Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с газ.инжекцион Стефанели

shrike снимка shrike 28 май 2008 - 08:42

Здравейте колеги!
Преди 8 месеца си монтирах газов инж. Стефанели. До преди известно време нямах абсолютно никакви проблеми с него.
Но при едно тръгване от Монтана за София след зареждане на газостанция Еко , започнаха да се получават прекъсвания на двигателя, след 10-20 минутно каране на 5 скорост извън градско със скорост около 120-130- км/ч.
Като започнат прекъсванията превключвам на бенз, след 15-20 мин пак я включвам на газ и понякога се оправя, по някога пак започва да прекъсва след малко каране.
Най странното е че в града си е пак като преди, работи перфектно освен това че по някой път забравя само да си превключи сутрин при първо палене от бензин на газ и го правя ръчно.
Отидох при газаджиите които я монтираха включиха компа провериха налягането-ок, отчетоха че при форсиране на двигателя температурата на изпарителя пада -доколкото разбрах и набързо ми лепнаха диагноза че гарнитурата на главата ми изпуска и така в изпарителя ми се получавало въздушна възглавница и не можел да се грее.
От друга страна охлаждащата система не надува и несъм губил капка антифриз от месеци.
Сега изключително притеснен записах час в Булвария да проверя да ли наистина съм за нова гарнитура на главата.
Ако на някой му се е случвало подобно нещо или има добър майстор занимаващ се с газови инж. нека да сподели.
Предварително благодаря!
Отговори

doolettle снимка doolettle 28 май 2008 - 11:42

2.0 16v -Мишо. Чувам само добри отзиви за него но ми е малко далече (макар и в момента да ми тряа много :unsure: ). Ако изпаритела и е вързан успоредно т.е. с тройници към водната с-ма - тоя проблем се обяснява. Обаче за да се свърже последователно тряа да нямаш клапан който да ти спира антифриза към парното когато вкл. климатика или тоя клапан да отклонява антифриза обратно в мотора без да го спира въобще или пък изпаритела да се свърже към друг подходящ маркуч. Ако тогава пак сваля температурата много, значи или има нещо запушено (което си е трудна работа=> ф12 най-малко) или помпата не върти водата както тряа което също ме съмнява.
Като я оправиш не забравяй да пишеш къв и бил дерта :unsure:
Отговори

shrike снимка shrike 03 юни 2008 - 15:24

За сега мойта история продължава по следния начин: ходих на преглед в Булвария при мой познат,резултат беше че гарнитурата на главата ми не изпуска и двигателя е в перфектно състояние-последва коментар "Аз ти казах да не слагаш газ" и тва беше. Довечера ще ходя пак при газаджиите- има ли нещо в предвид мисля че ще експериментират с водните връзки, ама пак не ми се връзват нещата по този начин да работи 8000 км и са от как се затопли да ми прави проблеми, ама ще видим.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 03 юни 2008 - 15:30

в това, че си сложил газ няма нищо лошо. Просто не си намерил правилните газаджии за жалост. Обяснението им ми дава повод да мисля, че са ламери или просто са ти взели вече парите и не им дремем... :mhihi:
Отговори

shrike снимка shrike 04 юни 2008 - 07:59

Проблемът е решен :mhihi: !!
Значи оказа се, че този който е връзвал водите не е бил в час, защото е направил връзката за топлото към изпарителя след клапата , която прекъсва притока на топло към радиатора на парното след включването на климатроника. Имено за това цяла зима нямах никакви проблеми а от както започнах да пускам климатика се появиха.
Та тва е колеги , аз съм ОК и сега продължавам да твърдя ,че Стефанелито е великолепен газ. инж. :mhihi:
Отговори

Двигателист снимка Двигателист 05 юни 2008 - 22:29

 shrike, на Jun 4 2008, 07:59 AM, каза:

Проблемът е решен :mhihi: !!
Значи оказа се, че този който е връзвал водите не е бил в час, защото е направил връзката за топлото към изпарителя след клапата , която прекъсва притока на топло към радиатора на парното след включването на климатроника. Имено за това цяла зима нямах никакви проблеми а от както започнах да пускам климатика се появиха.
Та тва е колеги , аз съм ОК и сега продължавам да твърдя ,че Стефанелито е великолепен газ. инж. :mhihi:

Къде ти монтираха уредбата?
Отговори

shrike снимка shrike 06 юни 2008 - 13:24

В СБА Младост.
Като цяло съм доволен от момчетата, много са отзивчиви и точни с изключение на грешката с връзката на водите, която по скоро е от невнимание според мен. Иначе работата на двигателя -газ-бензин е перфектна. Няма никакви придърпвания при превключване, от звуковия сигнал на инжекциона разбирам кога е прехвърлила. А разликата във вървежа изобщо не е голяма, може би така е настроена, освен когато возя повече хора, тогава се усеща но не осезаемо. От друга страна разхода извън града ми е 9-10/100 на около 12 в града.
Абе определено мнението ми е че случих на газ.инж ( да чукна на дърво) :mhihi: =
Отговори

TITO снимка TITO 07 юни 2008 - 16:45

колега можели да кажеш колако ти взеха там като цяло
Отговори

shrike снимка shrike 09 юни 2008 - 11:09

Всичко ми излезе 1500 лв. с бутилка на местото на резервната гума с вместимост към 35 литра.
Това е цена през октомври миналата год. сега незнам колко са, ако искаш ще ти дам тел. да ги попиташ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg