Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Съвет от какво може да се получава

niggaz_nature снимка niggaz_nature 21 юни 2009 - 14:53

Карам на газ . Колата ми е с обикновенна газова и си върви перфекно както на газ така и на бензин. Нагласена е така че да пали на бензин и да превключва на 1500 об. на газ. Всичко е ОК само се чудя едно. Сутрин като паля колата и като е студена и не е вървяла като че ли има повече мощност и върви повече. Стила ми на каране не го променям през целия ден. Vectra A C20NE
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 21 юни 2009 - 18:50

При мен е същата ситуация, един "майстор" ми каза ,че компресионните сегменти са здали багажа :icon_wink2: А колко е вярно никакфа идея си нямам :icon_razz2:
Отговори

banan80 снимка banan80 23 юни 2009 - 17:01

Момчета помислете над варианта-сутрин въздуха който колата засмуква е по студен.На същият принцип работи и интеркулера при дизелите което дава малко повече мощност на ДВГ-то.При мен е по същият начин но все пак логиката ми не е гаранция.
Успех.Поздрави
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 23 юни 2009 - 17:04

 banan80, на 23 Jun 2009, 06:01 PM, каза:

Момчета помислете над варианта-сутрин въздуха който колата засмуква е по студен.На същият принцип работи и интеркулера при дизелите което дава малко повече мощност на ДВГ-то.При мен е по същият начин но все пак логиката ми не е гаранция.
Успех.Поздрави


Това го мислих да закарам повече въздух и по-студен към дебитомера , но не съм сигурен има ли смисъл като съм с обикновенна газова. <_<
Отговори

floyd снимка floyd 23 юни 2009 - 17:41

Когато двигателя е студен ЕКУ-то дава по-голямо предварение на искрата, и оттам по-добра работа на газта. Сложи един ТАП и през целия ден ще ти върви повече.
Отговори

Winner25 снимка Winner25 23 юни 2009 - 18:46

Също така преди да се стопли антифриза изпарителя пуска повече газ <_<
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 23 юни 2009 - 20:42

Всичко е много просто сутрин въздуха е по студен и има повече кислород,следобяд на 30-35 градуса жега е доста по малко а газта обича по студен въздух,от там идва разликата,отделно при Ц20НЕ плочката се монтира преди дебитомера съеответно преди датчика за температура на въздуха,а както знаем газта влиза в мотора не с тенмературата на въздуха а доста по топла, и следобяд на големите жеги всичко под капака така се е нагряло че на колата не и се иска да е жива.
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 26 юни 2009 - 00:14

 2.0 16v, на 23 Jun 2009, 09:42 PM, каза:

Всичко е много просто сутрин въздуха е по студен и има повече кислород,следобяд на 30-35 градуса жега е доста по малко а газта обича по студен въздух,от там идва разликата,отделно при Ц20НЕ плочката се монтира преди дебитомера съеответно преди датчика за температура на въздуха,а както знаем газта влиза в мотора не с тенмературата на въздуха а доста по топла, и следобяд на големите жеги всичко под капака така се е нагряло че на колата не и се иска да е жива.



Значи ни трябва студен въздух и си мисля да се направи така въздушния филтър да засмуква въздух от решетката и при малко по-голяма скорост ще засмуква по-студен въздух,което ни трябва нас в случая.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 26 юни 2009 - 10:25

 floyd, на 23 Jun 2009, 06:41 PM, каза:

Когато двигателя е студен ЕКУ-то дава по-голямо предварение на искрата, и оттам по-добра работа на газта. Сложи един ТАП и през целия ден ще ти върви повече.



Четох доста за тези TAП . Като цяло останах с впечатление от отзивите че има голям смисъл от него. По-специално четох за това устройство JetSpark и приложението му. Какво ще ме посъветвате да си взема и от къде . За сега за този JetSpark ми искат 95 лв а не ми се виждат оправдани . Не са толкова много но не съм напълно убеден че ще върши работа. Тъй като не съм от София и не мога да отида на място да го пробвам.
Отговори

Winner25 снимка Winner25 27 юни 2009 - 10:58

Ако караш само на газ може да си увеличиш предварението - за постоянно. Аз съм така и наистина на газ върви добре. Недостатъка е че на бензин на ниски обороти ми чука аванса.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 27 юни 2009 - 12:02

 Winner25, на 27 Jun 2009, 11:58 AM, каза:

Ако караш само на газ може да си увеличиш предварението - за постоянно. Аз съм така и наистина на газ върви добре. Недостатъка е че на бензин на ниски обороти ми чука аванса.



Точно за това се интересувам от този ТАП за да ми върви колата еднакво добре и на бензин и на газ .
Отговори

XIXOXAXO снимка XIXOXAXO 27 юни 2009 - 13:01

Сутрин като е студена колата е нормално да върви повече все пак студения въздух го поема по добре...Незабравяйте обаче, че на 5-6 месеца газовата профилактично трябва да настроива защото малко или много бяга центровката ( особено на обикновенната газова) при мен беше същото по едно време колата ми на ГАЗ вървеше много повече от колото на бензин ... оказа се богата смес именно в следствие на разцентроването оправиха я разбирасе се спъна бая а разхода падна с 4-5литра (това мнение го споделям в следствие на видяното от моята кола Вектра Ц20НЕ при вас може да е по различно но като цяло ... )
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 27 юни 2009 - 13:14

A имали смисъл да се приспособи "Intercooler"? Или само ще се увеличи пътя на въздуха?
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 27 юни 2009 - 16:23

Аз да си кажа не гоня разход . Искам само колата да върви по добре на газ и на бензин . Сега не гори малко а и не ме интересува не искам да гоня разход 9/100 градско. Искам само с помоща на този ТАП да подобря работата на двигателя към по-добро . А колко е разхода е друг въпрос който ще го мисля по нататък ако ме бърка толкова много.
Отговори

Winner25 снимка Winner25 27 юни 2009 - 16:43

 veso_pesa, на 27 Jun 2009, 02:14 PM, каза:

A имали смисъл да се приспособи "Intercooler"? Или само ще се увеличи пътя на въздуха?

Казват че интеркулер на атмосферен мотор не върши работа :doh:
Защото въздуха който минава през кулера и този който го обдухва са с еднаква температура.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 07 юли 2009 - 17:40

След като много четойх и днес установих че със сигурност горещия въздух спъва многооо колата като е на газ. Приемам съвети как да изолирам постъпващия въздух да е по хладен. Като отворя капака двигателя толкова е нагрял тръбата след дебитомера че не се бара. Същата работа е и с кутията на филтъра.

Ето тук мисля този мъркуч да го заменя с някакъв друг термо устойчив и да отблъзква топлината.

http://www.snimka.bg...oto_id=13398958

С какъв материал да изолирам кутията за да не се нагрява толкова от двигателя. И друг въпрос дали че е добре ако отрежа предния капак и въздуха да постъпва направо от там ?
Отговори

Prilo снимка Prilo 08 юли 2009 - 07:52

 veso_pesa, на 27 Jun 2009, 02:14 PM, каза:

A имали смисъл да се приспособи "Intercooler"? Или само ще се увеличи пътя на въздуха?

http://tuning.bg/for...hp?f=44&t=71776
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 11 юли 2009 - 03:01

Колеги и при мен същият проблем! имам газ на c20ne-то и спортен филтър... като загрее и стрелката излезе от синьото колата се спъва... слагах разни прегради ама голям ефект няма, хаиде да положим общи усилия и да решим тоя гаден проблем! като свялях бронята видях че може да се прекара една тръба от филтъра по ниско към бронята и да смуче поне въздух не от двигателняит отсек ами по в дясно...поне да решим въпроса без да режем предния капак...
Отговори

daniel-larry снимка daniel-larry 23 юли 2009 - 14:15

Ето и моето скромно мнение по въпроса:за да се изгори 1кг гориво е необходимо към 15кг въздух.Въздуха е флуид който се свиваи разширява,когато е студен се свива и обратно.Турбината нагнетява въздуха/вкарва го под налягане в цилиндрите- по-високо налягане повече въздух/.Интеркулера е другия детайл от системата който спомага в цилиндрите да влиза повече въздух,като го охлади=свиване=повече въздух в цилиндъра.Повече въздух=повече гориво може да се изгори=повече мощност
Отговори

daniel-larry снимка daniel-larry 23 юли 2009 - 14:28

 daniel-larry, на 23 Jul 2009, 03:15 PM, каза:

Ето и моето скромно мнение по въпроса:за да се изгори 1кг гориво е необходимо към 15кг въздух.Въздуха е флуид който се свиваи разширява,когато е студен се свива и обратно.Турбината нагнетява въздуха/вкарва го под налягане в цилиндрите- по-високо налягане повече въздух/.Интеркулера е другия детайл от системата който спомага в цилиндрите да влиза повече въздух,като го охлади=свиване=повече въздух в цилиндъра.Повече въздух=повече гориво може да се изгори=повече мощност

Според мен едва ли температурата сутрин и следобед ти влияе на вървежа,че то тогава зимата трябва да летим.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg