Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Insignia Kombi 2.0 170 кс

Ivo_Ivanov снимка Ivo_Ivanov 26 юни 2021 - 14:48

Не съм искал, просто бързо свършиха работа. Споделете кой къде я обслужва гаранционно, да направим темата информационна. Аз един път в "Стефанов" на 15000 км, а на 30000 км и 45000 км в "Ню ийст". Вие през 15000 км ли сменяте маслото?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 27 юни 2021 - 08:11

Аз сменям през 15 000 масло, маслен и въздушен филтри
През 30 000 и останалите (поленов и горивен)
Лошото е че в София спряха отстъпките, но за сметка на това в Дженеръс Бургас си ги има. В София голямото обслужване е 540 лв, в Бургас правят отстъпки и е 360...
Отговори

Dowper снимка Dowper 28 юни 2021 - 08:52

На моята са го сменяли на 30к, но аз ще го сменям на 15к, в Оникс Авто ми казаха, че на 30к може, ако се кара само на дълго.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 28 юни 2021 - 09:31

 Dowper, на 28 юни 2021 - 08:52, каза:

На моята са го сменяли на 30к, но аз ще го сменям на 15к, в Оникс Авто ми казаха, че на 30к може, ако се кара само на дълго.

Може, ако се кара на дълго и ще се продава скоро....
Отговори

Ivo_Ivanov снимка Ivo_Ivanov 03 юли 2021 - 15:07

Жалко, че не мога да приложа снимка. При смяната на 45000 км живота на маслото беше на 18%. Това при предимно извънградско каране.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юли 2021 - 15:27

На мен ми е чудно, какъв е тоя "измерител на живота на маслото". Някой може ли да ми покаже такъв датчик?

45 000, и това на автомобил с ДПФ. Явно и тая новата доработка на тоя дизел ще да е някакъв "коравко". Мине ли под 50% и ако искаш да си караш без в един момент да почне да ти лапа масло, съветвам те да го сменяш. Или поне си влез в "предписаните 30 000" на Опел.
Ако искаш де, тя колата си е твоя и ти си изсипал две торби с пари за нея.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юли 2021 - 15:37
Отговори

Ivo_Ivanov снимка Ivo_Ivanov 03 юли 2021 - 23:19

 Д-и-м-о-в, на 03 юли 2021 - 15:27, каза:

На мен ми е чудно, какъв е тоя "измерител на живота на маслото". Някой може ли да ми покаже такъв датчик?

45 000, и това на автомобил с ДПФ. Явно и тая новата доработка на тоя дизел ще да е някакъв "коравко". Мине ли под 50% и ако искаш да си караш без в един момент да почне да ти лапа масло, съветвам те да го сменяш. Или поне си влез в "предписаните 30 000" на Опел.
Ако искаш де, тя колата си е твоя и ти си изсипал две торби с пари за нея.


Ти нещо не разбра написаното от мен. Сменил съм го на 30000 км и до следващата смяна на 45000 км, живота на маслото беше на 18 %. Не че го сменям на 45000 км.
Отговори

Dowper снимка Dowper 05 юли 2021 - 07:38

Прегледах в книжката за колата и там пише, че маслото се сменя на 30к км или 1 година, което настъпи първо. Моето е на 19к км и остават 16% живот.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 юли 2021 - 09:03

 Dowper, на 05 юли 2021 - 07:38, каза:

Прегледах в книжката за колата и там пише, че маслото се сменя на 30к км или 1 година, което настъпи първо. Моето е на 19к км и остават 16% живот.


Дори и да показва така колата, да си го измисля или каквото и да е там, значи сама си казва, че тия 30 са измислица на Опел. И трябва да бъдат 15 най-много.


А до по-горния колега - така си го написал, че все едно казваш, че си го сменил на 45 000.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 юли 2021 - 09:04
Отговори

Dowper снимка Dowper 05 юли 2021 - 09:49

Според мен процентите ги смята на база време, следващата смяна при мен е другия месец, таман си го е изчислило.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 юли 2021 - 11:14

Смята време и пробег, което върви по бързо...
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 юли 2021 - 16:04

Абе баш си смята моточасове, другото е бошлаф. Ако "този" който "смята" е по-умен в сметките включва и други неща ама и той смята толкова и това което са му заложили, т.е. всичко е субективно и много общо тъй че зарежете тези общи "сметки"!
Най грубата сметка при БГ реалността е следната:
1. прашни и замърсени пътища особено в градовете, важи за нови и стари автомобили.
2. некачествени горива, важи за нови и стари автомобили
3. некачествени консумативи (въздушни, горивни и маслени филтри, антифризи, масла и др.) важи за стари автомобили ако приемем че новите се подържат в официални сервизи където по подразбиране консумативите са орджинал (да, ама не съвсем) и всичко е супер ако "обслужвачите" в тези сервизи са стока.
Има и много други фактори но идеята ми с този пост е друга а именно, ако приемем че Д-И-М-О-В кара 22 годишно "кюрпе" на стойност 2200 пари и се грижи за него като му слага масла от порядъка на 50-70лв. за 5 литра и го сменя на 7-8 хил. км., защо например водачът "Y" който кара 5 годишно сукалче на стойност 33000 пари не може да си позволи масло за 120лв за 5 литра и да го сменя на 7-8 хил. км. а прави пазарлъци за смяна на 30000? щот не му стигат мангите на тоя втория ли?! ми да си е взел колица за 20000 пари, па да я подържа подобаващо. Да не говорим че повечето от този "Y" тип шофьори хич даже не помислят да сменят спирачна течност, антифриз, масла на ск. кутии и други такива глупости а свещи, чистачки и течност за чистачки се сменят чак като свършат и ги оставят на пътя. Иначе са големи, карат нови и скъпи коли но лятото са със зимни гуми втора употреба, обаче ламарината требе да е я АЛДИ, я БЕ-ЕН-ВЕ ку5, може и Пасат Це-Це а що не и ГОУФ 8 ако е от Перник.
Та така момци, гледайте си колиците и те ще ви се отблагодарят подобаващо! ииии - всяка прилика с действителни лица и събития е случайна, ако някой се е познал съжалявам, не е с лоши мисли!
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 юли 2021 - 16:16
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 юли 2021 - 16:18

 Коцето, на 06 юли 2021 - 16:04, каза:


Та така момци, гледайте си колиците и те ще ви се отблагодарят подобаващо! ииии - всяка прилика с действителни лица и събития е случайна, ако някой се е познал съжалявам, не е с лоши мисли!


И съм абсолютно съгласен. Така, както моята е на 18 години, след като я взех, всичко по спирачките беше сменено, вкл. и течност, задни апарати обслужени, жила ръчна сменени. Масло, филтър, масло скоростна кутия, охлаждаща течност. Всичко това бе сменено. И не ми пука, че е "2200 пари", аз искам да си карам, без много да мисля "А бе, смених ли това, смених ли онова"..не като се издъни нещо, после да съжалявам, пак казвам без да ме интересува, че е на 18 години бабичка.

Повярвайте, точно правилно ви казва човекът! Отблагодарява се!
Отговори

benzy снимка benzy 06 юли 2021 - 16:48

Алгоритъм е някакъв, дето смята кога е смяната. Освен пробега, смята средна скорост и брой стартове. Може би дори и температура да смята.
на моята и бяха сменяли масло на по 30 и 35, но след 100 хил км са минали на смени на по 15 000.

Досега освен едни накладки и масла нищо не е барано по нея (имаше една касова в джабката за някакъв датчик за 45 лева но бог знае какъв, никъде не е отразено) предстои и правя голямо обслужване на 150 хил км, освен масла и филтри - всички ремъци, обтяжни ролки и дивотии, антифриз, спирачна течност, хидравлично масло, масло скорости, тия неща не са барани до сега. Светнаха им очите в Опел като чуха, че ще ги сменям, страшее ме каква цена ще избичат, ще искам оферта първо. Но съм на принципа на Димов - обслужваш и после не мислиш ама това, ама онова... картата на СБА в джоба за всеки случай, караш и си свиркаш.
Мнението беше редактирано от benzy: 06 юли 2021 - 17:00
Отговори

sathv снимка sathv 06 юли 2021 - 17:49

Защо всяка втора тема се върти и сучи и накрая се превръща в тема за масла? Отделно темата за масла е най-обширна като обем не само в този, а във всички форуми. Ще Ви кажа. Темата за маслата е най-коментираната тема в близките 50 години по-кръчми, седянки и сега по форуми. Българина си мисли, че моторното масло е някакъв чудодеен елексир от който зависи живота на двигателя. На практика нещата не са така, особено с навлизането на синтетичните масла. Италианците първи се усетиха, че ги цакат и разредиха смените до идиотски интервали. В последствие германците и другите западняци ги последваха и нищо лошо не се случи. Напротив, синтетичните масла доказано дълго време работят и фирмите също удължиха сервизните интервали. В крайна сметка маслото маже едни плъзгащи лагери при идеални условия под налягане. Влязоха в експлоатация масла с нисък визкозитет като 0W15 например и пак нищо лошо не последва. Преди два поста някой се чудеше защо богатите не си сменят маслото редовно? Ами те затова са богати, щото не си пилеят парите за глупости, а знаят как да ги харчат. Но най интересното за повечето българи е, че си сменят маслото на 7000 километра, пък гащите на 7 дена.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 юли 2021 - 19:00

Колега, в България важи правилото че циганина българин не може да стане, но българина за 10 лв - става голям циганин.
Производителите са сметнали че няма да се набутат с гаранциите, ако маслото се сменя на 30 000 км. Белите хора си карат колите докато са в гаранция и след това се отървават от тях...
В 90% от случаите Бай Ганьо, купува кошняк на 10+ години, и го кара с най евтината чорба, която има етикет че е моторно масло с предписания за колата вискозитет... Така че кратките интервали на смяна са силно желатени, особено за двигатели от фамилията *20DT*...
А някои запита ли се защо някой с A20DTC/J/H - карат по 300000+ км, други правят ремонт на 120 000?
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 юли 2021 - 19:12

< sathv >
Очаквах точно ти да се включиш и да обясниш как изобщо няма нужда да се сменя маслото преди 60-80хил километра, особено след "добрите" примери на калпавите италианци. Не знам да са забогатели много, пък и съм чувал и виждал чудати неща за състоянието на автомобилния им парк. Никак не могат да бъдат мерило или "отправна точка" за правилна поддръжка на автомобил.
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 юли 2021 - 19:15
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 юли 2021 - 08:21

Казаното от Hotblooded и Коцето е абсолютно вярно!

Всеки си поема отговорност за собствения автомобил, но дори българинът да купува масово втора употреба, все пак трябва да има някаква култура на обслужване. Винаги се надяваме "тези преди нас" да са го правили що годе добре.
Затова Хот-и е прав да пита за 20DT особено. Затова и Коцето е прав да казва за италианците. С две думи, ако италианците имаха малко по-добра куптура в тази насока, то колите от там щяха да са на първо място предпочитани. Сега се жертва двигател, за сметка на купе(от там са най-читави и неизгнили).

Аз също не разбирам, защо колегата sathv е толкова против по-навременно обслужване, въпреки, че е толкова навътре в нещата(с маслата не знам, но с други неща - да). Да, вярно е, че никой не е забогатял от спестяване от масло за автомобила си и никога няма да се случи това. Затова според мен, няма нищо лошо в това, да се замисляме до 15 000 за смяна. Масата масла, могат да се справят с този интервал и струват в рамките на 80-тина лева среден клас. Какво повече? Който пести тия пари, според мен няма логика ..при това в рамките на година да кажем. Искате да кажете, че 80 лева ще съборят някого за цяла година? Аз не вярвам.

Иначе, ще се опитам да отговоря на Хот-и: Едни правят на 120 000 ремонти, защото като сменят евентуално 3-ти път маслото за тия километри, това уплътнение става на още по-големи ... л@йна с извинение и тая "чорба" станала на още по-голяма чорба, само му помага да стане на камък още по-бързо. Ако греша, да ме поправи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 юли 2021 - 08:30
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 07 юли 2021 - 09:41

Най голямата дивотия на *20DT* не е гуменетката, а това че двигателя е с под 5литра масло. Карал съм 1 час със средна скорост 191 км/ч, после миришеше на горещо масло и без да вдигам капака...
За сравнение преди Инсигниите имах Мондео 155 коня дизляк - беше със 6 литра масло, и след такива изрязвания проблем не е имало... А за сравнение Инсигния А е 250 кила по тежка.
Дългия период на смяна на маслото и високите температури, съчетани със съмнително масло допринасят много повече за помятането от тая шибана гумичка. На A20 Dth я отворих контролно на 200к км и си беше като нова. Смених я профилактично. После продадох колата и още се кара.
Волни изпълнения при смяната да тая гумичка - също имат не малък принос за преждевременната смърт на тоя не толкова лош колкото го изкарват мотор.
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 07 юли 2021 - 09:42
Отговори

Ivo_Ivanov снимка Ivo_Ivanov 07 юли 2021 - 11:44

И при мен маслото вдига напрягаща психиката температура при по сериозно каране. Кола като кола, с плюсове и минуси.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg