Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Радиото ми служи за оборотомер

Kondo снимка Kondo 18 август 2010 - 17:44

Има някакъв филтър преди радиото -най-вероятно феритно ядро с тел.Но когато е по-слаба станцията се чува жуженето на тоците от бобината. Преди бях с по-дълга антена и беше по-слабо,но сложих една от тия по-късите черните и жужи та цепи.Радиото макар и да е грундиг с антикварна стойност когато не работи мотора си хваща много добре даже.Има ли чалъм да филтрирам тоя шум от запалването с нещо или трябва да разкарам скапаната антена?
Отговори

CH_M снимка CH_M 19 август 2010 - 08:07

Антената на калника ли е монтирана или на тавана ? Хубаво е да се зачисти повърхността от вътре до метал за да осигуриш хубава "маса" . Ако е от евтините изпълнения 4-5 лв. са големи ментета . Коаксиалния кабел не струва , оплетката е от много тънки косъмчета и се случва в краищата където е буксата и накрайника към антената да се късат . Прибягвал съм на нова антена за монтаж да сменям оригиналния кабел с друг - примерно RG 58 , с много добра оплетка е и активния проводник е многожичен , а не тънко телче което лесно се чупи .
Поздрави!
Отговори

silvaro снимка silvaro 19 август 2010 - 11:09

Колега може да звучи смешно , но случайно да си сменял дистрибуторна капачка скоро?
Отговори

Гено снимка Гено 19 август 2010 - 12:48

говоря като лаик, но мисля че ти липсва някой кондензатор във веригата на захранването(между + и маса ), виждал съм да се продават готови "филтри" за целта, но ако някой дето разбира повече ти каже какво трябва, може и сам да го спретнеш
Отговори

Kondo снимка Kondo 19 август 2010 - 14:23

Колеги благодаря за отговорите но днеска ми писна и направих следното драстично мероприятие-изкарах радиото извън колата и го захраних с друг акумулатор свири си супер докато не запаля и вместо музиката се чува диагностиката на запалването т.е. пращенето на искрите и не,че не ме кефи да чувам,че няма прекъсвания но си имам и оборотомер да му се не види. Антената е на калника, лично съм я запоявал има контакт,без двигателя да работи хваща доста добре.
С две думи "радиостанцията " ми под капака е доста силна. Чел съм и може би слушал но си спомням бегло за някакви свещи със съпротивления или някакво съпротивление във високото напрежение което да намали радиосмущенията. Давайте некви идеи.
П.С. Кабелите нямат утечки,капачката на делкото и графитния палец са в добро състояние, пласмасовия палец в делкото също е здрав.Преди с по-дългата антена пак се чуваше жуженето но по-слабо.
Мнението беше редактирано от Kondo: 19 август 2010 - 14:35
Отговори

CH_M снимка CH_M 19 август 2010 - 15:22

Сложи някакво друго радио само за проба .
Отговори

Riskov снимка Riskov 19 август 2010 - 18:57

Мислех, че само аз имам такъв проблем.
Също карам Кадет C16LZ, радиото ми е грундиг за 25 лв и то със сменени диоди и един изгорял (абе пълна мизерия)
и си мислех, че проблема е от радиото.
Отговори

Kondo снимка Kondo 12 септември 2010 - 02:43

Проблема се реши съвсем случайно.Профилактично свалих капачката на делкото и оп-нещо изпадна. Оказа се графита. Много чудна работа -мотора си работеше без всякакви прекъсвания. Смених капачката със старата (нея я бях сменил преди по неизвестни причини с нова) и звука в радиото изчезна.
Отговори

titan22 снимка titan22 13 септември 2010 - 14:51

Колега,точно там се намира един резистор който обира високите честоти причиняващи това пръщене в приемниците.Ако някой си спомня,преди 15-20 г.когато минеше балканче се получаваше този ефект на телевизорите.
Мнението беше редактирано от titan22: 13 септември 2010 - 14:57
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 13 септември 2010 - 16:34

Резистора е в палеце не в капачката! :newsm05_41:
Отговори

titan22 снимка titan22 13 септември 2010 - 16:53

Да,прав си,в капачката има една пружинка която държи графита. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от titan22: 13 септември 2010 - 16:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg