Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Хидравлика на волана

anev13 снимка anev13 29 август 2011 - 21:52

Здравейте, имам проблем с мойта Астра Г Исузу мотор от 2000 г.Не намерих нищо по темата а търсих в форума.Ако можете да ми помогнете със съвет.Проблема е следния:хидравликата на волана не включва веднага с паленето на мотора а трябва да загася и запаля пак колата и ако имам късмет почва да работи на 2 път ако не на 10 ,но забелязах ,че ако оставя колата да поработи след 5 минути работи.Карах я на майстор но на него явно на му се занимава и иска да меня цялата помпа с нова.Но ако има някакво управлвние на тази помпа може ли да се види дали е заминало?Защото след като включи после нямям проблем през целия път си имам серво.Трудно е да почне да работи.Какво ще ме посъветвате?Имал ли е някой подобен проблем и как го е разрешил? Благодаря предварително.
Отговори

reload снимка reload 31 август 2011 - 12:56

Ето: Ремонт хидравлична помпа Зафира (за Астрата е същата) и линк с подробно описание със снимки от същата тема: ТУК
Предполагам, че не ти свети червената лампа за зареждане на акумулатора, защото ако имаш проблем с алтернатора също няма да работи хидравликата.
Отговори

anev13 снимка anev13 02 септември 2011 - 19:46

Много благодаря за изчерпателния отговор.Да не ми свети лампата на акумолатора,не показва нищо нередно на таблото.За сега карам така.След няколко минутки по принцип започва да работи помпата няма да я сменявам за момента защото ми искат много пари за нова ,а не ми се харчат разочарован съм от Астрата вкара ме в много разходи при първа възможност я сменям.За съжаление.А ми харесва.А и да питам защото не разбирам нищо от механика можеш ли да ми кажеш проблема какъв е електрически или механичен?Благодаря още веднъж.Заемам се да прегледам линковете които си пратил подробно.
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 03 септември 2011 - 14:25

Зареди си акумулатора и после виж дали проблема продължава.
Отговори

anev13 снимка anev13 10 септември 2011 - 19:25

Акъмолатора е идеален,малко е слабо напрежението на алтернатора 12,96 V но нямам преоблем с акумолатора, пали от раз без проблем.Бях оставил колата в една работилница където са добри механиците и им обясних проблема и поръчах да разглобят ,почистят и смажат помпата. Вчера бях да взема колата ,механиците (на които им имам доверие) казаха ,че са разглобили,почистили и сглобили помпата ,но без ефект.Предполагат че проблема е в електонната платка.И оставих така нещата .Това е ще сменям марката автомобили.Или аз съм карък.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 11 септември 2011 - 06:41

Малко си мисля, че майсторите са те излъгали и не са почистили нищо, най малкото защото то няма какво да се чисти. За тия помпи има вече 50 теми особенно за TRW I, че горят и това е заводска слабост, там проблема е елекрониката.

Помпата е голям консуматор когато работи и напрежението от алтернатора ти сигурно и идва ниско. А симптомите които си описал са признак, че помпата ще каже чао в един момент. После имаш вариант за нова или употребявана.

Ти май не си с ТRW ами с Delphi...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg