Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вентилация на картерните газове 2.2

doctordre снимка doctordre 14 ноември 2010 - 16:57

Здравейте колеги, чудех се дали някой има проблем като моя с вентилацията на картерните газове- тръбичката дето е някакъв вид отдушник (не съм сигурен и аз) се омаслява доста често. Оттам в самото турбо като махна тръбата виждам тънък слой масло (дори се омазнява отвън самия корпус на студената част), съответно маслото отива по цялата всмукателна система и турбо пътищата. Има ли някакво решение на проблема, нормално ли е по принцип такова леко омасляване? Ще съм благодарен ако някой сподели опит, предполагам и при 2.0 мотора е такава системата.
Става дума за тръбичката на снимката
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от doctordre: 14 ноември 2010 - 16:58
Отговори

ZafOpel снимка ZafOpel 14 ноември 2010 - 22:37

 doctordre, на 14 Nov 2010, 16:57, каза:

Здравейте колеги, чудех се дали някой има проблем като моя с вентилацията на картерните газове- тръбичката дето е някакъв вид отдушник (не съм сигурен и аз) се омаслява доста често. Оттам в самото турбо като махна тръбата виждам тънък слой масло (дори се омазнява отвън самия корпус на студената част), съответно маслото отива по цялата всмукателна система и турбо пътищата. Има ли някакво решение на проблема, нормално ли е по принцип такова леко омасляване? Ще съм благодарен ако някой сподели опит, предполагам и при 2.0 мотора е такава системата.
Става дума за тръбичката на снимката
Публикувано изображение

Не искам да те плаша, но повишеното картерно налягане е признак на връщане на компресията в картера, а това от своя страна означава износен двигател.
Как е налягането през щеката?
Отговори

doctordre снимка doctordre 14 ноември 2010 - 22:50

Как да проверя това с щеката :helpsmilie:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 14 ноември 2010 - 22:54

Ами палиш и вадиш щеката, "духа' ли много има три варианта:
1-добавка и се отърваваш от колата!
2-караш така като си вземеш едно такова http://racing-mania.com/browse/product/id/...a+Vеntilatsiya+
3-правиш ремонт
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 14 ноември 2010 - 22:55
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 14 ноември 2010 - 23:52

Докторе дре не се филмирай излишно :)

Такова "леко" омасляване е напълно нормално .
Отговори

doctordre снимка doctordre 15 ноември 2010 - 08:54

Благодаря за отговорите! Днес ще проверя това с щеката. Не че се филмирам :helpsmilie: но ме дразни да е така и затова се чудех дали може да се подобрят нещата, цялата тая гадост иначе отива във всмукателния колектор и вътре е :helpsmilie:
Отговори

asensio снимка asensio 15 ноември 2010 - 22:59

Не знам кой колега беше писал, ама при тия дизели на опел от тия времена няма как да нямаш масло във входящата част. Все пак одушника е вързан точно преди турбото. Кой как и да го направи това чистене от картерните газове, винаги има малко масълце вътре. Като съм свалял маркуча след турбото си има направо "пътечка". Бях му се впрегнал, ама единствения начин е като на ладата, как се правеше, маркуча на земята и нека си тече. Само че тия пари минават през турбото, пъм малко масълце не му е излишно. Другия проблем е че всичкото се набива в интеркулера и си е направо приказка каква мизерия има вътре. Моя не съм го и свалял, а и не искам, че ще получа удар сигурно като го видя как е.

Поздрави
Отговори

doctordre снимка doctordre 15 ноември 2010 - 23:25

И аз точно за кулера си мислех, като гледам какво се отлага по турбо пътищата, направо не ми се мисли :helpsmilie: Може да пробвам варианта, който предложи колегата ОМЕГА с маслоуловителя, пък ще видим какво ще стане. Иначе днес махнах щеката да проверя- не усетих никакво "духане"
Отговори

детеборе снимка детеборе 16 ноември 2010 - 01:42

A разхода на масло в нормите ли е ?
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 ноември 2010 - 10:00

Я погледни това дали ще се събере някъде там :
Публикувано изображение
Нарича се сепаратор на маслените пари. Има го само оригинално на GM струва около 50 лева. Монтира се фабрично при Вектра Б с двигател X20XEV. На двете астри съм с такова и от как са сложени спрях да чистя на 6 месеца дросела. ако мислиш че ще се събере мога да ти пратя снимка на етикета , че голям зор беше да го открием в програмата на GM.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 ноември 2010 - 10:10

А при дизели с турбо без кулер къде отива тоя "коктеил" ?
Отговори

ceko снимка ceko 16 ноември 2010 - 10:57

Отива в на същото място-в колектора и после се изгаря или полепва заедно с пушека от ЕГР и се образува онази черната гадост дето прилича на грес.Иначе не се притеснявайте в клулера няма нищо друго осфен няколко грама чисто масълце на дъното,аз моя като го проверих си беше напълно чист и лъскав,само малко масълце на дъното имаше.Иначе най-лесния вариант е един маркуч и хайде в природата.
Мнението беше редактирано от ceko: 16 ноември 2010 - 10:58
Отговори

doctordre снимка doctordre 16 ноември 2010 - 13:44

Разхода на масло е в нормата- първите 10к км даже изобщо не съм доливал.
Колега WILLY- ще съм ти благодарен ако пратиш снимка или някакъв фабричен номер, може би нещо такова ще ми свърши работа :)
Отговори

devil. снимка devil. 16 ноември 2010 - 14:26

Колега,WILLY и аз чакам за фаб.номер и снимка!!!Благодаря :helpsmilie: !!
А дали подлежи на почистване след време или направо нов!!!
Мнението беше редактирано от devil.: 16 ноември 2010 - 14:29
Отговори

hudson снимка hudson 16 ноември 2010 - 14:34

Колега, няма кола с турбо, на която да няма омасляване по студената част на турбо пътищата. Не обвинявай вентилацията на картера, не че от нея не се отлага масло, но главния виновник за маслото в в тръбите и вкулера е самото турбо.
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 ноември 2010 - 15:52

Публикувано изображение
Вътре е пълен с нещо като метална вата която се чисти като се изплакне с кореселин или бензин и после слагаш пак.
Мнението беше редактирано от WILLY: 16 ноември 2010 - 16:18
Отговори

hudson снимка hudson 16 ноември 2010 - 16:19

Цената в Пловдив на този филтър е 39 лв, но според мен тази кутия няма как да я събере там.
Колега, направи експеримент - откачи маркуча за вентилация на картера и я изфорсирай няколко пъти, ако излизат много пари, тогава мисли някакъв филтър.
Отговори

doctordre снимка doctordre 17 ноември 2010 - 08:57

Благодаря за информацията! За експеримента- ще пробвам да откача тръбичката да видя, даже се чудя дали да не я оставя така перманентно...
Отговори

WILLY снимка WILLY 18 ноември 2010 - 13:24

Не бих го направил , според мен не е направено само заради еко ефекта, мен поне така ме посъветваха :biggrin:
Мнението беше редактирано от WILLY: 18 ноември 2010 - 13:24
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 ноември 2010 - 15:41

Даммм понякога ако духа много и го пуснеш в атмосферата двигателя шурва като лейка,вакума способства по-лесно да се намали картерното налягане....... :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg