Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Вектра Б 2.0 16v Vs Шкода Октавия 1.9 Tdi 110 Ph 2004 Г.

Тази тема е заключена Next »

pargo1 снимка pargo1 03 август 2008 - 08:14

Според мен в конкретно избраните модели, Опела ще е с победа над Октавиата :thu:
На колегата corrupt ще кажа, че има доста Октавиа 1 с ASZ (мотора на Фабиа RS) и то в БГ продадени от ЕураТек :mhihi:
А Октавиа 1 и в момента има налични на склад, които се продават :thu:
Поне малко се информирайте преди да пишете врели некипели........ :beer:
Отговори

Stoil снимка Stoil 03 август 2008 - 08:44

 Maiky, на Aug 2 2008, 01:16 AM, каза:

...... покарах няколко известни форумни Опела с дизелови агрегати и започнах да си променям мнението.


сега си представи ако покараш и истински дизел, я на ВАГ, я на МБ



 s7ifl3r, на Aug 2 2008, 01:47 AM, каза:

И по рано в темата го казах и пак ще го повторя - Дизела Рулира!!!! :thu:


ти поне си се ориентирал правилно...

към Звезделин:
понеже искаш да сравняваме турбо срещу турбо - трябваше оня ден да видиш как мъжки се разцепва едно 1.8Т, та даже и с чип...
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 04 август 2008 - 11:45

 Maiky, на Aug 2 2008, 12:16 AM, каза:

Брат, ти май не ме разбра!!! Иначе ме ласкаеш с това "Вектра спец", въпреки, че съм много далече от спец. Та каквото и да си говорим, ако си се качвал на 2,0 16в или иначе казано X20XEV ще разбереш за какво иде реч спрямо 1,6 16в! 1,6 е наистина слаб мотор за бягане, за спокойно шофиране става, ама да го караш като резачка е трудна работа. Да не говорим, че не е хубаво и за самата моторетка! За конете също не си прав, не ги гледай само тях!

По въпроса с дизела - аз бях като теб. Викам си дизел никога, е да ма покарах няколко известни форумни Опела с дизелови агрегати и започнах да си променям мнението. После се качих и на служебното кюмбе и доста хора започнаха да гледат опулено по светофарите какво се случва, като аз я карам до 3хил оборота. Но каквото и да си говорим, Т-то има огромно значение. Въртящия момент е чудовищен при дизела и няма как да се сравнява като динамика с ЕКО-тека!
След като разнищим колите идва ред и на други два фактора - техническо състояние и умения на задкормилното устройство! Ако ще и 500 кобили кола да дадеш на някой калъф, ще и запали гумите на старта и там ще си остане.

Иначе аз съм ок да видим двубой между двете коли, дори и аз бих се пуснал за кеф, въпреки, че ако Шкодилака бие 2,0 ЕКО-шит (което със сигурност няма как да се случи) ще е напълно безсмислено!
Айде със здраве!

Колега напълно те подкрепям за въртящия момент той е много ама много важен при сравняването на два автомобила. За съжаление X20XEV е доста куца по отношение на въртящ момент , на нея си и требват обороти за да върви но след 3000 об. е стрела :) Ако мога да се изразя кончета доста но са позаспали при 2700 об се впрягат и започва веселата част. Тук в града тази октавия дето се перчеше е "изпрегнала коня" нема как да стане гонката с нея ! А и в моя град нема такива октавии за да се пусна много ми е интересен резултата и на мен , за това пуснах тази тема с надеждата , че някой може да се пусне и да видим резултата. Аз със сигурност се навивам на такъв опит но няма с кой !
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 август 2008 - 11:56

Иванов, прав си за 2700-3000 оборота, но все пак е хубаво да се отбележи, че EKOTEK-а е със завидно висок въртящ момент спрямо предшествениците си бензинови агрегати на Опел ;) И си се усеща въпросният момент още при тръгване от 1000 оборота :dummy: Само разходът му е значително по-висок :(
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 04 август 2008 - 13:15

Колега може да си напълно прав за въртящия момен на Екотека спрямо другите двигатели на Опел , аз нямам база за сравнение и не знам.Имах на предвид за малък въртящ момен спрямо дизелов двигател със същите конски сили , там е от 250 до около 340 Nm. в този диапазон и то при доста ниски обороти около 1600 об. в мин. А това си е драстична разлика спрямо 188 Nm при 2700 об. в мин. на X20XEV двигателя. Не е никак лош този двигател но както казвам малко по- бавно се събужда , но пък после е страхотен. А и ние си му знаем тънкостите :dummy:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 август 2008 - 13:25

Именно ;) Дизелът тръгва като изстрелян с прашка, но ако не е чипнат умира преди 5000 оборота, в същия момент XEV-a ако е с F23 (фейслифт като мойта) е някъде на около 3500 и тепърва почва да се "развърта" :) Така че, ако всичко на теория е така - поне кола за Vectra-та! Ако е с F18 следва да е е повече разликата даже, защото е с по-къси скорости ;)
Отговори

Emporio снимка Emporio 04 август 2008 - 17:57

нека аз като семкаджия и прошляк пак да кажа нещо много тъпо ,като се има предвид ,че нямам кинта и немоа да напрая самолет дет въри:

1,9 ТДИ 110 коня+чип(още повече на октавия)немоя да набие моя гаден смотан еФтин кош!!! Пусках се срещу 1,9 тди 110коня+чип от място и си го бих(може и да е случайно ,знам ли)!!!

мъ пък аз ко ли разбирам сигурно не съм видял да го ебем, щом професорите казват ,че трябва да падна ,то другият път ще знам ,да не давам газ! :dummy:
Отговори

tomik снимка tomik 05 август 2008 - 10:02

 ivanov_km, на Aug 4 2008, 02:15 PM, каза:

Колега може да си напълно прав за въртящия момен на Екотека спрямо другите двигатели на Опел , аз нямам база за сравнение и не знам.Имах на предвид за малък въртящ момен спрямо дизелов двигател със същите конски сили , там е от 250 до около 340 Nm. в този диапазон и то при доста ниски обороти около 1600 об. в мин. А това си е драстична разлика спрямо 188 Nm при 2700 об. в мин. на X20XEV двигателя. Не е никак лош този двигател но както казвам малко по- бавно се събужда , но пък после е страхотен. А и ние си му знаем тънкостите :dummy:

Колега ми дръж го събуден като се дърпаш. Защо го чакаш де се събуди тепърва? Като ще се дърпаш със старт от място, тръгни от 3 000 оборота и ето мотора ти е максимално събуден, откъм въртящ момент обаче.
За гонки от място не мога да разбера защо сравнявате въртящ момент въобще, като значението е кой ще развие по-голяма мощност, а не въртящ момент.
Виж ако гонката е от лятящ старт на пета скорост от 1500 оборота, тогава да ги сравнявате тези ми ти въртящи моменти.
Отговори

Оги снимка Оги 05 август 2008 - 10:55

 tomik, на Aug 5 2008, 11:02 AM, каза:

...


Много ясно .. аз бих тръгнал от 4000, втора ще поеме от 4500, трета и тя от там .. реално през цялото време мотора ще е в пълната си сила! Ко значение има, че на 2000 е еди колко си, като реално в цялата гонка оборотите няма да паднат под 4000 никога!
Просто като гледам ко пишете ми става ясно, че хабер си нямате (поне някой от вас) за това как и какво представлява една гонка. Затова затварям темата, ако някой иска да направи гонка да я прави и да пише да я отворя да споделите резултата!
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg