Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

ГостGuenadi_* 04 декември 2011 - 16:18

Здравейте,

Най накрая се реших, че ще поръчвам Инсигния и нито един дилър не може да ми помогне с няколко въпроса, които имам около колата. Надявам се, че тук ще се намери някой по-запознат. Спрях на Космо с двигател 160 коня и старт-стоп функция. Допълнително ще поръчам и пакета, който включва портал за мобилен телефон, Нави 900 Европа и аудиосистема Инфинити. Въпросът ми е как точно става синхронизирането между този портал и телефона ( Айфон 4), какви точно са функциите на този портал? Тази навигация включва и USB вход. Това значи ли, че ще мога да си сложа флашката с МП3-ки и да си ги слушам според папките и тн, както правя в момента на китайските касетофони? Има ли начин да се слуша музика от телефона и какво ми е необходимо, за да го свържа с радиото? И последно, което сега се сещам, никой дилър не може да ми каже какво е покритието на тази навигация в България и дали изобщо има смисъл да се поръчва, ако на нея са отбелязани само 100 километра магистрали?

Много ще съм благодарен на всеки, който се съгласи да помогне и да напише мнение по въпросите. Дано не съм объркал подфорума, в който да пусна темата. :unsure: :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от Guenadi: 04 декември 2011 - 16:20
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 04 декември 2011 - 17:43

 Guenadi, на 04 декември 2011 - 16:18, каза:




Здавей Колега, поздравления за избора на автомобил! Значи свързването на телефона с колата се прави по следния начин: Включваш си Блутута на телефона и търсиш устройства. След това се разпознава с колата и от там тя ти изписва КОД. Този код трябва да го въведеш когато даваш connect за да се свърже телефона с колата ти- То на телефона ще ти изпише, че иска код за свързване. Веднъж направена тази процедура, винаги когато си с включен блутут и си близо до колата или в нея, тя автоматично сама ще се свързва с телефона ти и ще говориш чрез нея, като естествено от волана ще управляваш повикванията си- дали да приемеш или не, сила на звука и тн... Относно USB входа- ДА, ще можеш да слагаш флашки и да си слушаш музика, като си избираш папките и тн... До USB входа имаш букса и ако имаш такъв кабел на телефона, можеш да го свържеш и него и направо от телефона ти да си пускаш песни и тн... Относно покритието- Аз съм с новата НАВИ 600 и в България няма никакви проблеми с обхвата. Работи си прекрасно и картата е доста подробна- не са само големи улици и магистрали. Ако има още нещо- питай :icon_wink2:
Отговори

ГостGuenadi_* 04 декември 2011 - 18:04

Благодаря за подробната информация. Всички ми казваха, че навигацията е само за основни пътища и София. Щом като съм поръчал Нави 900( излиза, че тя е най-модерната за момента, поне така е според цената) ще си има всичко необходимо за България без да се налагат ъпдейти и тем подобни работи. :yahoo: Това ми беше големият проблем.

Виждам,че и ти си със Инсигния, ама спорт. Аз много му се чудех. Ако имаш време, някога да погледнеш какво съм избрал като екстри и да си кажеш мнението, много ще съм ти задължен. Аз от 2 месеца ги чета и препрочитам, ама не съм толкова запознат. Аз също мислех за спорт, но се оказа, че ако му сложа екстри като за Космо става безбожна цена и вноски. Има ли голяма разлика с това флекс райд шаси или мога да мине и без него?

Иначе имам оферта за Седан с двигател 2.0 CDTI екоФЛЕКС старт-стоп 160 коня, очевидно дизел. Космо с Пакет инфинити нави, Драйвър пакет, лак металик, ел. сгъваеми огледала, извод 230, аларма, резервна гума 17. Още се чудя за това усилено ел. отопление, но не знам. Дилърът ми го дава за 47 500, приблизително. Кое е по-добре, фабрична аларма или да ми я сложат тук? Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от Guenadi: 04 декември 2011 - 18:24
Отговори

hudson снимка hudson 04 декември 2011 - 18:29

 vaskogts, на 04 декември 2011 - 17:43, каза:

Относно USB входа- ДА, ще можеш да слагаш флашки и да си слушаш музика, като си избираш папките и тн... До USB входа имаш букса и ако имаш такъв кабел на телефона, можеш да го свържеш и него и направо от телефона ти да си пускаш песни и тн...

Ако в колата има вграден одобрен от епъл интерфейс - само тогава ще може да слуша музика от айфона! Имам предвид да си управляваш плейлистите от колата - мисля че се води iPod ready. Иначе включваш кабел в буксата за слушалките и в AUX входа на колата, като се получава ситуация: караш и ръчкаш телефона.
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 04 декември 2011 - 18:34

 Guenadi, на 04 декември 2011 - 18:04, каза:

Има ли голяма разлика с това флекс райд шаси или мога да мине и без него?
Кое е по-добре, фабрична аларма или да ми я сложат тук? Благодаря предварително!



Само не разбрах дали си автоматик или с ръчни скорости. Относно шасито- За мен има точно 2 неща без които Инсигнията НЕ може- Това са АФЛ светлините и Флекс Райд шасито. То точно това са иновациите в този модел! Другото вече си е до собствена преценка. Това шаси е доста приятно и разлика наистина се усеща. Аз съм с автоматична скоростна кутия и пусна ли спорт режима става наистина страшно :moderator: - Волана става доста по- твърд, държи високи обороти- 4000-5000, и при най- малък допир на педала реагира доста агресивно... Честно казано- заслужава си! :thu:

За алармата- по- добре заводска...
Мнението беше редактирано от vaskogts: 04 декември 2011 - 18:35
Отговори

ГостGuenadi_* 04 декември 2011 - 18:55

Ръчка ще е. Не мога автомат да карам. Иначе надявам се да не убия кефа от флекс райда без 4х4, защото ми казват, че без All wheel drive не било същото. Знам ли... Ако взема спорт ще се вдигне цената общо с около 2000 точки. До 12 ще го мисля и ще чакам мнения на запознати колеги :)
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 04 декември 2011 - 19:00

 Guenadi, на 04 декември 2011 - 18:55, каза:

Ръчка ще е. Не мога автомат да карам. Иначе надявам се да не убия кефа от флекс райда без 4х4, защото ми казват, че без All wheel drive не било същото. Знам ли... Ако взема спорт ще се вдигне цената общо с около 2000 точки. До 12 ще го мисля и ще чакам мнения на запознати колеги :)



Ами от теб зависи какво искаш. Но в никакъв случай няма да направиш грешка ако си вземеш флекс райд... То естествено ще ти кажат, че с 4х4 ще е по- добре, защото все пак струва 4000лв...
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 04 декември 2011 - 19:02

Цената, която са ти оферирали, спрямо екстрите, които включва ми се струва добра. От 2009-та насам във фирмата караме само инсигнии (вече имаме над 15) и трябва да ти кажа, че колата си е наистина добра. В началото имахме доста ядове с колите, но вече са доста по-изчистени от проблеми. За алармата твърдо фабрична. Flex-ride-а и ксеноните според мен също са задължителни. Карал съм ги всичките ни коли, има най-различни откъм екстри, но Между Козмо и Едишън+ се забелязва голяма разлика, освен в екстрите, то и в качеството. Само едишъните даваха грешки ден през ден, до момента нито едно Козмо не е дало грешка. Мотора, който си избра; също според мен е най-добрия за Инсигния - 2.0 160 к.с. оптимален вървеж и разход. На колегата с турбо бензина сигурно му е забавно на спортния режим :confused:
За Navi 900 не се тревожи има всичко и то много подробно. Дори дава и еднопосочните улици из София Пловдив (за тях знам от опит).
Успех с покупката ;)
Между другото AFL+ дава уникално удоволствие от шофирането, честно казано мен тази екстра най-ме вълнува, а и Опел са я избарали доста добре, съдейки по Вектр-Ц, Инсигния и Астра J
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 04 декември 2011 - 19:06

 ves_v8, на 04 декември 2011 - 19:02, каза:

На колегата с турбо бензина сигурно му е забавно на спортния режим :confused:


Така е, обаче по- забавната част е когато спра на колонката с Maxx Motion100 :omv: :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от vaskogts: 04 декември 2011 - 19:07
Отговори

ГостGuenadi_* 04 декември 2011 - 19:26

Май наистина почвам да се замислям. При това положение може да се спра и на варианта спорт, като добавя към екстрите ел. ръчна спирачка и премиум спорт пакета, който включва аларма и двузоновия климатроник и всичко на Козмо без полукожата. Труден избор :).
Отговори

Icemann снимка Icemann 05 декември 2011 - 13:24

Здрасти. Нека да си кажа и моето мнение като собственик на такъв автомобил. Първо, липсата на 4х4, не отнема нито едно от предимствата на Флекс райд шасито. Както ти казаха колегите по-горе, това са 2те може би задължителни екстри за колата: Флекс и АФЛ. Сега за айфона, аз съм пробвал с 3S, но аз съм с ДВД Нави 800, което е преди тези новите със СД карти. Работи си перфектно и си плейва всичко. Между навигациите, главната разлика е, че 900 има 3Д режим или така наречения "bird's eye view". Не знам дали и гласовите команди са налични при нея само или и при двете. Другото нещо, което би те интересувало след като ще взимаш ел. ръчна, е че поне докато аз поръчвах, модула за управление до ск.лост беше наличен само с по-скъпата навигация, както и пакета Инфинити беше само за ДВД 800 при мен. Нямам наблюдение дали са ги променили с новите модели тези екстри. Нещо което също ти трябва на всяка цена е парктроник. По-добре си поръчай заводския, вместо да ти слагат допълнително, защото без парктроник ще видиш бая зор. Друго нещо.. ако смяташ да поръчваш ел.сгъваеми огледала, за да ги прибираш от ключа трябва да имаш ел. седалки, иначе само стъклата може да управляваш. Ако имаш допълнителни въпроси давай. Иначе бих те посъветвал да си вземеш 2.0 дизел 160 коня с 4х4 и после да я чипнеш до 205 от ЕДС. Ще останеш доста доволен от разход и вървеж.
Отговори

ГостGuenadi_* 05 декември 2011 - 14:51

Здрасти! Благодаря за подробното мнение и съвети. Инфинити пакетът върви вече само с най-скъпата навигация, а именно 900. Аз ел. ръчната я взимам само за да мога да докопам и този заветен джойстик до скоростния лост. Беше ми обяснено, че се слага или на Козмо, защото по стандарт той си има ел. ръчна, или на спорт, ако си я поръчам, но заедно с Нави 900. Надявам се да не са ме метнали, защото си е доста удобно за управление. Парктроник, доколкото разбирам, върви с пакета Драйвър(поне преден и заден, този асистент за паркиране ми се струва малко излишен, но ако някой има наблюдения, да сподели). Прочетох сега, че навигацията си върви с гласов контрол, не знам точно как работи, никога не съм ползвал навигация в автомобил, защото до момента съм карал само Вектра Б и то на 15 години. Много съм разочарован от компетентността на дилърите в София. Абсолютно нищо не разбират, не могат да обясняват и все се опитват да ме баламосват с някакви техни си номера. Test drive беше да мина покрай караулката на Ботевградско с 60 и дилърът ми обясняваше колко добре набирала. Всичкото удоволствие продължи по-малко от 10 минути. Не можах да почувствам колата много. :) 4х4 май няма да мога да си позволя, защото много висока става цената и вноските отиват на 800+ месечно :(. А относно спорта, как ти се вижда тапицерията, защото на Едишън ми приличаше на ушита от някакви захабени соц. пердета на селски смесен магазин.
Отговори

Icemann снимка Icemann 05 декември 2011 - 20:04

Значи за джойстика правилно сме се разбрали. Само трябва да наблегнеш при поръчката на него, защото при мен се получи следния номер: Поръчах спорт с Нави-то и ел.ръчна, и се оказа, че джойстика си върви там ама е допълнителен код, който трябва да се вметне. Така че настоявай за това. Асистента за паркиране е излишен според мен, аз съм с нормалния парктроник и със умения за шофиране на едно нормално ниво ще паркираш без проблеми. Седалките на Козмо и Спорт са различни- Козмо са комфортни/полукожени а на спорт са текстилни и спортни. Спортните седалки са изключително удобни, приятно твърди и имат разтегаема подпора за бедрата.

Междудругото точно където си ходил на Ботевградско, аз правих тестдрайв с една мадама и дето се вика настъпах доста здраво колата тогава. Явно зависи от дилъра на смяна.
Отговори

ГостGuenadi_* 05 декември 2011 - 20:27

И аз бях при друг дилър пак в София ауто. Над 60 не вдигнах...Това за джойстика не го знаех, че трябва да им се моля да ми го сложат. Ще си запиша даже, че да не ме прецакат. За седалките знам. На спорт са уникални и в пъти по-удобни от Козмовите. Надявам се все пак тапицерията да не разваля излъчването на колата без грам кожа. По снимки гледам, че си е в пъти по-луксозна от тази на Едишън. Смятам да си взема Инсигния за един ден на рент а кар, че да си вдигна едни прилични километри и да добия представа за колата.

Добре, че сте колегите от форума, за което ви благодаря, иначе грам информация от тези дилъри не мога да изкопча, много са незапознати! Ти от къде си я поръча твоята?
Отговори

Icemann снимка Icemann 05 декември 2011 - 20:36

Ако влезеш в раздела за колите на потребителите, имам тема за моята с абсолютно всичко, и доста снимки на колата. Там можеш да видиш как седи черната тапицерия. Иначе моята я взех от Пловдив при Стефанов.
Отговори

ГостGuenadi_* 05 декември 2011 - 20:45

Аз вече проследих историята на твоята от поръчката до последния пост и много ми харесва :).
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 05 декември 2011 - 20:53

Бих те посъветвал преди да пристъпиш към покупка да провериш и при всичките останали официални дилъри какво ще ти предложат :icon_wink2:
Отговори

Icemann снимка Icemann 05 декември 2011 - 21:24

Това което Любезния каза е задължително... Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, София и общо взето всички, които можеш. :)
Отговори

ГостGuenadi_* 05 декември 2011 - 21:28

В София съм минал през всички. Само не знам как да се добера до другите, защото продадох старата кола и сега ходенето из България е трудно. Дали ще има съществена разлика?
Мнението беше редактирано от Guenadi: 05 декември 2011 - 21:33
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 декември 2011 - 22:38

Да !
Един колега беше искал и от Русе официална оферта по мейл, нищо, че е от София
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg