Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

губи антифриз

andro6157 снимка andro6157 11 януари 2013 - 19:24

здравейте,значи колата ми губи антифриз откакто съм сменил радиатора в началото беше минимално 200 мл на 2000 км,но сега страшно губи между 300 500 км 500 800 мл всеки път е различно на загрял двигател забелейих нещо че изпуска въздух от казанчето смених капачката но пак същата работа или капачката е менте 7 лева струваше не са твърди маркучите няма смесване на масло в охл.течност или обратното

още един въпрос може ли да изпусне от връзките на радиатора на парното чел съм на форумите астрите са имали някви о пристени там можели от там да вземе въздух и след това да се увеличи налягането в системата под стелките съм забелязал течност зеленикаво не много количество но нямаше следи за теч точно от радиатора помагайте колеги ей тия вероятности не са сериозни проблеми по сериозни доколкото знам гарнитура на главата или спукана глава не пуши бяло,като запалих колата взех една хартия проверих да ли ще се намокри но не се намокри вървежа е същия от преди 5 години помагайте колеги благодаря предварително
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 11 януари 2013 - 19:30

Може и от радиаторчето на парното да тече, ако поти стъклата виж дали не е някакси мазно изпотеното.
Иначе ако е имало въздух й е нужно време да се обезвъздуши и имай впредвид, че тоя мотор събира почти 8 кила охладителна течност! Може и да не ти я губи просто да и е малко. Виж на студен двигател как е и как е на загрят нивото.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 11 януари 2013 - 19:45

благодаря за бързия отговор преди около 10 дена една сутрин беше изпотено само предното стъкло тая сутрин и другите дни нямах проблем
а иначе ако има въздух в системата за колко време ще се обезвъздуши щото радиатора смених в август сложих чиста вода в ноември купих 4 л антифриз концентрат доливах първо концентратите и колата с зор взе 1.5 най много два литра вода ние тогава мислихме че напьлно няма как да се изкарва водата от система и казахме ок след това веднаш започна да губи антифриз днеска за втори път доливах от както смених антифриза не съм сигурен но мисля че много бързо губи от макс до пода на казанчето всеки път когато проверих антифриза беше винаги на пода
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 11 януари 2013 - 19:59

Ако си сигурен, че няма течове, сипвай концентрат и дестилирана вода. Ако сте били източили всичко, прецени какво количество си долял досега, и приеми че побира по каталог 7.9л охл. течност. И пак ти казвам, виж на студен мотор на какво ниво е водата и на загрят. Ако на студен има вода в казанчето, а на топъл не, значи теорията ли е правилна. Ако и е малко водата и засмуква въздух през казанчето, постоянно се обезвъздушава и затова ти се струва, че го губи. С парното как си? Има ли? Изчезва ли?
Отговори

andro6157 снимка andro6157 11 януари 2013 - 21:32

еми парното много добре работи досега не ми се случи да не работи,ей сега се сетих значи концентратите бяха 4 на брой 0.92 л 4 x 0.92 3.7 литра концентрат тогава до макс взе 2 литра вода най много,течове не съм забелязал,на студен мотор като отваря капачката един път фъска водата малко се движи утре ще проверя казанчето да видим колко вода има след като покарам пак ще видя доколкото разбрах ако водата се изгуби на загрят двигател значи имам спукана глава или гарнитура нямам сериозни течове от гарнитурата с една дума само сълзи нямам такива течове отгоре до долу ако не бях сменил уплатненията на колектора щях да мисля за гарнитура ама като измих мотора стана чисто нова утре ще видим какво ще стане благодаря колега
Отговори

JoCk снимка JoCk 11 януари 2013 - 22:04

направи си един тест за всеки случай да не би да ти го гори, защото при мен беше същото за 100 км 500мл някъде. направих си тест 10 лв струва и ми излезна че меша вода и масло като имаш предвид че нито в маслото имах вода нито във водата масло. мерих компресията вс си беше ок свещите сухи парно си имах. и така вчера направих теста и днеска като я раглобих гарнитурата ми беше издухала.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 януари 2013 - 22:36

Сменил си радиатора и тогава са почнали проблемите, нали? Почни от него. Сменял ли си маркучи? Иди на канал и я запали. Гледай дали ще капе от някъде. За целта трябва да махнеш кората под мотора, за да имаш видимост. Под радиатора вероятно имаш пластмасова кора, която може да провериш за антифриз. Можеш да направиш следното: радиатора на парното се намира под таблото, близо до педала на газта (вдясно от него). Вземи една салфетка и опитай с нея радиаторчето и връзките. Ако се намокри... сещаш се, какво следва. Комплект гумички струва 7лв (в София Ауто са по 23лв). В сервиза ми взеха 60лв за работа и цялата манипулация приключи за около 3 часа (може и малко по-бързо).
Мнението беше редактирано от Dimas: 11 януари 2013 - 23:29
Отговори

andro6157 снимка andro6157 12 януари 2013 - 00:48

да колега точно след като смених радиатора започна да губи но не губеше толкова преди това сменях антифриза на всяка 2 година 100 грама най много изчезваше теч на антифриз не мойах да видя но утре много внимателно ще проверя с един приятел благодаря
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 януари 2013 - 02:14

При мен не се губеше нищо, докато не протече парното. Желателно е да търсиш причината винаги там, където си правил последния ремонт (ако има връзка). При проблема с уплътнинията на парното беше точно така. Започна слабо и после стана страшно. Антифриза се събира в краката на шофьора и пасажера отпред. Напомням, че антифриза е мазен и вкуса му е сладък. Имай го в предвид, ако се окаже, че не си сигурен дали това, какво се събира в китеника на пода.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 11 февруари 2013 - 23:46

благодаря колега значи проблема се оправи доливане доливане на антифриз вече не се губи имам един единствен въпрос когато доливах новия антифриза оставих на макс и от толкова време съм долива 2,5 литра антифриз от 15 дена следя грам не е мръднало според вас мойели толкова време да е отнемал обезвъздушаването на цялата система

един отделен въпрос значи преди една година смених предните амортисьорите от 1 месец имах потропване от дясната страна значи вчера ходих при майстора прегледа отдолу всичко ок и му казах мойели да е от лагер тампона след това провери и ми каза 70 процента амортисьор останалите лагер тампон и проблема се оказа амортисьор здрав е но има 2 сантима луфт разбрахме от къде идва проблема 2 години гаранция ми дадоха за амортисьорите капка масло не e изпускал като нов е държи като натискаш питах на един магазин за авточасти и ми каза че това е гаранционно но преди година направих голяма грешка не смених амротисъорите при сегашния ми майстор а бе стана в неудобно време и ги смених при двама братя гарайни майстори те работят само с ауто плус и ауто хелп след като бях сменил амортисьорите бях ходил при тях за смяна на гарнитурите на всмукателния колектор гарнитурите взех аз от магазина те ми ги смениха и за работата ми искаха 80 лева и там се скарахме и им метнах 30 лева и тръгнах гаранцията те ми дадоха ако отивам на магазина да ли ще признават гаранцията много дълго писах извинявам се благодаря ви предварително
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 февруари 2013 - 09:30

Здравей, колега!

Верно изречението ти е доста дълго. Та по въпроса. Съветвам те да си следиш нивото на антифриза, защото не ми се вярва твоята кола да се обезвъздушава един месец. При мен беше така преди да ми протече парното. Играта с антифриза беше буквално "тука има, тука нема" и накрая само "нема". Наблюдавай стрелката за температурата и парното. При липса на достатъчно количество антифриз стрелката бързо ще те ориентира. Колкото до амортисьорите: от къде ги купи? Имаш ли гаранционна карта заверена от сервиза извършил монтажа? Тоя сервиз оторизиран ли е да монтира точно тия амортисьори (щот аз го ядох преди време)? Най-добре си прочети внимателно гаранционната карта и ако всичко е наред ходи рекламирай прее*ания амортисьор.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 февруари 2013 - 09:38

Между другото, винаги съм се чудил на един парадокс, който се получава при мен в това отношение. Значи, забелязах го многократно вече, че.. ако сипя до средата на казанчето, или над нея - за отрицателно време антифриза буквално се изпарява! Нямам никакви проблеми със стъклата, долу дето са О-пръстените на радиаторчето на парното и да имам некъв теч, то той е толкова незначителен, че "доливам" (силно казано) по 200-300мл на 6мес да кажем, при това летните, когато колата се настъпва и са адските горещини тук.

За да бъда сигурен в наблюденията си, още преди много време направих един белег с маркер и както казах, забелязах че.. колкото и да доливам, нивото слиза до този маркер където е и застопорява там за много време напред (докато не дойде лятото и не се наложи да долея вече 200мл да кажем).

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg