Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Зафира 1.9 150cv помощ

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 септември 2019 - 21:06

 Тино, на 09 септември 2019 - 20:43, каза:

Колеги, няма промяна. След основното почистване, проблема си остана. Вече не знам, искам да спре това прекъсване. Никой ли не е справил с това банално нещо?


Следващата стъпка е колектора. Сигурно ли е че нямаш пропуск по входящия въздух?
Отговори

Тино снимка Тино 09 септември 2019 - 21:21

 Ne6to Smisleno, на 09 септември 2019 - 21:06, каза:

Следващата стъпка е колектора. Сигурно ли е че нямаш пропуск по входящия въздух?

Ще се сваля, но нещо не ми се вярва да е от това. Доволен съм от профилактиката днес. Не знам дали някой гледа снимките. Чиста профилактика, но тук явно има явен физически проблем. Как най лесно мога да проверя входящия въздух? Нали ако има пробив ще прави проблеми постоянно.?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 септември 2019 - 21:31

Сега ,
извади буксата от ЕГР-а и пак покарай. Лампата ще светне разбира се, но виж дали ще го прави пак.

Ако не го прави, значи ще имаш две възможности
1. ЕГР от морга нещо (нов забрави)
2. ЕГР емулатор от Тафмет и си готов. Или да ти го забранят софтуерно - твой избор

Може и клапите са забраниш, мисля че и това правят.
С две думи , да си направиш един хубав ремап (между 180 и 190 коня)

Но първо направи каквото ти казах и ако не прави вече така - имаме виновник ...
Ако избереш забрана софтуерна + ремап, то си почисти всмукателната част първо. Колектор + там маркучи разни+ навътре в главата отворите колкото можеш
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 септември 2019 - 21:49
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 септември 2019 - 18:22

Човека каза че нещо не можел да пише в темата, но аз виждам че може и затова аз ще ви кажа:

Направил това, което ми казах и нямало прекъсване. Значи ЕГР-а трябва да се забрани най-добре.
Както му казах и на него , явно след определен период , тоз ЕГР АУТ ! И ремап разбира се - кой бяга от още 30-40 коня. Освен съединителя, само той не ги ще :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 септември 2019 - 18:23
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 септември 2019 - 06:46

Колегата трябва да си попълни кода на мотора в профила Z19DTH, за да е коректно попълнен профила и системата да не изтрие профила или да се свърже с модератор.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 септември 2019 - 07:32

Rosen Popov, оправих го, но не е зле да си напише кода както е по правилата...
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 07:43

Приемам забележката като уместна. Направих профила си доста стриктно, но явно съм пропуснал кода на мотора.
По темата - гадното прекъсване вече е история. След откачане на буксата на ЕГР, колата стана по пъргава в ниските обороти, мотора утихна или си влошавам, не знам, и прекъсването изчезна тотално.
Сега проблема ми е къде да направя ремап, живея в Барселона. Предполагам ще е и доста скъпо. Димов ми помогна с инфо за тези емулатори, днес ще поразгледам сайта и ще поръчам явно. Благодаря на всички за отделеното време и добрите насоки които получих. Успешен ден на всички.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 септември 2019 - 07:50

С вашите горива не би трябвало да е проблем да сложиш нов ЕГР и следващите 50-100000км да нямаш ядове, въпреки че там играят и газовете от картера... Незная как сте с еконормите :icon_razz2:
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 07:59

Кода на мотора е на мястото си в профила ми вече.
И тук се усеща разликата от една и друга бензиностанция.
На технически преглед гонят Е6 норми, и ако си да повече вредни емисии, нямаш шанс да влезеш в центъра на голям град като Барселона или Мадрид.
Снощи споделих една идея с Димов на лично, защото не можеш да пиша тук, нямах опцията.
Идеята беше, да разделя ел. Част на ЕГР от механичната. Механичната както е в момента, на затворено положение да си остане както е на колектора, а електрическата с включена буксата някъде зад клапана със свинска опашка. За да не свети чека. Нещо като вихровите клапи, мотора върти, ама нищо не се движи. Дали ще стане? ????
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 септември 2019 - 08:32

Мисля, че ще си търси резултат от работата му и като не я усеща ще свети чека, но не съм сигурен.

Иначе като го гледаш с оп-кома, как работи? На циви данни не си ли личи, че не работи? Да ти кажа щом си го изчистил и е тръгнал веднъж, ако се поровичкаш още малко ще видиш какво му пречи да работи и ще го наместиш.
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 08:45

На живи данни отчита работа. Процентите на отворено-затворено спрямо оборотите се менят.
А е изчистен като нов стана. Буталцето което движи клапана се движи свободно, или на вид и според ОпКом работи гада. Явно при работата му, бърка някой друг датчик или консуматив. Дали защото не мога да регенерирам ДПФ под тези 78%? И принудителна регенерация му пуснах и под 78% не пада.
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 18:43

 Ne6to Smisleno, на 11 септември 2019 - 08:32, каза:

Мисля, че ще си търси резултат от работата му и като не я усеща ще свети чека, но не съм сигурен.
Иначе като го гледаш с оп-кома, как работи? На циви данни не си ли личи, че не работи? Да ти кажа щом си го изчистил и е тръгнал веднъж, ако се поровичкаш още малко ще видиш какво му пречи да работи и ще го наместиш.


Да, търси си данните. Направих пробата със откачена Ел част и чека загасна само за 5 минути. После пак светна.
Деботометър? Как мога да му хвана стойностите? Да не би той да я спъва в тия обороти. Или направо да се насочвам към ремап или емулатор.?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 септември 2019 - 18:53

Първо не могат да гонят евро6, защото автомобилът ти е произведен и има сертификат ерво4

Второ, това значи ли че повече от половината Барселона не може да ходи в "центъра" ? Не вярвам там 99.99% да карат чисто нови коли от тая година или миналата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 септември 2019 - 19:04

Защо не проучиш къде може да стане и не изкорми дпф-а. После директно ремап с премахване на дпф и егр и ще имаш кола кукла. ДПФ-а се сваля и се реже от горната страна. Корми се пълнежа и после се заварява. Така няма да те хванат на техническите прегледи.
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 19:20

 Д-и-м-о-в, на 11 септември 2019 - 18:53, каза:

Първо не могат да гонят евро6, защото автомобилът ти е произведен и има сертификат ерво4

Второ, това значи ли че повече от половината Барселона не може да ходи в "центъра" ? Не вярвам там 99.99% да карат чисто нови коли от тая година или миналата.


Казвам гонят, стремят се да направят цедка за Е6. И повярвай, коли под 2005 не могат да си изкарат стикери за евронормата.А без този стикер, подлежиш на глоба е центъра или зоната на центъра на града. Звучи като научна фантастика, но е така. Ще ти снимам утре такъв стикер, който влезе в сила преди повече от 3 години. На него е Евро нормата и номера на автомобила.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 септември 2019 - 19:28

Че в Барселона не влизат ли евро 4 без проблем в момента?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 септември 2019 - 19:46

И друг въпрос има, значи като не влизат в центъра не замърсяват така ли ? Това човека е малоумно същество - да знаете. Те го плюят , то си мисли че вали.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 септември 2019 - 19:46
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 20:51

Малко се отнесохме от темата, но пък ще е полезна информация за колегите.
Да се върнем на въпроса.
Как да проверя дали дебитомера не е виновника за прекъсването. Какви са му нормалните стойности, за да ги хвана с ОпКом.?
И да го елиминирам като виновник, и оставя само ЕГР виновен. Благодаря.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 септември 2019 - 21:21

Принципно на свободен ход показва някъде между 300 и 350.
Смятам че това е достатъчно за да не се съмняваш в него.
Отговори

Тино снимка Тино 11 септември 2019 - 21:41

На ОпКом ми показва някакви стойности 30 - 35 но не съм наясно с мерната единица.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg