Опел Клуб България: X18XE1 работа на 3 цилиндъра - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

X18XE1 работа на 3 цилиндъра само в топло време след престой

#1 Потребителят не е активен   Hybrid 

• Вече сам си сменя маслото...
  • Група: Потребители

• Автомобил:ZafiraA X18XE1
  • Регистриран: 22.08.2011

Публикувано: 16 април 2021 - 14:50

Здравейте колеги имам странен проблем, който не знам откъде се появява. Всичко по колата е нормално, но при външна температура около 10-15 градуса при палене след престой пали перфектно, щом вдигне оборотите на 1200-1500 и започва да работи на 3 цилиндъра и да мени оборотите от 1000 до към 1800, след като достигне 30-40 градуса нещата се оправят и всичко става нормално, след това си минава на газ и там нещата също са си нормални. Според оп-кома всичко е норми /според мен/, ГИ е ново около 2-3 месеца - не мога да преценя дали проблема се появи след монтажа на новото ГИ, защото старото здаде багажа и карах около 1-2 месеца само на бензин. Ако карам само на бензин проблема изчезва след 20-50 км. Дюзите са чистени, дросела също, ЕГР и той, свещи оригинални Champion от представителството. Проблема го има само на бензин, и след като е карана на ГАЗ /първото палане не се появява проблема/, до достигане на 30-40 градуса в топло време около 10-15 градуса външна температура, с паленето няма проблеми. Не се записват грешки в ОП-ком, чека също не свети. X18XE1 на Зафира А. По моята логика симптомите са на температурен датчик, но колеги с които говорех, казаха че моят мотор не следи инфо от този датчик, също и за ГИ, че моя мотор не се влияе от кофти настройки на газовата система.

#2 Потребителят не е активен   Rosen Popov 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra j sports tourer 1.6 CDTI B16DTL
  • Регистриран: 07.02.2009

Публикувано: 18 април 2021 - 09:18

Влияе се от лоши настройки на ГИ като стой та гледай! Температурният датчик щеше да ти прави проблема дори когато колата е карана само на бензин. Мисля, че не трябва да взимаш повече съвети от колегите си за колата ти. Какво сте сменили по ГИ-то и направихте ли му хубава настройка?

#3 Потребителят е активен   IvailoM 

• Форумен Шаман

• Автомобил:Astra H OPC Z20LEH
  • Регистриран: 13.09.2008

Публикувано: 18 април 2021 - 09:28

Ако караш известно време само на бензин и нямаш проблем.... сещаш се.
Не слушай тези твои колеги!
Не сменяй нищо засега, само направи теста с едното гориво.

#4 Потребителят не е активен   Hybrid 

Публикувано: 18 април 2021 - 12:23

Правен е тестът разбира се, когато се кара само и единствено бензин няма проблем. По принцип и аз съм на мнениние за кофти настройки, просто газаджията според мен така се оправда /че не се влияе от лоши настройкти/ и не правихме нищо. По принцип аз имам кабел към газовото и оп-ком, но не знам как да проверя дали всичко е ОК към ГИ. Иначе е сменено всичко без бутилка, сонда и инжектори от към ГИ

#5 Потребителят е активен   IvailoM 

• Форумен Шаман

Публикувано: 18 април 2021 - 13:29

Значи темата е безсмислена... Читав газаджия ти трябва :)

#6 Потребителят не е активен   Hybrid 

Публикувано: 18 април 2021 - 14:07

Добре, а защо го прави само и единствено при т.нар 1500 оборота. Който е карал този мотор, знае че има момент в който палиш колата и държи стрелката на 1500 оборота за 1-2 минути /не на всяко палене/ . Ако ГИ обърква бензиновите настройки защо не го прави всеки път когато е на бензин? Например когато е студена, първо палене - няма проблем, когато примерно реша да карам само на бензин също и примерно ако го има проблема и превключа от газ на бензин пак го няма проблема?

#7 Потребителят е активен   IvailoM 

• Форумен Шаман

Публикувано: 18 април 2021 - 15:37

Газаджия трябва да ти отговори. Натискай този, който ти го е монтирал! Имаш гаранция и пълно основание да предявиш претенции към него!

#8 Потребителят не е активен   javor_bg 

• Ветеран...

• Автомобил:Elantra 1.6 107к.с. G4ED 2003г.
  • Регистриран: 10.01.2005

Публикувано: 20 април 2021 - 16:24

Виж мнениеRosen Popov, на 18 април 2021 - 09:18, каза:

Влияе се от лоши настройки на ГИ като стой та гледай! Температурният датчик щеше да ти прави проблема дори когато колата е карана само на бензин. Мисля, че не трябва да взимаш повече съвети от колегите си за колата ти. Какво сте сменили по ГИ-то и направихте ли му хубава настройка?

+1

#9 Потребителят не е активен   Hybrid 

Публикувано: 04 май 2021 - 20:57

Така намерих друг газаджия, който пусна нови настройки, но нищо не се промени. Вчера за първи път успях да прихвана проблема с оп-кома. По принцип за мен всичко си е нормално като стойности, еднинствено в полето Spark angle before TDC стойността става отрицателна -9°CA /мисля че беше достигнала/ и на всичките Cyl.1-4 Knock Retard и на четирите бяха -2 отново отрицателни. Щом премина на газ тези стойности станаха положителни или = 0=

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg