Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на гарнитури на картер !

ivanov_km снимка ivanov_km 14 октомври 2008 - 14:45

Колеги някой от вас случайно да е сменял тези двечките гарнитури на картера :
Публикувано изображение
Какви са тънкостите при смяната ако се реша да ги сменявам ?
А ето каква е причината за да ви питам :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Този теч се изразява най-вече когато колата е в движение , защото като е прибера в гаража капват най много две три капки докато маслото поизтине и след това спира да капе.Но си губя масло около 200мл. на 1000км.
Ето я и мръсницата за която се грижа толкова много ! <_<
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 14 октомври 2008 - 15:18
Отговори

hudson снимка hudson 14 октомври 2008 - 15:31

Питай Майки, той сменя скоро тези гарнитури.
Отговори

spasito снимка spasito 14 октомври 2008 - 15:48

И при мен е същото но тази горната маи е кофти за смяна <_<
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 14 октомври 2008 - 15:58

 spasito, на Oct 14 2008, 04:48 PM, каза:

И при мен е същото но тази горната маи е кофти за смяна <_<

Ми не знам все си мисля , че не е толкова трудно. Но не знам може и да греша! При теб колко масълце се губи ?
Отговори

spasito снимка spasito 14 октомври 2008 - 16:04

Незначително но ме дразни дано някои ако е сменял да каже
Отговори

Maiky снимка Maiky 14 октомври 2008 - 20:56

Опала,
гледам се вкарвате в моя филм...............
При мен си имаше теч, който си се засили с времето и започна да ми прави капка на пода в гаража!!! Направо полудях! Подготвих се обаче с едно отваряне да оправя всичко - гарнитура маслена помпа ( при мен тя беше основния проблем ), 2бр гарнитури на картера, ролки, ремъци 2бр, филтри и още нещо важно - семеринга на коляновия! Самата смяна обаче си иска подемник, яко инструменти (аз претендирам, че имам доста, но не стигат), нерви и яко разглобяване! Започвате от меката връзка на генерацията, внимавате с ландата, защото трябва да я развиете, после източвате маслото и след като развиете всички гайки на малкия капак си мислите, че ви остава да свалите са мо и горния и сте готови.....................е да, ама не...............източвате маслото от скоростите и развивате полуоската (дясната) със все основата от към скоростите, защото единия и болт пречи да излезе картера! После има още малко сваляне на вилтъра на масл. помпа и самата помпа (в случай че се решите да смените и нейната гарнитура)! Маслената помпа е хубаво да си я прегледате и да си смените гарнитурата, защото после може да се окаже, че отново тече от нея! Аз преди да започна ремонта оглеждам 10 пъти колата докато намеря проблема! Но тогава идвате и до сваляне на ремък и цената се вдига още. Моето мнение е, че като ще е гарга, да е рошава - всичко или нищо, но всеки сам си решава. Успех на всички!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 15 октомври 2008 - 13:26

Това със ваденето на полуоската от скоростната кутия хич не ми се нрави. Вярно ли няма друг начин ? <_<
Отговори

Стельо снимка Стельо 15 октомври 2008 - 14:35

няма друг вариант с ваденето на картера без да извадиш полуоската .. филма е голям стига поне малко да отбираш от това няма да ти е много трудно ..... инструмент му е майката. .. дето се вика 4-5 камъка са ама като ги нямаш си с вързани ръце ... за 4 дена 2 пъти свалях картера .... за биелни лагери и за смяна на гарнитурите втория ....
Отговори

Maiky снимка Maiky 15 октомври 2008 - 22:14

Стельо e много прав, инструментите не са много, но като нямаш удобства е много тегаво..............особено ако някой се пробва без подемник! Е тогава ще се е*е мамата! На думи наистина изглежда тегаво, но като се хванеш да го правиш е по-лесно!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 16 октомври 2008 - 08:14

Колеги искрено Ви благодаря за оказаната помощ ! <_< Пожелавам Ви много дълги и безавариiни километри с Опелчетата. :beer:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 17 октомври 2008 - 08:25

Колеги има ли някаква вероятност болтовете на картерада се се разхлабили с течение на времето ? Какъв ще бъде резултата ако се проверът с необходимия момент на затягане да се попритегнат ? Имате ли спомени с какъв момент се затягат болтовете на гарнитурите ? Едните са с размери М6 Х16 (тези малките 16 - са на брой) , другите дето захващат картерната вана(носача а картера) към дилиндровия блок са М8Х50 .
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 17 октомври 2008 - 16:04

:newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg