Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектра Б X20DTL

Savov снимка Savov 08 ноември 2010 - 22:19

Карам вектрата вече трета година и до сега не съм имал никакви проблеми.Но преди около седмица започна да пали много трудно и след много въртене,а когато запали първите няколко секунди работи като трактор и се тресе цялата.Носих я на диагностика не отчита никакви грешки.Подгревните свещи и релето работят но не пали и това е.Днес след като запалих и потеглих започна да придърпва когато достигне около 2000 оборота след което се изстрелва и си върви както трябва,но при всяка смяна на предавката и с наближаването на 2000 оборота се чуди да върви ли да изгасне ли.Скоро имам пътуване до варна ако може да ми препоръчате някой сервиз там че тука в Разград я носих на 3-ма ''майстори'' и всеки я гледа като индианец и вдига рамене и викат помпата ти заминала ЧЕСТИТО
Отговори

devil. снимка devil. 08 ноември 2010 - 22:40

Пич, не се връзвай за ГНП,или поне не веднага!
Ако свещ. са редовни/можеш и сам да ги провериш/,ако не дърпа въздух то тогава обърни внимание на дюзите!!!
Порови малко има много писано!!!
За да ти придръпва може да не и достига гориво,виж да нямаш ръч.помпичка за под.на гориво около гор.филт.-махния!!!!
Аз сърбах такава попара!!!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 ноември 2010 - 23:24

С уважение към колегата написал горното мнение, но колега за колко Опели с 2.0 дизелови двигатели сте чули за проблем от дюзи? Аз за нито един, само за един се сещам но там човека искаше да си сложи на ДТЛ от ДТХ.
Отговори

Savov снимка Savov 09 ноември 2010 - 17:31

?
Отговори

devil. снимка devil. 09 ноември 2010 - 21:18

Добре,може и да греша!Значи да разбирам,че дюзите на 2.0 са вечни!Обяснете ми тогава следната ситуация:
Колата ми започна много трудно да пали и след зверско въртене запалваше тракаше ужасно и пушеше синьо,колкото повече дни минаваха толква по-мъчно ставаше положението!
Послушах човек и сложих добавка за почистване на дюзи и гор.сист.,и ооооо :icon_wink2: чудо след израз. един резервоар нещата се подобриха на 90% паленето стана почти отлично,НО
има един малък проблем и той се появава когато стане малко по-студено и малко преди да светне подгрева-пали,но със малко повече въртене изпушва много малко синьо и после е 6!
Защо и причини???
Ето,поставям въпроса нека професионалистите да ми одговорят!!!
Изчетох една камара неща и изписах 2-ти повече намерете ми одговора!!АЗ :drinks: :biggrin: :mhihi:
Въздух-няма!
Свещи-работят и 4-те,подгрев -редовен;темперт.датчик-редовен/нов/!
ГНП-редовно,центровката и е 6!
Разпр.вал и кубил.-нови!! и т.н.!!!Успех на всички!!!
Отговори

asensio снимка asensio 09 ноември 2010 - 22:08

Здрвейте,

Не знам защо, но при всяко студено палене имах син облак от зад който меришеше на сурова нафта. Само това и то само в началото, след това няма и помен от него. Няма значение с подгрев или без, облака си бе там. Почистих си МАР сензора, който се намира на входящия колектор и сега нямам такъв облак дим от зад. Що се махна, не знам, но го няма. Така се реши проблема при мен, мисля че го писах това и в темата на колегата за лъгане на същия датчик.

Поздрави
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 12 ноември 2010 - 09:54

С какво до почисти МАП сензора?
Отговори

asensio снимка asensio 12 ноември 2010 - 13:40

Вътре беше направо като циментиран. С обезмаслител пръскаш върху бетонираното и леко с мека жица го рабивах. Горе долу с 3-4 ръчкания и пръскания от спрея се видя от долу как изглежда. Със свалянето и чистенето 15-на минути.

Поздрави
Мнението беше редактирано от asensio: 12 ноември 2010 - 13:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg