спрямо миналата година.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 01 март 2011 - 21:52

Митко, наистина ли са поскъпнали колите? Това е много интересно. Тогава да не бързам да свалям цените на Вектрата и кадета. :61:
Отговори

oggie снимка oggie 01 март 2011 - 22:14

Изобщо не е показателна тая цена , знае се примерно че при конкретни параметри обявената цена на тези коли е някъква и сайта просто праща средна стойност . Само дето ако има 5 автомобила окълцани от екстри ще получиш една смехотворна цена или пък ако твоята няма никакви екстри а обявените са напомпени до козирката ще получиш нещо невъзможно за твоята кола .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg