Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

За или Против Прекъсването на бенз. помпа

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 17 ноември 2011 - 08:42

Здравейте, реших да пусна темата тъи като мненията по този въпрос са противоположни, повечето газаджии казват че вече на всяка кола слагат реле което прекъсва помпата докато сме на газ за да не върти излишно... Въпросът е дали тази работа на помпата е излишна,(може би за тях е,тъи като не пипват бензин, не се занимават после с бензиновата система)
Ето моите наблюдения и заключения по въпроса.
Ако помпата не върти, до дюзите няма циркулация на бензин, от там прегряват,изсъхват и се спичат с времето, после идват в сервизите и "ами колата мине върви на бензи,трудно пали''Накрая се оказва че всичко е наред и идва тежката дума- Ами дюзите ти са запушени,И не не става с чистене, поне при силно запушени дюзи ефекта е 0, имаме ултра звукова вана в сервиза, правил съм доста експерименти и ефекта е много много слаб (сравнявам количествата за 100 и 500 цикъла преди и след чистенето) - поради тази причина ваната се ползва за чистене на детаили и не взимаме пари за чистене на дюзи и не чистим.Да знам че и разтвора е важен ис него сме правили доста експерименти с различни дюзи,с различни химикали, просто чистенето помага при слабо запушени дюзи.
А добавките са като хомеопатичните хапчета, лично на моята кола съм слагал да работи 1 час само на добавка чист концентрат,(с въънша помпа вързана на реиката в кофичка)Истината е че дюзите запекат ли се много, лек няма.За по леки запушвания може да помогне, Ето това са моите наблюдения, Моля споделете вашите и нека разрешим този въпрос.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 17 ноември 2011 - 08:45
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 17 ноември 2011 - 09:32

Айде почна се отново... :mhihi:
Сега на въпроса, от 11 години на моята кола помпата е спряна и дюзите си ми работят перфектно,може да е заради това, че винаги си слагам добавка в бензина и отвреме-навреме си я покарвам на бензин а може и да е от особеностите на микроклимата в североисточна България! :mhihi:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 17 ноември 2011 - 09:39

Според мен помпата, като всеки електромотор си има някакъв живот. Излишното въртене на бензина, докато колата работи на газ със сигурност съкращава живота и. За това колко се охлаждат дюзите от бензина.... доста спорен въпрос е изобщо колко се нагряват, след като са на практика в алуминиево гнездо (с добро топлоотдаване), при това извън двигателя. Спичането е по-скоро в резултат от изсъхването на съдържащи се в бензина смоли, отколкото от нагряването.
Лично мое мнение, не ангажирам никого с него. Моята помпа също е прекъсната.
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 17 ноември 2011 - 09:40

Дори и да не е спряна помпата, дюзите не участват, просто бензина минава през рейката и се връща в резервоара....за да не запичат, просто подкаржай на бенз и ако е възможно с добавка. Просто е, не е като изстрелването на космическа совалка....
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 17 ноември 2011 - 09:49

Аз лично съм отварял предала бого-дух помпа,от продължителната и работа не бяха останали ламелчета на колектора! :icon_wink2:
Отговори

vladkata снимка vladkata 17 ноември 2011 - 11:32

И аз съм твърдо ЗА спирането на помпата докато работи на газ .Преди не я бях направил да спира и естествено помпата изгоря :icon_wink2: .Вече 4 години я карам със спряна помпа и нямам никакъв проблем дори без добавки и чудеса дюзите си работят перфектно. :drinks:
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 20 ноември 2011 - 19:06

Ами за това пускам темата, защото въпроса е спорен... до тука 5 на 0 за
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 ноември 2011 - 20:02

Още един глас за прекъсването на помпата, на кадетчето което карах(Ц16НЗ) за 7 години и 100 000 км. нито дюза запече нито помпата клеяса. Въпроса е да се кара и на бензин от време на време.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 20 ноември 2011 - 20:41

:newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 20 януари 2012 - 23:45
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 ноември 2011 - 21:42

Още един глас за спирането на помпата!
Отговори

luk_skywoker снимка luk_skywoker 21 ноември 2011 - 09:48

Още един глас за спирането на помпата!
:drinks:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 21 ноември 2011 - 10:26

а със спирането става само ако палите на газ
Отговори

oci снимка oci 21 ноември 2011 - 10:29

 ivanovbg, на 20 ноември 2011 - 20:41, каза:

Понеже работя в сервиз и имам изгода от почистването на дюзите моето мнение е в конфликт на интереси. Досега на нито една моя кола не съм спирал помпата и не съм сипвал добавка. Всичките помпи не са ми изгаряли, но винаги съм премахвал обезвъздушаването на резервоара. Виж за моноинжекцията съм за спиране.Там не се запушва дюзата - много е голяма дупката и :icon_razz2:

То помпата си има живот 2000часа работа. Завода производител си го пише.


И какво стана от всички мнения, само това на човека занимаващ се с Газови уредби е против... Много ви мързи ей :mhihi: Искам да ми обесниш как точно дюзата се охлажда/прочиства без през нея да премине бензин? Или как може да премине през нея бензин, но да НЕ попадне в цилиндрите?
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 21 ноември 2011 - 16:47

Твърдо ЗА спирането на помпата! И за да няма каквито и да е проблеми минавайте си и някой друг километър на бензин.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 21 ноември 2011 - 16:53

Помпата бачка,помпа бензин през рейката,той охлажда и рейка и дюзи.Аз съм за тва помпата да си бачка,но по-важното е човек да не си остава резервара празен.Като бачка помпата тя освен,че се държи в кондиция:-) и пречиства бензина през филтъра.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 22 ноември 2011 - 09:02

 oci, на 21 ноември 2011 - 10:29, каза:

И какво стана от всички мнения, само това на човека занимаващ се с Газови уредби е против... Много ви мързи ей :mhihi: Искам да ми обесниш как точно дюзата се охлажда/прочиства без през нея да премине бензин? Или как може да премине през нея бензин, но да НЕ попадне в цилиндрите?


Не се занимавам с газови уредби,а с бензинови най вече. Газовите са ми по принуда :icon_wink2: Диагностик съм. Повече се занимавам с:"Колата вече не пали от първия път и докато е студена прекъсва и не може да се форсира както трябва на бензин.Като позагрее и се оправя.На газ си е добре."Колата започна да ми харчи повече и на бензин и газ"."Ходих на газаджии,а те казаха първо да я оправя на бензин" и други подобни :icon_wink2: Като се позапушат дюзите компа за да компенсира удължава постепенно времето за впръскване(адаптира се) и се почват проблемите.

Та да ти кажа какво се случва с дюзите. Бензина при 40 градуса вече кипи. А колата работи на 90-95 градуса. След половин час каране на газ в дюзите остава не бензин, а безир :icon_wink2: Всички смолисти вещества се отлагат по дюзата и се втърдяват- полимеризират. Виждал съм какво става с дюзи дето цяло лято са карани на газ нон стоп със спряла помпа. Не винаги след почистване във ваната става нещо от тях. Цената на една дюза е колкото една помпа. А 4броя?

По скоро помпите на коли на газ горят от несменен горивен филтър. Колко от вас го сменят? Като се позапуши, помпата започва да работи на повишено натоварване и изгаря.

Това е моето мнение базирано на опита ми.
Отговори

Владко снимка Владко 23 ноември 2011 - 14:04

Аз съм твърдо против спирането на помпата.
Не ме кефи да я оставям празна и всеки път като пускам бензин да тръгва суха.
Това дали ще карате на газ или на бензин е горе-долу едно и също, все си върти.. щом 15-20 години е вървяла на бензин защо си мислите, че сега като сложите газ и след 2 месеца ще се счупи след като няма някакъв допълнителен товар.
Да не говорим, че най-вероятно е адски досадно всеки път като искате да пуснете на бензин да я чакате да завърти, примерно докато изпреварвате :)
П.С. Сега като се замисля им вероятност да се счупи по-лесно на бензин.
Повечето хора (включително и аз :mhihi:) карат с празни резервоари, стрелките редовно са в червеното и помпата засмуква въздух и боклуци.
Като карате на газ почти винаги имате едни 10-15 литра колкото да не свети лампата :)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 24 ноември 2011 - 13:01

Лично моята помпа е потопяема и съответно никога не е суха. Бензин поддържам ~15 л.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 24 ноември 2011 - 13:42

За моно инжекция, моето мнение е следното:
-изгаря се всичкия бензин, докато спре двигателя.
-сменя се бензиновия филтър.
-сипва се 10 литра от най качествения бензин
-променя се захранването на помпата, като се взема ток от автоматичния ключ на газовата, и през реле се захранва помпата. Така че, след като се запали, да е на бензин, и след като се вдигнат оборотите и се премине на газ, да спира захранването на помпата. По този начин, винаги се пали на бензин, и се промива дюзата, и след това, автоматично помпата изключва.
-никога не трябва да се сипва присадка в бензина и да си стои така, бензин с присадка, се изгаря докрай за ден два, в противен случай, от присадката се запича не само дюзата.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 ноември 2011 - 17:07

 ШУМЕН, на 24 ноември 2011 - 13:42, каза:

...
-изгаря се всичкия бензин, докато спре двигателя.
-сменя се бензиновия филтър.
...

Да поясня за да се смени бензиновия филтър, на работеща кола на бензин, се вади бушона на помпата и така се сменя филтъра. Надявам се да си имал предвид това, защото аз нищо, че карам на ГАЗ имам почти винаго половин резервоар бензи. Причината е че не знам кога на дълъг път ще се развали газовата, за това ако трябва да изгоря всичко за да сменя филтъра, ще ми излезе златен :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg