Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ПРоблем в подгрева Y22DTR

Toni снимка Toni 04 юни 2010 - 16:06

Здравейте компанията,
Накратко ще опиша проблема :
първоначално след тестване с OP-COM на Вектра Б с горепосочения дизелов д-л се появиха доста грешки и проверката бе по повод на това че двигателя отказа да запали на студено.
Част от тях индентифицирах и дори след прегледа във форумите отстраних.
Става въпрос за неработещ датчик контролиращ вкл на свещите в зависимос от това дали двигателят е топъл или не
На тази грешка отговаря код Р0115 - Engine-Coolant Temperature Sensor Circuit High Input
Датчика беше подменен и колкото и да е чудно ”за мен” колата запали - въпреки че не отчита на таблото подгрев на накалните свещи.
В момента се изписва следната грешка - P1590 - Engine Running Signal High Input
която не мога да разбера какво иска да ми каже и тя се появява когато двигателят работи.
Така и до сега не мога да си намеря пълен набор на описание на грешките които ги показва това фишъче - OP-COM

Въпреки че в постовете които открих описание на първоначалният проблем се говореше за повреда в капачката на филтъра за гориво , от сервиза на ОПЕЛ ме увериха че не е необходимо да се подменя капачката на филтъра , въпреки това я почистих и засега мисля че не създава проблеми
Като част от първоначалният проблем бе и зацапването на датчика на входящия колектор , който бе почистен и функционира .
Моля за коментар и помощ!
Мнението беше редактирано от Toni: 04 юни 2010 - 16:08
Отговори

Shades снимка Shades 04 юни 2010 - 16:10

P1590 - Vacuum Solenoid Valve Circuit Open т.е. някой от стандартните проблеми с вакумите
Отговори

Toni снимка Toni 04 юни 2010 - 16:18

 Shades, на 04 Jun 2010, 17:10, каза:

P1590 - Vacuum Solenoid Valve Circuit Open т.е. някой от стандартните проблеми с вакумите



Грешката която е в поста ми е точно копие на тази която се изписва при проверка и няма нищо за соленоид
Отговори

Shades снимка Shades 04 юни 2010 - 16:22

Проверих го няколко пъти - със сигурност е вакум. Оp-Comma ти не е в час.
Отговори

gm_yanev снимка gm_yanev 05 юни 2010 - 09:48

 P1590 Fault location - Ignition switch, supply voltage - out of limits, Probable cause - Wiring,Battery,Alternator 

..според аутодата, не знам вие с какво го гледате!
Отговори

Рошко снимка Рошко 05 юни 2010 - 10:07

Shades: Добре, за последен път казвам - за този двигател, грешката е тази, която описах по-горе. Ако искате да търсите под вола теле - ОК. При всеки оторизиран дилър могат да направят професионална диагностика и да потвърдят, иначе само си обсъждаме. Тази грешка е адски често срещана и съм сигурен на 100%!
Отговори

Toni снимка Toni 09 юни 2010 - 10:29

 Auris 1.6 vvt-i, на 05 Jun 2010, 11:07, каза:

Shades: Добре, за последен път казвам - за този двигател, грешката е тази, която описах по-горе. Ако искате да търсите под вола теле - ОК. При всеки оторизиран дилър могат да направят професионална диагностика и да потвърдят, иначе само си обсъждаме. Тази грешка е адски често срещана и съм сигурен на 100%!



Оказваш се съвършенно прав ! Но явно списъка който имам за грешги не е коректен !
Всъщностлокализираният проблем е че е пробила семерината която гардира вала на горивната помпа и от там навлиза гориво в картера!
И когато изстине двигателя не пали !
Сега ще сменяме семерината и дано друго да не излезе !

Благодаря за мненията !
Отговори

gm_yanev снимка gm_yanev 09 юни 2010 - 20:40

 Auris 1.6 vvt-i, на 05 Jun 2010, 11:07, каза:

Shades: Добре, за последен път казвам - за този двигател, грешката е тази, която описах по-горе. Ако искате да търсите под вола теле - ОК. При всеки оторизиран дилър могат да направят професионална диагностика и да потвърдят, иначе само си обсъждаме. Тази грешка е адски често срещана и съм сигурен на 100%!


Shades..това означава ли че не трябва да вярваме на аутодата?..като гледам описанието на грешката, която даваш ти и това  в ауто дата...няма нищо общо!
Отговори

Shades снимка Shades 09 юни 2010 - 22:21

Ако трябва да съм откровен, Аутодата е много полезна и лично аз я ползвам често, но не разчитам много за кодовете за грешките. Аз си ги сверявам с английските форуми. Иначе най-доброто инфо си е от TIS.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg