Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20NE++

GSi R снимка GSi R 01 януари 2014 - 17:03

Ми първо на белег после ще си играя с колелото.Какво да решавам за изпускателя?
Отговори

jakiro снимка jakiro 01 януари 2014 - 23:45

Смисъл с преправен от ХЕ ли ще бъде?
Отговори

GSi R снимка GSi R 02 януари 2014 - 17:58

Еми за сега го оставам на колата.Може пак да си върна стария за да не си личи че е бъзикана :D
Отговори

GSi R снимка GSi R 04 януари 2014 - 18:13

Инструмента за натискане на клапаните долу горе ми се получи ама ме достраша да не се откопчае някой клапан.
Отговори

GSi R снимка GSi R 13 януари 2014 - 22:40

Утре ще връщам заводския колектор че май "спортния" влоши работите
Отговори

speedo снимка speedo 13 януари 2014 - 23:17

Нали ти споменах да прочетеш тук там за колектора от ХЕ. Не всъщай стария, има лек за тая работа.
Отговори

GSi R снимка GSi R 14 януари 2014 - 18:11

Ква е тя че нямаше свободен подемник да го сменя...
Отговори

speedo снимка speedo 16 януари 2014 - 10:25

ХЕ колектора,там където 4те тръби се събират в две го режеш и заваряваш двуцевката от НЕ. На така получения колектор ако искаш си направи изхода да е на 51мм с изходната тръба от ХЕ колектора
Мнението беше редактирано от speedo: 16 януари 2014 - 10:26
Отговори

petko снимка petko 22 януари 2014 - 15:14

Някой пробвал ли е само с разпределителен вал от 18Е на стоково НЕ,дали ще има положителен или отрицателен ефект.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 22 януари 2014 - 21:08

Само с вал нищо не става.Мотора се разрежда много и се вдига разхода.ПРОБВАНО ОТ МЕН!!!Аз сложих вал от 18Е и глава от 18 Е,после сгъстих чрез сваляне на 2мм от главата.Резултата беше много добър.Недостатък е,че после не може да се кара на бензин 95.
Отговори

Quattro снимка Quattro 23 януари 2014 - 00:35

според мен по добре не режи главата а сложи бутала с биели от хе
Отговори

GSi R снимка GSi R 23 януари 2014 - 01:13

Аз върнах стоковия колектор и смятам да си остана с него.Междувременно си търся ц20не в квото и да е купе да правя яката работа че ми стоят тука турбини,колектори
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 23 януари 2014 - 10:49

Да ви метна един жокер, замислете се че ако се промени дебелината на кобилицата, ще се променят фазите на пълнене и празнене. Аз лично с вал от 18Е съм стигал до 302 градуса. Нямам много време тези дни но обещавам да драсна една тема за едно мое старо НЕ, което вървеше бая прилично.
Отговори

GSi R снимка GSi R 23 януари 2014 - 12:00

Малко не ми стана ясно.Фазата я определя гърбицата.Пък и ако нещо се базикат кобилиците,как ще стане равномерно?
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 23 януари 2014 - 16:36

Колеги извинявам се за малкото отклонение, не съм много в час с тунинга на 20не с 18е и т.н., но като гледам се замислих... Знам, че 20сех е по-рядък мотор, но е доста повече коне от не'то. Съответно защо никъде не съм срещнал тунинг на 20не с части от 20сех... Доколкото знам изглеждат по еднакакъв начин и към въпроса - по какво може да се разбере - дали даден агрегат е 20не или 20сех и съответно - какви са им разликите, щото 15 атмосферни коня(близо) не е малко... Малко съм бос, надявам се на едни хубави терлици :)
Отговори

GSi R снимка GSi R 23 януари 2014 - 23:22

Къв е смисъла да развалиш сех за да направиш не?Интересното при сеха е че вала му сгъстява повече от вала на НЕ + това има бутала които още повече сгъстяват.Предполагам главата е същата.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 24 януари 2014 - 01:18

GSi R, ако не ме лъже паметта 18е на коне е колкото 20не... Заслужава ли си да се разкости, за да се направи 20не?! Аз лично, бих взел само бутала на 86мм и останалото 'сторук' и получавам 20е, предполагам ще достигне някаде конете на стоков сех... Това разбира се са само разсъждения на глас. Белким някой го просветли нещо. Така и не разбрах - като гледаш едно 20не и до него един 20сех - как можеш да разбереш кой-кой е...?!
Отговори

petko снимка petko 24 януари 2014 - 08:23

Ми като гледаш двата мотора,много няма да разбереш кой какъв е освен ако не са разглобени,другия вариант е по номера на блока.
Мнението беше редактирано от petko: 24 януари 2014 - 08:23
Отговори

GSi R снимка GSi R 24 януари 2014 - 10:21

Капака на клапаните май беше различен и долу на блока до скоростите трябва да пише
Отговори

speedo снимка speedo 24 януари 2014 - 16:58

на сех капака на клапаните не е оребрен, но това не значи нищо защото на старите НЕ-та капака пак е така. Белега на разпределителния вал е на сигурния начин да го познаеш. Също така номера на блока. Буталата на 20СЕ и 20СЕХ са еднакви.

Точно така колега, вала на СЕХ е по-сресан и динамичната степен на сгъстяване е по-висока. Това е разликата между СЕХ и НЕ, вала буталата и картите в епрома
Мнението беше редактирано от speedo: 24 януари 2014 - 17:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg