Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Дави се и не върви като хората на бензин

Leoncho снимка Leoncho 15 август 2009 - 19:57

Здравейте!Миналата седмица си взех калибра-95 година с C20NE мотор.Колата не върви както трябва и много ме ядосва-работи си студена на 800-900 оборота,държи ги долу горе без прекъсване.Проблема идва при подаването на гас,особено на рязкото се дави,глъхне и чак след това се форсира,това е между 800-2500 оборота долу горе.При плавно подаване не заглъхва така макар че пак се усеща нещо да не е наред.Цедя я на 1ва 50-60 вдига ги ама си личи че нещо я спъва,не се наема както трябва,върви до към 150-160 нататък като че ли не иска.Имала е газово,което аз откачих и я оставих на бензин.Наложи ми се преди дни да сменя ремъка с водната помпа и ролката,също и бензиновата помпа.Смених въздушен филтър,пробвах с друга дист. капачка,свещите са перфектни(дори си сложих нови),кабели пробвах с на един приятел,пак така се дави.Като загрее като че ли се оправя,ама не изцяло може би.ЗАбелязах,че палеца ми е запояван,явно нещо е проблемен,мисля да го сменя в близките дни!Но дали ще е от него??Горивния филтър май е запушен,и него го имам ще го сменя.Чета тука за датчика на коляновия вал или дебитомери,компютри,стъпкови моторчета..Не съм я карал на диагностика,но може да се стигне и дотам,ако тук не се разбере.Някой може ли да даде някакво разрешение?
Отговори

doolettle снимка doolettle 15 август 2009 - 20:34

щом си патрон да караш на бензин слагай 100октана или няква добавка за дюзи и след 5-600км ще си каже. Преди това задължително смени горивния филтър!!! Ако не е това значи дебитомера тряа да се пипне малко но съм убеден, че проблема е основно от дюзите. Погледни дебитомера дали е отварян.
Отговори

Monta-B снимка Monta-B 16 август 2009 - 10:50

 Leoncho, на 15 Aug 2009, 07:57 PM, каза:

Здравейте!Миналата седмица си взех калибра-95 година с C20NE мотор.Колата не върви както трябва и много ме ядосва-работи си студена на 800-900 оборота,държи ги долу горе без прекъсване.Проблема идва при подаването на гас,особено на рязкото се дави,глъхне и чак след това се форсира,това е между 800-2500 оборота долу горе.При плавно подаване не заглъхва така макар че пак се усеща нещо да не е наред.Цедя я на 1ва 50-60 вдига ги ама си личи че нещо я спъва,не се наема както трябва,върви до към 150-160 нататък като че ли не иска.Имала е газово,което аз откачих и я оставих на бензин.Наложи ми се преди дни да сменя ремъка с водната помпа и ролката,също и бензиновата помпа.Смених въздушен филтър,пробвах с друга дист. капачка,свещите са перфектни(дори си сложих нови),кабели пробвах с на един приятел,пак така се дави.Като загрее като че ли се оправя,ама не изцяло може би.ЗАбелязах,че палеца ми е запояван,явно нещо е проблемен,мисля да го сменя в близките дни!Но дали ще е от него??Горивния филтър май е запушен,и него го имам ще го сменя.Чета тука за датчика на коляновия вал или дебитомери,компютри,стъпкови моторчета..Не съм я карал на диагностика,но може да се стигне и дотам,ако тук не се разбере.Някой може ли да даде някакво разрешение?


Здравей колега :newsm05_41: моята кола я карам само на бензин и когато имам проблеми слагам от това
Публикувано изображение Добавка за почистване на инжекцион Почиства замърсените системи за впръскване на бензина, отстранява нагара и отлаганията по дюзите и клапаните. В резултат на това спират проблемите и прекъсването при запалване, подобрява се работата на празен ход, реакцията на дроселовата клапа е по-добра, намалява замърсяването на околната среда, осигурена е точна дозировка и атомизиране на горивото. Двигателят възвръща първоначалните си работни характеристики. Разходът на гориво намалява. Особено подходяща е за двигатели с катализатор.

Приложение:
За отстраняване на проблеми като: трудности при запалването, неравномерен празен ход, слаба реакция на дроселовата клапа, загуба на мощност, прекъсване при запалване и увеличени емисии на отработени газове. Има дългосрочно действие до 2000 км. При наливането на добавката в бензина, поне ѕ от резервоара трябва да е пълен.
300 мл са достатъчни за 70 л гориво.


и почти всеки път от това Публикувано изображение Добавка за почистване на клапаните Двигателите са подложени на натоварване дори при нормална експлоатация на автомобила: в градско движение, особено през пиковите часове, при пътувания на кратко разстояние, в задръствания. Вследствие на това, по клапаните, в карбуратора и горивната камера се образуват налепи. Тази добавка почиства системата за впръскване на гориво, каналите за всмукване на гориво, карбуратора, горивната камера. С използването на продукта се осигурява максимална мощност на двигателя и оптимално използване на горивото, като изгарянето му става с минимално отделяне на вредни газове. Надеждно предпазва карбуратора от корозия и замръзване. Тествана е за двигатели с катализатор или турбокомпресор.

Приложение:
За всички бензинови двигатели и всички видове бензин.
150 мл са достатъчни за 75 л гориво.

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Monta-B: 16 август 2009 - 10:54
Отговори

vektra1 снимка vektra1 22 август 2009 - 13:21

:fire: Няма ли да е по лесно да отидеш във добър сервиз за една диагностика.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 23 август 2009 - 12:22

Или да направиш самодиагностика, и моита калибра беше така сега е малко по добре ама си човърках дебитомера... иначе на газ си върви супер, маи не е трябвало да махаш газовата поне да ти седи за резервен вариант...
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 23 август 2009 - 12:23
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg