Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Работи ли добре Обикновена Газова уредба в екотек двигателите

Rumkata снимка Rumkata 06 февруари 2008 - 20:47

 coper, на Feb 6 2008, 08:31 PM, каза:

И не мислиш ли че монтажа на газовата играе основна роля?
Двигателя Х14ХЕ да



монтажа не оказва никакво влиание, важна е самата настройка.
Отговори

tuning7350 снимка tuning7350 17 май 2008 - 19:12

 coper, на Feb 2 2008, 12:05 AM, каза:

Сигурно има доста теми за Екотека и АГУ монтирани на тях, но нека в тая тема колегите с такива да напишат мненията си на база на миналия период от ползването им. Смисъл колегите с Екотек и обикновена газова да кажат как работи двигателя.... Така от мненията на патили или доволни аз ще реша дали да сложа....

:unsure:

:doh:
Отговори

NIKA снимка NIKA 17 май 2008 - 19:49

аз съм с обикновенна АГУ от месец с ламда емулатор и съм доволен за сега, мотора е Х18ХЕ
Отговори

tuning7350 снимка tuning7350 18 май 2008 - 07:13

 coper, на Feb 6 2008, 05:52 PM, каза:

Някой изобщо имал ли е проблеми с газовата на такъв двигател, да не направя грешка, че мисля петъка да я слагат ?????

колко пари ти излезна колега :unsure:
Отговори

shrike снимка shrike 18 май 2008 - 18:24

Аз имам колега с обикновена газова от 3 месеца и за сега е доволен
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 18 май 2008 - 22:39

Колегите с обикновени газови-дадоха ли ви гаранция че няма да ви гърми дебитомера?
Отговори

Bobito снимка Bobito 19 май 2008 - 14:39

...ами колега,аз съм с 1,6/16V/екотек..с обикновена газова съм точно от една година(БРЦ)...Честно да ти кажа лично аз не съм доволен.Винаги съм бил против тия газови у-би,ама пустият му бензин като поскъпна и с трста зора се навих..В началото ми гърмеше и известно време се чудех от какво...докато един ден не смених свещите и спря да гърми...При движение над 2000оборота ми светва индикатора(онзи със сеткавицата)...Обясниха ми ,че бензина,който не спира да циркулира,не можел да охлажда достатъчно дюзите.Доколко е вярно,незнам,газаджиите ми го казаха...А за мощността ко да ти кажа,при мен личноима разлика.Като е на газчица и се мучи миличката и докато карам превключвам чат пат на бензин и сякаш и олеква,изведнъж придърпва и друга песен запява...Друго незнам какво д ати кажа...Аз лично ало имах пари,щях да сложа газов инжекцион...но ти си решаваш...Ай успех и пиши ко си направил... :whistle:
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 19 май 2008 - 18:29

 Bobito, на May 19 2008, 02:39 PM, каза:

...ами колега,аз съм с 1,6/16V/екотек..с обикновена газова съм точно от една година(БРЦ)...Честно да ти кажа лично аз не съм доволен.Винаги съм бил против тия газови у-би,ама пустият му бензин като поскъпна и с трста зора се навих..В началото ми гърмеше и известно време се чудех от какво...докато един ден не смених свещите и спря да гърми...При движение над 2000оборота ми светва индикатора(онзи със сеткавицата)...Обясниха ми ,че бензина,който не спира да циркулира,не можел да охлажда достатъчно дюзите.Доколко е вярно,незнам,газаджиите ми го казаха...А за мощността ко да ти кажа,при мен личноима разлика.Като е на газчица и се мучи миличката и докато карам превключвам чат пат на бензин и сякаш и олеква,изведнъж придърпва и друга песен запява...Друго незнам какво д ати кажа...Аз лично ало имах пари,щях да сложа газов инжекцион...но ти си решаваш...Ай успех и пиши ко си направил... :whistle:


Колега кое точно ти гърмеше.Дебитомера оцеля ли?
Отговори

Bobito снимка Bobito 19 май 2008 - 19:04

 opelomegab, на May 19 2008, 07:29 PM, каза:

 Bobito, на May 19 2008, 02:39 PM, каза:

...ами колега,аз съм с 1,6/16V/екотек..с обикновена газова съм точно от една година(БРЦ)...Честно да ти кажа лично аз не съм доволен.Винаги съм бил против тия газови у-би,ама пустият му бензин като поскъпна и с трста зора се навих..В началото ми гърмеше и известно време се чудех от какво...докато един ден не смених свещите и спря да гърми...При движение над 2000оборота ми светва индикатора(онзи със сеткавицата)...Обясниха ми ,че бензина,който не спира да циркулира,не можел да охлажда достатъчно дюзите.Доколко е вярно,незнам,газаджиите ми го казаха...А за мощността ко да ти кажа,при мен личноима разлика.Като е на газчица и се мучи миличката и докато карам превключвам чат пат на бензин и сякаш и олеква,изведнъж придърпва и друга песен запява...Друго незнам какво д ати кажа...Аз лично ало имах пари,щях да сложа газов инжекцион...но ти си решаваш...Ай успех и пиши ко си направил... :whistle:


Колега кое точно ти гърмеше.Дебитомера оцеля ли?




...ми то си гърмеше по принцип в колекторите ,но да чукна на дърво нищо сериозно не е ставало...(то по принцип се слага и една предпазна клапа на вуъздушния филтър...) :biggrin:
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 19 май 2008 - 22:21

 Bobito, на May 19 2008, 07:04 PM, каза:

 opelomegab, на May 19 2008, 07:29 PM, каза:

 Bobito, на May 19 2008, 02:39 PM, каза:

...ами колега,аз съм с 1,6/16V/екотек..с обикновена газова съм точно от една година(БРЦ)...Честно да ти кажа лично аз не съм доволен.Винаги съм бил против тия газови у-би,ама пустият му бензин като поскъпна и с трста зора се навих..В началото ми гърмеше и известно време се чудех от какво...докато един ден не смених свещите и спря да гърми...При движение над 2000оборота ми светва индикатора(онзи със сеткавицата)...Обясниха ми ,че бензина,който не спира да циркулира,не можел да охлажда достатъчно дюзите.Доколко е вярно,незнам,газаджиите ми го казаха...А за мощността ко да ти кажа,при мен личноима разлика.Като е на газчица и се мучи миличката и докато карам превключвам чат пат на бензин и сякаш и олеква,изведнъж придърпва и друга песен запява...Друго незнам какво д ати кажа...Аз лично ало имах пари,щях да сложа газов инжекцион...но ти си решаваш...Ай успех и пиши ко си направил... :whistle:


Колега кое точно ти гърмеше.Дебитомера оцеля ли?




...ми то си гърмеше по принцип в колекторите ,но да чукна на дърво нищо сериозно не е ставало...(то по принцип се слага и една предпазна клапа на вуъздушния филтър...) :biggrin:


Колега не знам за къв принцип ми говориш ;) Двуомя се между газое инжекцион и обикновена уредба.Колата е OmegaB X20XEV.
Отговори

Bobito снимка Bobito 19 май 2008 - 22:57

 opelomegab, на May 19 2008, 11:21 PM, каза:

 Bobito, на May 19 2008, 07:04 PM, каза:

 opelomegab, на May 19 2008, 07:29 PM, каза:

 Bobito, на May 19 2008, 02:39 PM, каза:

...ами колега,аз съм с 1,6/16V/екотек..с обикновена газова съм точно от една година(БРЦ)...Честно да ти кажа лично аз не съм доволен.Винаги съм бил против тия газови у-би,ама пустият му бензин като поскъпна и с трста зора се навих..В началото ми гърмеше и известно време се чудех от какво...докато един ден не смених свещите и спря да гърми...При движение над 2000оборота ми светва индикатора(онзи със сеткавицата)...Обясниха ми ,че бензина,който не спира да циркулира,не можел да охлажда достатъчно дюзите.Доколко е вярно,незнам,газаджиите ми го казаха...А за мощността ко да ти кажа,при мен личноима разлика.Като е на газчица и се мучи миличката и докато карам превключвам чат пат на бензин и сякаш и олеква,изведнъж придърпва и друга песен запява...Друго незнам какво д ати кажа...Аз лично ало имах пари,щях да сложа газов инжекцион...но ти си решаваш...Ай успех и пиши ко си направил... :whistle:


Колега кое точно ти гърмеше.Дебитомера оцеля ли?




...ми то си гърмеше по принцип в колекторите ,но да чукна на дърво нищо сериозно не е ставало...(то по принцип се слага и една предпазна клапа на вуъздушния филтър...) :biggrin:


Колега не знам за къв принцип ми говориш ;) Двуомя се между газое инжекцион и обикновена уредба.Колата е OmegaB X20XEV.



...ако е пълна инжекция,най-добре е газов инжекцион,макар,че и с обикновената ще работи,но всичко зависи и от майстора...Пак казвам,аз лично не съм доволен от обикновената,но всеки си има личен опит и мнение... :cen:
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 19 май 2008 - 23:03

значи слагам газов инжекцион
Отговори

Bobito снимка Bobito 19 май 2008 - 23:09

 opelomegab, на May 20 2008, 12:03 AM, каза:

значи слагам газов инжекцион




:whistle: ...успех и дано останеш доволен... :biggrin:
Отговори

Guhtera снимка Guhtera 23 май 2008 - 20:32

Колега аз сигорно съм единствения които ще се оплаче
Сложих обикновенна газова мотора ми е X18XE и :whistle: е даржах една седмица на ден по 4~5 пъти Гърмеше сега съм се настроил за газоинжекцион ако сметнеш реално с по скъпата уредба ще гори по малко (така поне обещават) и си направих сметка че е по добре с Газоинжекцион поне дават 100% че ще стане. Сам реши кое е по добре
Успех :biggrin:
Отговори

thunder88 снимка thunder88 24 май 2008 - 01:49

 tcetzo, на Feb 2 2008, 01:03 AM, каза:

Аз съм с 1.6 16V с обикновенна газова от година и половина и сум много доволен,но все пак да не забравяме че е слагана в Италия.Успех в избора. :whistle:


Колега и аз съм със същия двигател... и моята е от Италия, с обикновена газова уредба, с лабд система и т.н. , но не ми върви на газ както трябва - лашка ми, светва ми лампата за елекрониката на двигателя ... ужъс е. Казаха ми едни майстори, че щом съм с пълна инжекция ми трябва газов инжекцион. В други ден ще ходя да и направят диагностика, предполагам ще я закачат на компютър, и ще видим дали ще стане с тази газова уредба... но ако не стане ще слагам газов инжекцион, че бензина е доста скъпичък- гори ми 10 на 100 градско, че и повече, а на газ ми е двойно по евтино. И казваш че няма проблеми никакви при тебе така ли? Взех да си мисля, че не е карана много време на газ и нещо се запушило... :biggrin: ... някой по компетентен от мен ако може да ми помогне... да помага :) благодаря предварително!
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 24 май 2008 - 07:16

 thunder88, на May 24 2008, 02:49 AM, каза:

Колега и аз съм със същия двигател... и моята е от Италия, с обикновена газова уредба, с лабд система и т.н. , но не ми върви на газ както трябва - лашка ми, светва ми лампата за елекрониката на двигателя ... ужъс е. Казаха ми едни майстори, че щом съм с пълна инжекция ми трябва газов инжекцион. В други ден ще ходя да и направят диагностика, предполагам ще я закачат на компютър, и ще видим дали ще стане с тази газова уредба... но ако не стане ще слагам газов инжекцион, че бензина е доста скъпичък- гори ми 10 на 100 градско, че и повече, а на газ ми е двойно по евтино. И казваш че няма проблеми никакви при тебе така ли? Взех да си мисля, че не е карана много време на газ и нещо се запушило... :whistle: ... някой по компетентен от мен ако може да ми помогне... да помага :) благодаря предварително!

няма да е зле на всеки 1000 км да се карат поне 100 км на бенз
иначе бензиновата помпа бързо ще замине
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 24 май 2008 - 19:37

И аз да се намеся в темата.Моята метанка / Астра X16XEL/ е на метан.Уредбата ми за метан не е газов инжекцион.Така я взех от Италия=200 000 километра:).Уредбата е с ламбда контрол и емилатор на инжекцион или там както се казва.Карам си с някой дребни забележки , като :
1 Придърпва
2 По-бавно набира но е почти незабележимо/като кача някой друг в колата ,остава възхитен ама аз нали съм си максималист и си знам как е на бензин/
3 Свети ми лампата chek engin, която като е на бензин изгасва
И ето едно голямо предимство:)
5 кг.метан за 100 км. , което в левчета е 5*1.31=6.55лева за 100 км.
И те така :unsure:
Отговори

jonkata007 снимка jonkata007 26 октомври 2009 - 21:13

Здравейте, да споделя как е при мен с обикновена АГУ с емулатор. С Х20ХЕV съм на вектра Б, разликата която намирам е че при каране на газ е определено мудна, а ако кача и трима човека става убийствено мудна за изпреварвания, поне откъм разход не мога да се оплача - около 8 извънградско, което е супер. Но като си купувах колата иска да е една идея по динамична, нали уж е 136 коня. В динамиката е проблема. Съгласен съм да гори повече, а не да трябва да я обръщам на бензин за да изпреварвам. Друго неприятно нещо е, че при ниски обороти, когато съм на светофар примерно се опитва доста успешно да гасне - работи все едно че е на два или три цилиндъра, такова е усещането. Мислех че не е настроена хубава от към смес, било то бедна или богата, пробвах всички варианти - резултат никакъв, сменени абсолютно всички консумативи от рода на масла, всички филтри, ремъци съединител, свещи, кабели изобщо каквото зависи съм го сменил.
От тази гледна точка не съм никак доволен - да я чакам да загасне на светофара и да е мудна при ускорение с цената на по-нисък разход.
Извода: събиране на парички за инжекцион, пък дано тогава динамиката се подобри и не ми гасне колата!
Мнението беше редактирано от jonkata007: 26 октомври 2009 - 21:26
Отговори

doolettle снимка doolettle 26 октомври 2009 - 21:53

 jonkata007, на 26 Oct 2009, 22:13, каза:


Газовата не е настроена както тряа или не е монтирана качествено иначе до към 4000-4500об не тряа да усещаш разлика с бензина. Работата на място също може да бъде идеална като единствения възможен проблем са появата на детонации при много бедна смес!! Намери читав майстор и ще си решиш проблема. Темата е стара а и освен нея има още какво да изчетеш по въпроса.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg