Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Работи ли добре Обикновена Газова уредба в екотек двигателите

Nikolai снимка Nikolai 29 октомври 2009 - 22:45

 jonkata007, на 26 Oct 2009, 21:13, каза:

Здравейте, да споделя как е при мен с обикновена АГУ с емулатор. С Х20ХЕV съм на вектра Б, разликата която намирам е че при каране на газ е определено мудна, а ако кача и трима човека става убийствено мудна за изпреварвания, поне откъм разход не мога да се оплача - около 8 извънградско, което е супер. Но като си купувах колата иска да е една идея по динамична, нали уж е 136 коня. В динамиката е проблема. Съгласен съм да гори повече, а не да трябва да я обръщам на бензин за да изпреварвам. Друго неприятно нещо е, че при ниски обороти, когато съм на светофар примерно се опитва доста успешно да гасне - работи все едно че е на два или три цилиндъра, такова е усещането. Мислех че не е настроена хубава от към смес, било то бедна или богата, пробвах всички варианти - резултат никакъв, сменени абсолютно всички консумативи от рода на масла, всички филтри, ремъци съединител, свещи, кабели изобщо каквото зависи съм го сменил.
От тази гледна точка не съм никак доволен - да я чакам да загасне на светофара и да е мудна при ускорение с цената на по-нисък разход.
Извода: събиране на парички за инжекцион, пък дано тогава динамиката се подобри и не ми гасне колата!


Намери си четав майстор с гас анализатор да ти я настроят като хората.
Отговори

ThE_NeXt_LeveL снимка ThE_NeXt_LeveL 26 април 2010 - 18:51

Колеги мисля и аз да минавам на газ. Колата е корса x14xe и мисля да и слагам обикновенна. Все още не мога да реша дали да слагам на мойта или да си взема друга кола на газ, което пак не е гаранция, че ще работи добре, ама като се сетя колко пари съм дал до сега за моята и да взема друга и нея да правя ако се окаже зле .... изобщо немога да реша какво да направя. Бихте ли ми дали някакъв съвет, да слагам ли АГУ на корсата или да търся друга кола с газ. И още един въпрос, наскоро на диагностиката излезе, че ламбда сондата ми не работи правилно, пуска само богата смес, това проблем ли ще е при газ ?
Отговори

LaMb0 снимка LaMb0 26 април 2010 - 20:01

Аз съм със Х14ХЕ на астра Ф 1,4 екотек с обикновенна газова ланди рензо слагана в италия.. варви добре , но... последно време нещо не ме кефи излизат ми проблеми , да не говоря че на бензин... е пълна боза..
Отговори

zandor снимка zandor 27 април 2010 - 08:10

Абе тук всеки разказва своя частен случай..без да знае на колко време му е уредбата защото видиш ли така бил взел колата . т.н.
На 1,4 и 1,6 екотек оникновенна АГУ си върви много добре...да не говорим че аз мога да дам конкретен пример имам Х14ХЕ и с обикновенна АГУ и с ГИ - е тази с ГИто е по пъргава на първо четене....ама заради висок разход трябваше леко да се скопи и интересното е че нито харчи по-малко от обикновенната (може би една идея по-малко) нито реално върви повече колата...малко по-добре е в ниски обороти..но пък като ти трябва изрязване с обикновената агу се справя по-добре..странно нали..
Та с две думи..ГИто хич не е светая....................
Имах и такъв проблем с придърпване на ниски обороти при обикновенната агу - е оказаха се ммебрани - 20лв......
Отговори

Mitkoto снимка Mitkoto 27 април 2010 - 08:41

Както разбирам от тази тема X16XEL е идеален за обикновенна газова.Май е време и аз да се замисля, че моята гори доста,а парички за ГИ няма. :mhihi:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 27 април 2010 - 09:33

Чак идеална не е, но проблемите на обикновената АГУ при този мотор са силно преувеличени.
Отговори

nikodimov09 снимка nikodimov09 27 април 2010 - 15:49

X20XEV карам, безпроблемно вече 30 000, надявам се така да си остане, с "обикновена газова" .Всичко е въпрос на това как ще я поставиш.Последната придобивка която си сложих е Ламбда контрол и тотално успах нещата.Върви като на бензин почти.скоро слагам и ТАП и всичко става супер.Нещата къде къде са по-прости от ГИнжекцион.Не са ми скъпи тези неща за това ги слагам и винаги мога да ги елиминирам от схемата на газовата.
Обикновената газова има плюсове и минуси!Аз избрах обикновената и не съжалявам определено.
Отговори

ThE_NeXt_LeveL снимка ThE_NeXt_LeveL 28 април 2010 - 17:44

Благодаря на всички за отговорите :icon_wink2:
Отговори

Daniel Stanev снимка Daniel Stanev 05 септември 2012 - 10:34

Здравейте. На Вектра Б от профила ми имам фабрична Ланди Ренцо (обикновенна, не е ГИ) и досега съм нямал проблеми с нея, освен една-две центровки след смяна на изпарителя (стария беше за смяна). Колата я купих преди 5 години. Навъртяните километри на са много, но пък и да стои колата без да се кара не е много добре, така, че съм много доволен от нея.

Поздрави
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 05 септември 2012 - 18:08

Който са със МАП сензор работят много добре на газ, който са с AFS с нагорещена жичка по добре не слагайте газ...
Личен опит от две коли..!?!?
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 13 септември 2012 - 16:15

6 години и малко с обикновена газ уредба-70 хил километра(колата от профила).Малко по мудна на газ.Чистене на стъпковия мотор през 9-10 месеца.Други проблеми не съм имал.
Доволен съм.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 13 септември 2012 - 17:16

Мойта Вектра Б х20хев като я взех карах 1г и половина на метан обкновенно и само 2 пъти ми е гърмяла маркуча след дросела и след това сложих газов инжекцион втора употреба за 350лв на фобос 1 и стана вече 1г несъм имал никви ядове!
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 13 септември 2012 - 17:17
Отговори

rosko8 снимка rosko8 05 ноември 2012 - 06:23

Здравейте на всички, аз със с Астра Г със същия мотор Х14ХЕ и съм с обикновенна газова с плочка където влиза въздуха. Мога да кажа че е много добре направена, няма проблеми с нея, колата си върви, дава добър разход което е най-важното.
Отговори

npace снимка npace 05 ноември 2012 - 23:26

Печелите първа награда по археология!Темата е от времето в което най-евтиния вариант на ГИ беше от 1200 нагоре.При наличието на газови инжекциони от 600 лева с монтаж и гаранция и 500 лева за обикновенно АГУ няма смисъл да ви обяснявам че нито разхода ви е добър нито вървежа.Един колега преди 3 години правилно се изказа - Пълна инжекция -> Газов инжекцион.
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 13 ноември 2012 - 11:45

 npace, на 05 ноември 2012 - 23:26, каза:

Печелите първа награда по археология!Темата е от времето в което най-евтиния вариант на ГИ беше от 1200 нагоре.При наличието на газови инжекциони от 600 лева с монтаж и гаранция и 500 лева за обикновенно АГУ няма смисъл да ви обяснявам че нито разхода ви е добър нито вървежа.Един колега преди 3 години правилно се изказа - Пълна инжекция -> Газов инжекцион.

Да ама се намират обикновени газови втора ръка за 80-90 лв
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 ноември 2012 - 15:10

 npace, на 05 ноември 2012 - 23:26, каза:

При наличието на газови инжекциони от 600 лева с монтаж и гаранция


Значи все пак има и газови инжекциони за 600 лева, защото аз най-евтините турски, които видях отиваха на 900 лева.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 13 ноември 2012 - 15:10
Отговори

npace снимка npace 13 ноември 2012 - 20:49

 SunMaster, на 13 ноември 2012 - 11:45, каза:

Да ама се намират обикновени газови втора ръка за 80-90 лв


Да колега, така е, но преди да я сложиш тази уредба от 80-90 лева, трябва да си купиш нова плочка, най-вероятно ще смениш мембрани на изпарителя, нови тръби и маркучи, ако е сваляна от карбураторна кола ще трябва да си купиш ламбда емулатор, да измишлиш как ще спреш бензина и и и и и ..... станаха 300 лева, ако кажем че и не можеш сам да си го сложиш... къде отидохме?На над 300 за 10 годишна уредба.No thanks. Минал съм по тоя път с предишната кола и съжалявам о ден днешен.

 javor_bg, на 13 ноември 2012 - 15:10, каза:

Значи все пак има и газови инжекциони за 600 лева, защото аз най-евтините турски, които видях отиваха на 900 лева.


Да колега има такива, пиши на лични ако искаш повече инфо.
Отговори

bachev снимка bachev 14 ноември 2012 - 09:21

аз където и да отидох навсякъде ми казаха да си сложа газов инжекцион,само на едно място ми казаха че няма проблем за обикновенна газ но се изплаших и си плати 1300 лв преди 5 години и така до ден днешен
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg