Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Демонтаж на таблото

ГостOggie_* 13 юли 2005 - 22:05

Таблото вече е абсолютно неизползваемо. Циферблатите се напукаха, надигнаха и подпряха стрелките. Оня ден ме спира КАТ-аджия и вика ми ти кат си спрял си с превишена скорост, как ли е като се движиш :D

Купих нови лепенки - бели и се каня да ги слагам, ама пусто кат не знам как да сваля таблото - помагайте, най-добре да обясните като на идиот.

Ако не ви се пише дайте линкове...

Благодаря предварително!
Отговори

ГостAstra_maniac_* 13 юли 2005 - 22:14

Мисля, че това ще ти помогне: http://www.blauertac.../opel/index.htm :thu:
Отговори

Владо снимка Владо 13 юли 2005 - 22:19

първо - добре дошъл ;)


Таблото лесно се сваля , но пък с смяната на плаките ще се узориш - внимавай да не изпуснеш стрелките на оборотомера и скоростомера - после няма оправяне :lol:


Иначе заочваш с една кръстата отвертка - махаш пластмасата около волана . После Таблото пада - на 3 болта е

успех
Отговори

ГостOggie_* 14 юли 2005 - 09:36

Astra_maniac, на Jul 13 2005, 10:14 PM, каза:

Мисля, че това ще ти помогне: http://www.blauertac.../opel/index.htm :thu:

Помогна - благодаря!

Сега ще го разглобя и дано да не съборя стрелките
Отговори

ГостOggie_* 14 юли 2005 - 20:43

Всичко стана ОК. Имах проблем с откачането на жилото - щото исках да го откача от самото табло преди да го сваля, а не от двигателя, както е показано в линка. Не съм свалял стрелките на оборотомера и скоростомера - наложи се да направя малки срезове, през които да прокарам стрелките. На маслото и резервоара свалих стрелките и много лесно ги сложих пак. Като снимам новото табло (като ново е!) може да кача снимки, ако ви интересува.
Отговори

vectra снимка vectra 14 юли 2005 - 20:54

Oggie, на Jul 14 2005, 08:43 PM, каза:

Всичко стана ОК. Имах проблем с откачането на жилото - щото исках да го откача от самото табло преди да го сваля, а не от двигателя, както е показано в линка. Не съм свалял стрелките на оборотомера и скоростомера - наложи се да направя малки срезове, през които да прокарам стрелките. На маслото и резервоара свалих стрелките и много лесно ги сложих пак. Като снимам новото табло (като ново е!) може да кача снимки, ако ви интересува.

ами щом ефекта е така зашеметяващ бибило интересно да видим новото табло...поздрави!
Отговори

ГостAstra_maniac_* 14 юли 2005 - 23:25

Oggie, на Jul 14 2005, 06:43 PM, каза:

Всичко стана ОК. Имах проблем с откачането на жилото - щото исках да го откача от самото табло преди да го сваля, а не от двигателя, както е показано в линка. Не съм свалял стрелките на оборотомера и скоростомера - наложи се да направя малки срезове, през които да прокарам стрелките. На маслото и резервоара свалих стрелките и много лесно ги сложих пак. Като снимам новото табло (като ново е!) може да кача снимки, ако ви интересува.

Айде честито ти "ново" табло...и да не забравиш снимките :thu:
Отговори

Иво снимка Иво 15 юли 2005 - 10:12

Oggie, на Jul 14 2005, 08:43 PM, каза:

На маслото и резервоара свалих стрелките и много лесно ги сложих пак.

Брех тая вектра и налягането на маслото ли мери???
Отговори

ГостOggie_* 15 юли 2005 - 15:44

xcalibur, на Jul 15 2005, 10:12 AM, каза:

Oggie, на Jul 14 2005, 08:43 PM, каза:

На маслото и резервоара свалих стрелките и много лесно ги сложих пак.

Брех тая вектра и налягането на маслото ли мери???

Така де t на двигателя.
Отговори

Гостgicov_* 13 септември 2005 - 18:19

Ако някой има проблем а иска да си свали таблото, например за боядисване, мога да помогна, тъй като този зор вече го минах <_< :dancin:
Отговори

tena снимка tena 14 септември 2005 - 08:23

Ами, колега, като можеш да помогнеш-давай! Опиши подробно процедурата, дай малко снимков материал за онагледяване, като стане гот-админите правят темата важна и всеки ползва "на полза роду"! Успех!

Лека и безаварийна!
Отговори

Гостgicov_* 22 септември 2005 - 19:42

Утре съм на работа, и ще взема да напраскам малко снимки на това, как се сваля цялото табло на Вектра А. А това означава, че ще кача снимките чак вдругиден. Лека от мене на всички ОПЕЛ маниаци.
Отговори

Гостgicov_* 02 октомври 2005 - 14:27

Колеги, най-накрая направих снимки на това как се сваля табло на Вектра и Калибра, но тъй като са големи снимките ще предложа следното: Ако някой има проблем със свалянето нека пише на ЛИЧНО като си даде е-майла, и там ще му пратя всички снимки помагащи това проклето табло да падне на земята за около 1 час. Лека и безаварийна от мене :angry:
Отговори

Vassil снимка Vassil 02 октомври 2005 - 15:32

прати ми ги на меила и ще ги сложа тук за по удобно на всички :angry:
rip2pac@gbg.bg
Отговори

Гостgicov_* 02 октомври 2005 - 21:14

Колеги, сметнах че е редно да сложа тук, текстовия материал. Снимките ще ме извините но ще ги кача във Вторник, тъй като става късно, а и съм вече уморен.

Подробно обяснение за това, как се сваля табло на Вектра и Калибра!

1. На снимка 01 са показани трите болта намиращи се на кутията под волана, които естествено трябва да се развият.
2. на снимка 5-двата болта намиращи се от двете страни на волана. Ако е малък волан(спортен) тези болтове са виждат едновременно. Ако е оригиналния волан, трябва самия той да се врътне първо наляво и после надясно за да се отвият двете болчета намиращи се под капачките обозначени със позиции 1 и 2.
3. след тази процедура се дърпа нагоре горната половина от капака зад волана, като долната пада почти винаги сама.
4. на снимка 5 със номера 7 и 8 е показано къде трябва да се бръкне с отверка и леко да се извади пластмасовия капак стоящ под километража. Нямаше как да снимам че освен на два чопа се държи и на две щипки намиращи се в средната част на пластмасата. Тази част се сваля с малко по-силно дърпане от обикновено. Няма начин да не чеуте пукването когато извадите двете щипки.
5. след това ще видите две видии обозначени със жълти кръгчета на снимка 6.
6. и още едно обозначено със жълто кръгче на снимка 5.
7. след развиването им пада пластмасовата кора обозначена със зелено на снимка 5 и 6.
8. след това се маха гумената подложка покриваща един болт от снимка 1.
9. със отверка на белите обозначения на снимка 2 се маха пластмасовата капачка стояща под ръкохватката на ръчната спирачка.
10. развиват се видиите обозначени със жълто отново на снимка 2.
11. по този начин със издърпване първо нагоре а после назад се маха кутията около ръчната спирачка.
12. отново на снимка 2 съм показал със синьо кръгче къде трябва да ви се намира буксата за управление на ел.стъкла в случай че нямате такива.
13. след това се развиват видиите обозначени на снимки 3 и 3а.
14. повдига се капака на пепелника и леко с отверка на обозначените със жълто места на снимка 4 се сваля предпазния капак. Не се притеснявайте ако пружината се измъкне.
15. на същата снимка само че с бяло означение са показани двете скрити видии държащи долната част на таблото.
16. след развиването им, със издърпване (тъй като е на улей) най-долната част на таблото вече е извадена.
17. след това точно на мястото където е бил пепелника ще видите на два болта, които обикновено са бели на цвят за разлика от черните видии.
18. редно е вече да свалите и касетофона изцяло.
19. ще спестя подробностите как става това, тъй като съм сигурен че всеки го е правил поне 10 пъти.
20. след развиването на белите болтове и след като сте свалили най-долната част на таблото и касетофона естествено вече спокойно може да свалите и средната част на таблото.
21. ЕТО СЕГА ИДВА ТРУДНАТА ЧАСТ:
22. сваля се часовника (това става като леко с отверка в долния му край обозначен на снимка 7 с лилаво го бутнете навън.
23. зад него се виждат две видии обозначени със жълто на снимка 8.
24. чрез издърпване се вадят бутоните обозначени със зелено на снимка 7.
25. натиска се чопа обозначен със червено на снимка 8, и същевременно се натиска другия подобен чоп обозначен със жълто на снимка 7, който се вижда след като вече сте свалили капака около волана.
26. КОНЗОЛАТА СЪС ЖИЛАТА ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА КЛАПИТЕ НА ПАРНОТО СЕ СВАЛЯ ПО СЛЕДНИЯ НАЧИН:
27. след като издърпате максимално напред таблото което остава след като свалили външната му част (става на въпрос за това, което е описано в точка 25).
28. жилата са захванати на две места.
29. първо, чрез клещи леко развийте спираловидната част на жилото държащо го за изпъкналата част на лоста за управление към копчетата.
30. втората част (жилото е захванато чрез плочка), която се сваля по следния начин.Хванете тази капачка и чрез натискане към таблото и издърпване, освобождавате жилото от таблото.
ЕТО ТОВА Е НАЧИНА ЗА СВАЛЯНЕ НА ТАБЛОНО НА ВЕКТРА И КАЛИБРА. НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛ ДОСТАТЪЧНО ЯСЕН. НО НАГЛЕДНОТО ВИНАГИ ЩЕ СИ ОСТАНЕ ПО-ДОБРО.


Извинявам се за дългото обяснение но няма начин цялата процедура да се вмести в няколко реда.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 октомври 2005 - 21:18

gicov, на Oct 2 2005, 03:27 PM, каза:

Колеги, най-накрая направих снимки на това как се сваля табло на Вектра и Калибра, но тъй като са големи снимките ще предложа следното: Ако някой има проблем със свалянето нека пише на ЛИЧНО като си даде е-майла, и там ще му пратя всички снимки помагащи това проклето табло да падне на земята за около 1 час. Лека и безаварийна от мене :angry:
<{POST_SNAPBACK}>


Аз тоблото си го свалям за 20 мин, не знам ти какво правиш :kuku:
Отговори

Гостgicov_* 02 октомври 2005 - 21:21

По-нататък ще пусна снимков материал на това как се сваля, всичко останало от таблото (въздуховоди, жабка, задни странични кори в купето по край малките прозорчета, задната кора (тази за колони и т.н.), откъде може да вземете ток например за някоя шукария изискваща такъв, как се прави часовника да свети неоново (но не чрез смяна на крушката разбира се), и още и още неща които съм направил или смятам да направя.

Сега остана да се намери някой който да каже "Абе човек останало ли е нещо в твоята кола което да не е сваляно и променяно).
ЕТО И ОТГОВОРА: Почти не остана такова. Но има още много малко недостъпни за мене места. ЗА СЕГА!!! :D

Извинявам се на Админите за дългите словоизлияния, но не можах да измисля по-кратък начин. :kuku: :angry:
Отговори

Гостgicov_* 02 октомври 2005 - 21:24

Колега ШУМИ ФЕН, не искам да се заяждам, но няма начин да свалиш цялото табло за по-малко от час, дори да скопиш някой и друг чоп или да намалиш броя на видиите. Но ако наистина си открил краткия път, мога да те поздравя за това. Не приемай това като закачка или обида. Целта е да обменяме опит и да си помагаме. Желая ти успех във всяко начинание.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 октомври 2005 - 21:29

gicov, на Oct 2 2005, 10:24 PM, каза:

Колега ШУМИ ФЕН, не искам да се заяждам, но няма начин да свалиш цялото табло за по-малко от час, дори да скопиш някой и друг чоп или да намалиш броя на видиите. Но ако наистина си открил краткия път, мога да те поздравя за това. Не приемай това като закачка или обида. Целта е да обменяме опит и да си помагаме. Желая ти успех във всяко начинание.
<{POST_SNAPBACK}>


Аз си мислех че сваляш само таблото, щото когато писах поста ти не беше пуснал обясненията към снимките.............От тях става ясно че сваляш и парното а то наистина си е доста въртел. Така че 1 час си е наистина прилично време за заниманието

пп. Ако не е тайна за какво си го свалял това всичкото :angry:
Отговори

Гостgicov_* 02 октомври 2005 - 21:37

Колега ШУМИ, извини ме, но грешката е при мене, трябваше де уточня че като казах сваляне на таблото имах впредвид цялото в буквалния смисъл. Тук съм описал само сваляне на централна конзола и тази около волан. Спестил съм например решетките на въздуховодите, разглабяне на цялата конзола на която са монтирани копчетата,лостовете и жилата за управление на парното и т.н. А отговора на това защо го правя е следния.
1.Дадох всички пластмасови части по таблото за боядисване и полиране.
2.Сложих неони във всяко копче и отворче което намерих в таблото ( е, не съм се прастарал все пак :D ), тъй като повечето неща ги видях докато сърфирах из страници за тунинг, и да си призная наистина е страхотна гледка.
3.държа да съм различен в колата. Та нали основната цел на тунинга и "УНИКАЛНОСТ и КРАСОТА"
:angry:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg