Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vectra B X20XEV

Black_Hammer снимка Black_Hammer 05 август 2018 - 17:37

Колеги здравейте ако мястото на темата не е тук моля да ме извините (нов съм във форума....незнам още кое как се прави) предстои ми покупка на Опел Вектра и искам вашето мнение относно две Вектри едната е седан а другата е комби Моята връзка и Моята връзка използвах търсачката във форума и прочетох почти всичко за този модел и двигатели какви са предимствата и недостатъците, но искам мнение конкретно за тези автомобили до сега не съм имал допир до такава кола и нямам никаква представа какво да гледам кое да проверя само знам това което съм прочел във форума ще съм ви благодарен за споделената информация.
Мнението беше редактирано от Black_Hammer: 05 август 2018 - 17:54
Отговори

indi снимка indi 05 август 2018 - 19:54

Добре дошъл колега. Ако улучиш читав мотор,и не караш колата като за последно,и най-важното грижиш се за нея,ще си радваш дълго на сигурна,комфортна и икономична семейна кола.И не се панирай от това,което четеш във форума.Ако те "грабне"--купувай смело.Аз моята я видях,пробвах и купих в рамките на 30 минути,без да съм чел нещо някъде или питал някого, и добре направих.Защото като я купих и започнах да чета форума направо се ошашавих от споделените проблеми на колегите.И ако бях изчел всичкото това преди да я купя,нямаше да си купя не "Вектра", ами изобщо ОПЕЛ.Сега чета и се опитвам да съветвам такива/нови/ като теб, да си карат колите с кеф и да не си измислят проблеми,с които после да се борят.Късмет с новата придобивка.
Отговори

Black_Hammer снимка Black_Hammer 05 август 2018 - 20:09

Благодаря ти колега за окуражаващите думи.
Отговори

indi снимка indi 05 август 2018 - 20:20

 Black_Hammer, на 05 август 2018 - 20:09, каза:

Благодаря ти колега за окуражаващите думи.

Моля,моля. Запомни--- ТИ искаш да си купиш кола и съответно ТИ трябва да решиш КОЯ точно да купиш. Без да искам за обидя някого,но лично за мен важното е не какво ще ми кажат 100 човека, а какво ще усетя,като седна и подкарам колата,която пробвам.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 06 август 2018 - 20:04

Седана, едва ли е евро4, даже няма как да бъде 98-ма година. Омегата ми беше с този мотор и започна да гори масло, баш как си трябва и пушеше сериозно. Още тогава говорих с един квартален майстор и каза, че тези мотори си горят масло, каквото и да им се прави. Но това са негови думи. Но може и да имаш късмет.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 август 2018 - 20:24

 indi, на 05 август 2018 - 19:54, каза:

Добре дошъл колега. Ако улучиш читав мотор,и не караш колата като за последно,и най-важното грижиш се за нея,ще си радваш дълго на сигурна,комфортна и икономична семейна кола.И не се панирай от това,което четеш във форума.Ако те "грабне"--купувай смело.Аз моята я видях,пробвах и купих в рамките на 30 минути,без да съм чел нещо някъде или питал някого, и добре направих.Защото като я купих и започнах да чета форума направо се ошашавих от споделените проблеми на колегите.И ако бях изчел всичкото това преди да я купя,нямаше да си купя не "Вектра", ами изобщо ОПЕЛ.Сега чета и се опитвам да съветвам такива/нови/ като теб, да си карат колите с кеф и да не си измислят проблеми,с които после да се борят.Късмет с новата придобивка.


Колега, искам да ти кажа (а и на колегата с покупката) че аз направих точно същото. Нито никъде съм питал, нито имах намерение за това. Човекът каза че "вчера" я пуснал като обява.. и днес "аз " звъня. Тоест в рамките на два дни звъннах, отидох и я взех. Вярно налях едни 300-400 лева да оправя това онова(дребни работи) и повече от година си карам само.
Така че колега с въпроса - направи както ти е казал Инди. Каквото ти хареса - сядаш, пробваш караш и купуваш(евентуално).
Нищо по тези коли (толкова стари), не струва милиони.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 август 2018 - 23:30
Отговори

indi снимка indi 06 август 2018 - 23:04

 freeqwerty, на 06 август 2018 - 20:04, каза:

Седана, едва ли е евро4, даже няма как да бъде 98-ма година. ..

Да,за Евро 4 е малко под въпрос,както и километрите пък съвсем.Но кое те кара да се съмняваш в годината ?
Отговори

kevin снимка kevin 07 август 2018 - 12:39

Мотор започващ с Х евростандарт 2
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 07 август 2018 - 23:04

За 20 годишна кола да дадеш 3000лв са си малко множко , но както си решиш !
Тези двигатели ако са уморени и доста карани ще имаш проблем с харченето на масло , задължителна смяна на гарнитурите . Имах Вектра седан 2000 година и не останах впечатлен от возията , да вземеш обратен завой бе почти невъзможно , но както и да е !
Като цяло Х20ХЕВ е по-добрия избор от Х18ХЕ/ХЕI според мен . Лесни за подръжка и не капризни двигатели . Носят и на бой и на газ !
Купетата са със слаби ламарини , задължително избягвай кола карана в Австрия ,колата е удобна и широка . Седалките са ок , таблото масивно , не липсват стартите скацъркания и т.н.
Успех !
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 август 2018 - 07:34

И двете са с калъфи на волана и двете са с уморенио салони, нормално за годините им, но си представям какви са им двигателите...
Реално тези коли не струват повече от 1500лв.

P.S. Като й видя тунинга на тази за 3000 лв и настръхвам.
Прикачен файл  19014036o.jpg (46,61K)
Брой изтегляния: 5
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 август 2018 - 11:07

Колега Black_Hammer, имал съм три Вектри б, едната от които с Х20ХЕВ. И така- да споделя за първата кола: Не е фейслифт! Сменил е броните, фаровете и стоповете, но централната конзола издава, че не е фейслифтова. Няма как тая 20 годишна кола да струва 3000 лв! В най- добрия случай, пак пресилено, струва 2000 лв. Пълен абсурд е да ги дадеш тия пари, но ти си знаеш. Освен това не виждам кое й е тунингованото, освен тия отвратителни топчета, както каза Жоро. Втората- тя вече е фейслифтова, но е с двигател Х18ХЕ1. На малко по- разумна цена е и моят съвет е да видиш нея, да говориш с продавача и за 2000- 2200 лв може да се споразумеете.
Отговори

Black_Hammer снимка Black_Hammer 08 август 2018 - 23:18

Благодаря ви колеги за съветите, които ми дадохте.Чесно да ви кажа, когато почнах да гледам тези опели цената на колата с "тунинга" беше 2700лв,но незнайно защо след 3 дена цената стана 3000лв странна работа, но както и да е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg