Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Astra J 1.7cdti 2011

vladimirov33 снимка vladimirov33 01 април 2022 - 19:23

Здравейте Колеги! Имам следното питане за Astra J 1.7cdti 125кс. 2011/2012год.Този модел от тази година с Верига ли е? Защото ми предстой купуване на такъв Опел,и вносителя твърди на 100% че този мотор е със верига.Ще съм Благодарен ако някой сподели информация!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 01 април 2022 - 20:17

Докато не ти кажат кода на мотора приеми на 200%, че е с ремък.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2022 - 10:37

Който и код да му кажат, никога 1.7 още от Астра Ф/Кадет Е когато беше атмосферно магаре, не е имал верига.

Авторът ако не вярва, по това, което е дал, моторът е A17DTR.
https://opel.7zap.co.../p10/e/10/23-0/


А щом така много твърди има два варианта. Или не знае(което за вносител малко съмнително) или нещо се мъчи да те засили, че видиш ли верига, по яко, но всъщност нещо да й има на колата(двигателя).
Гледайте по-внимателно, слушайте, пробвайте всичко дали работи, за да нямате после "кво станА"...

Ако нещо не ви хареса при оглед, то преминете на 1.6 CDTi. Има и 136 коня версии, повечето са 110, но и с тях върви достатъчно добре.
Има само една подробност. Задължително питате и се проверява дали е минала кампания по смяна на веригата, защото това е много работа по смяната и искат доста пари. Ако е минала - всичко е много добре. И важно - масло на 10-ка най-много и навън. Особено при 1.6-цата. Веригата все още е от тия с доста потенциал(200+ хиляди), но си трябва и внимание към обслужването.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 април 2022 - 10:54
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 април 2022 - 07:13

mk:@MSITStore:C:\ADCDA2\ENG\ENG_HELP.chm::/tb_01.gif
С верига е, но гумена.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg