Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

Оги снимка Оги 13 декември 2007 - 17:49

Не вреди по никакъв начин, даже е добре. Единственото което трябва да те притеснява е точно това което казва колегата, а именно това колко и как тоя китаец филтрира. Според мен единственото което ще направиш с него е да намалиш живота на мотора. Твоя е с турбо т.е. няма НИКАКВО значение за вървежа с какъв филтър си. Пак мое мнение е, че тея подобрения които усещаш са плод на въображението ... или стария ти филтър е бил набор на колата
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 декември 2007 - 18:13

 Оги, на Dec 13 2007, 05:49 PM, каза:

Не вреди по никакъв начин, даже е добре. Единственото което трябва да те притеснява е точно това което казва колегата, а именно това колко и как тоя китаец филтрира. Според мен единственото което ще направиш с него е да намалиш живота на мотора. Твоя е с турбо т.е. няма НИКАКВО значение за вървежа с какъв филтър си. Пак мое мнение е, че тея подобрения които усещаш са плод на въображението ... или стария ти филтър е бил набор на колата

Мерси колега. Съвсем сериозно ви казвам че разлика има и то не е минимална. А възможно ли е като влиза повече въздух турбото да загрява повече или нещо такова ?
Отговори

Оги снимка Оги 13 декември 2007 - 22:49

 Ka4o_pi4a, на Dec 13 2007, 06:13 PM, каза:

 Оги, на Dec 13 2007, 05:49 PM, каза:

Не вреди по никакъв начин, даже е добре. Единственото което трябва да те притеснява е точно това което казва колегата, а именно това колко и как тоя китаец филтрира. Според мен единственото което ще направиш с него е да намалиш живота на мотора. Твоя е с турбо т.е. няма НИКАКВО значение за вървежа с какъв филтър си. Пак мое мнение е, че тея подобрения които усещаш са плод на въображението ... или стария ти филтър е бил набор на колата

Мерси колега. Съвсем сериозно ви казвам че разлика има и то не е минимална. А възможно ли е като влиза повече въздух турбото да загрява повече или нещо такова ?


Ти сега какво, държиш да има нещо отрицателно ли. Казвам ти, че няма, защото колкото и въздух да влиза преди турбото винаги излиза толкова, на колкото то е настоено да надува ... Турбото загрява от това, че изходящите газове минават през него и заради мнооого високите обороти с които се върти.
Тоя филтър има файда при амосферки и то не сам по себе си ами в комбинация с още много преработки по смукателната си-ма. Доста е голяма вероятно да има и отрицателен ефект, защото темп на засмукания въздух е по висока отколкото ако си с оригиналната кутия.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 14 декември 2007 - 01:23

Аз тия дни ще го преправя малко така че да засмуква само студен въздух. Значи няма да се притеснявам. Много благодаря за отговорите !
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 14 декември 2007 - 09:51

 Ka4o_pi4a, на Dec 13 2007, 01:10 PM, каза:

когато съм на висока предавка с малки обороти се набира доста по-пъргаво и при подаване на газ когато налягането на турбото мине 0.5 бара се чува фъскането на турбото точно като на новите Турбо-Дизели. Та въпроса ми е - може ли да се повреди нещо по колата след като поема повече въздух от нормалното. Колата съм я пробвал и без филтър и със филтър (оригиналния) - сега със спортния е средна работа. Чакам мнения

Пич така ти се струва..честно, въпросните 'спортни' филтри променят осезаемо звука който допринася много за това да си мислиш че враи повече и дотам!!.. YED са турски, нямат по-голяма въздухопропускливост но вкарват повече вредни частици в двг.. Карай си с оригиналния в кутия и тва е ;)
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 09 януари 2008 - 01:21

Имам следния въпрос.Та реших и аз да си прецакам колата и да и сложа газ не защото много ме кефи а защото ще я дам на жената.Та мотора ми е C20NE и току що ми хрумна че съм със спортен филтър.Ще има ли проблем за газта като всичко исках да е на ЛОВАТО (щото така съм чувал :) ).Филтъра не е илиянски а е от USA но мисля че газаджията ще каже ако има проблем утре като я монтира. А и един страничен въпрос защото не съм наясно много тва ми е първата АГУ и то за около един месец не повече та колко излиза като цена на ЛОВАТО такава уретба без бутилката с монтажа за да си свера часовника.

10х предварително... :o
Отговори

totev снимка totev 09 януари 2008 - 09:08

Здравей колега. Аз имах калибра със същия мотор газова и спортен филтър. За около 30 000км никакви проблеми. Моята АГУ също беше на ЛОВАТО, на мен ми излезе 420 лв с бутилката и емулатор
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 09 януари 2008 - 15:08

 totev, на Jan 9 2008, 09:08 AM, каза:

Здравей колега. Аз имах калибра със същия мотор газова и спортен филтър. За около 30 000км никакви проблеми. Моята АГУ също беше на ЛОВАТО, на мен ми излезе 420 лв с бутилката и емулатор


Това е добре а колко ти дава като разход калибрата засичал ли си ? На мен ми е 420 без бутилката предполагам че ще е читава а майстора бил "най-добрия" :) Ще видим тая работа само ме притеснява че от сутринта е взел колата и не се обажда - явно е свалил гюрука и си вее шишарката :)
Отговори

totev снимка totev 09 януари 2008 - 15:29

Нормално каране лятото около 10, 10.5 смесен разход, зимата около 12 -13. На мен лично за поставянето на цялото оборудване ме забавиха около 3 часа, но работиха 2ма души. Съветвам те след монтажа да смениш кабелите и свещите. Защото ако имаш избил кабел може да гърми, при мен лично никога не се случвало защото смених и кабели и свещи веднага след монтажа на АГУто. Успех и безавариина :)
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 10 януари 2008 - 00:59

Хехе абе са и напраих 100км и има от 1ва на 2ра едно прихълцване или на по ниски обороти чуда се тва джет спарк дали ще опраи нещата иначе като вървеж от 2000 до 3000 наподобява на бензин добре че съм с дългите предавки.Иначе над 3500 4000 оборота няма нищо общо зацикля си и чакаш.
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 10 януари 2008 - 09:56

А и тая лампа на инжекциона където премигва от време на време много ме дразни.Монтьора каза да не ме притеснява тва е заради сместа а пък си мисля ако сложа оригиналния филтър и ида да си пренастроя дали ще се оправи.Абе странно ми е с тая газ нещо ама така е с тая мизерия тука няма кво друго да очакваш иначе са я запалих на студено без никакъв проблем.
Отговори

Тодор снимка Тодор 10 януари 2008 - 14:12

Еми няма как братле, така е и на мен ми беше странно със газта ама ....а и дори съм с газов инжекцион, но пак си е газ.Единственото хубаво е цената на газта.Със здраве да си я караш.Колкото до спортния филтър не би трябвало да имаш никакви проблеми,въпрос на настройка.Поне два пъти годишно газ-анализатор и си добре.
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 10 януари 2008 - 21:41

 Тодор, на Jan 10 2008, 02:12 PM, каза:

Еми няма как братле, така е и на мен ми беше странно със газта ама ....а и дори съм с газов инжекцион, но пак си е газ.Единственото хубаво е цената на газта.Със здраве да си я караш.Колкото до спортния филтър не би трябвало да имаш никакви проблеми,въпрос на настройка.Поне два пъти годишно газ-анализатор и си добре.

10x брат прав си за цената но няма да я бъде минах 150км градско верно че излиза тънко но нещо много разцъквам рацерското копче (ГАЗ-БЕНЗИН) :) .Ама съм доволен са ще си сложа оригиналния филтър и ще я заведа за нова настройка а лятото ще си чакам MX-5цата :) никога не е било тва 9лв=50км в час пик палене и каране на студено на къси разстояния и си я понастъпвам леко. А за пичответе където твърдят че няма разлика във вървежа мога да кажа че или лъжат или нямат кола или са чували така или им е първа кола или не са свикнали с колите си.Аз имам честа да карам доста градско (отврат) в софия и открих доста разлики в поведението освен във вървежа а и в динамиката,потдържането на скорост и тн.Даже колегата с газов инжекцион каза че се осеща... :)
Отговори

imitev снимка imitev 10 януари 2008 - 22:50

 Psycho!!!, на Jan 10 2008, 09:41 PM, каза:

 Тодор, на Jan 10 2008, 02:12 PM, каза:

Еми няма как братле, така е и на мен ми беше странно със газта ама ....а и дори съм с газов инжекцион, но пак си е газ.Единственото хубаво е цената на газта.Със здраве да си я караш.Колкото до спортния филтър не би трябвало да имаш никакви проблеми,въпрос на настройка.Поне два пъти годишно газ-анализатор и си добре.

10x брат прав си за цената но няма да я бъде минах 150км градско верно че излиза тънко но нещо много разцъквам рацерското копче (ГАЗ-БЕНЗИН) :) .Ама съм доволен са ще си сложа оригиналния филтър и ще я заведа за нова настройка а лятото ще си чакам MX-5цата :) никога не е било тва 9лв=50км в час пик палене и каране на студено на къси разстояния и си я понастъпвам леко. А за пичответе където твърдят че няма разлика във вървежа мога да кажа че или лъжат или нямат кола или са чували така или им е първа кола или не са свикнали с колите си.Аз имам честа да карам доста градско (отврат) в софия и открих доста разлики в поведението освен във вървежа а и в динамиката,потдържането на скорост и тн.Даже колегата с газов инжекцион каза че се осеща... :)


За 150 км даже не са ти улегнали мембраните на АГУто. Обикновено след около 500 км газаджиите правят реглаж.

А спортния филтър - твърдо пречи при каране на газ.
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 11 януари 2008 - 00:15

 imitev, на Jan 10 2008, 10:50 PM, каза:

 Psycho!!!, на Jan 10 2008, 09:41 PM, каза:

 Тодор, на Jan 10 2008, 02:12 PM, каза:

Еми няма как братле, така е и на мен ми беше странно със газта ама ....а и дори съм с газов инжекцион, но пак си е газ.Единственото хубаво е цената на газта.Със здраве да си я караш.Колкото до спортния филтър не би трябвало да имаш никакви проблеми,въпрос на настройка.Поне два пъти годишно газ-анализатор и си добре.

10x брат прав си за цената но няма да я бъде минах 150км градско верно че излиза тънко но нещо много разцъквам рацерското копче (ГАЗ-БЕНЗИН) :) .Ама съм доволен са ще си сложа оригиналния филтър и ще я заведа за нова настройка а лятото ще си чакам MX-5цата :) никога не е било тва 9лв=50км в час пик палене и каране на студено на къси разстояния и си я понастъпвам леко. А за пичответе където твърдят че няма разлика във вървежа мога да кажа че или лъжат или нямат кола или са чували така или им е първа кола или не са свикнали с колите си.Аз имам честа да карам доста градско (отврат) в софия и открих доста разлики в поведението освен във вървежа а и в динамиката,потдържането на скорост и тн.Даже колегата с газов инжекцион каза че се осеща... :)


За 150 км даже не са ти улегнали мембраните на АГУто. Обикновено след около 500 км газаджиите правят реглаж.

А спортния филтър - твърдо пречи при каране на газ.


Всички твърдят ,че пречи и само разхода се увеличава със сигурност ще го махна.Събота и неделя ще мина близо 300км и ще ги направя 450 и ще сменя кутията след което ще ида на реглаж. Ама сега като нова даде разход (приблизително) 50км = 9лв което за софия си е ОК

10х за инфото за филтъра... :kuku: :kuku: :kuku:
Отговори

ceko снимка ceko 02 март 2008 - 10:35

Момчета я кажете някой от вас слагал ли е на двигател 2.0 дти 101hp спортен въздушен филтър на к&н че съм намислил да си закупя а незнам дали има някакъв ефект.Ако някой има опит да сподели дали си заслужава
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 02 март 2008 - 15:59

 ceko, на Mar 2 2008, 10:35 AM, каза:

Момчета я кажете някой от вас слагал ли е на двигател 2.0 дти 101hp спортен въздушен филтър на к&н че съм намислил да си закупя а незнам дали има някакъв ефект.Ако някой има опит да сподели дали си заслужава

Със сигурност ще стане по-шумна. Иначе ефект ще има - все пак това не е атмосферка !
Отговори

Дамян снимка Дамян 02 март 2008 - 16:19

Неслагай спортен филтър,това е препоръка.Реакцията е стапяне(буквално) на дебитомера
Отговори

paconi снимка paconi 02 март 2008 - 17:38

 Ka4o_pi4a, на Mar 2 2008, 03:59 PM, каза:

 ceko, на Mar 2 2008, 10:35 AM, каза:

Момчета я кажете някой от вас слагал ли е на двигател 2.0 дти 101hp спортен въздушен филтър на к&н че съм намислил да си закупя а незнам дали има някакъв ефект.Ако някой има опит да сподели дали си заслужава

Със сигурност ще стане по-шумна. Иначе ефект ще има - все пак това не е атмосферка !


Колега със сигурност ще има ефект...макар и минимален...Аз дори имам един за продан К&N панелен,беше сложен на Вектра А 1,6 за 2месеца и сега си стои в кутията.Ако имаш интерес ще ти дам цена на Л.С <_<
Отговори

LL Mito J снимка LL Mito J 06 април 2008 - 18:26

:newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg