Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Високи обороти

ГостPMG_* 13 май 2006 - 19:01

Стъпково електромоторче се взима ново! Просто незнаеш кога 2рата ръка ще гръмне, иначе защо не почистиш твоето?
Отговори

nervaka снимка nervaka 13 май 2006 - 19:55

Здрасти PMG! Твоето мнение е като моето. Просто питам момчетата. Защото мисля, че та са слагали моторче втора употреба и за това проблемът им не се е оправял. Дано да е така. Още не съм я регистрирал моята кола. Веднага след регистрацията отивам на диагностика. [I]Свети ми лампиката на инжектора!
Отговори

ГостPMG_* 13 май 2006 - 20:06

Колега направи си сам диагностиката, не отнема много време и не е сложно, има подробно описано как става или ела на някоя среща, ако незнаеш как става, сигурен съм че колегите ще ти я направят на ОМВ-то, само вземи кламер :tongue:
Отговори

nervaka снимка nervaka 13 май 2006 - 20:24

PMG! Мисля да го сменя с ново! Няма какво да си играя. Аз съм сигурен, че е от него. Като подам газ не връща много бързо до нормалните обороти, или подавам леко газ и оборотите се качват до 2000, пипам пак леко газта и се нормализират . Няма от какво друго да е! Просто до колкото знам и чета във форума, това е ахилесовата пета на този двигател.
Благодаря за подкрепата и съветите ти! :opel_forever:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 май 2006 - 23:11

Проблема определено не е в стъпковия мотор поне при мен защото, когато оборотите се качат не падат докато не спра на място поне за 3, 4 секунди. Не спра ли въобще не падат. Този проблем го няма когато работи на място, прави го само в движение в повечето случаи когато е на газ. Ако откача VSS освен че веднага дава грешка започва да не върви добре и да гасне в движение.
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 19 май 2006 - 00:37

Shmortz, на May 17 2006, 11:11 PM, каза:

Проблема определено не е в стъпковия мотор поне при мен защото, когато оборотите се качат не падат докато не спра на място поне за 3, 4 секунди. Не спра ли въобще не падат. Този проблем го няма когато работи на място, прави го само в движение в повечето случаи когато е на газ. Ако откача VSS освен че веднага дава грешка започва да не върви добре и да гасне в движение.
 



Пич, ти май не четеш предишните постове на колегите, а и не допускаш ли, че стъпковия мотор, като остарее, може да греши стъпките от време на време!!!Аз поне го реших проблема радикално!
Отговори

Гостkrsipet_* 20 май 2006 - 08:27

chaikowky, на May 19 2006, 12:37 AM, каза:

Пич, ти май не четеш предишните постове на колегите, а и не допускаш ли, че стъпковия мотор, като остарее, може да греши стъпките от време на време!!!Аз поне го реших проблема радикално!
 

Сега да ви разкажа за едно "радикално" разрешаване на проблема :opel_forever:
От 6 г. карам кадет Е автоматик с двигател C16LZ, a от 5 г. върви само на газ по простата причина, че на газ палеше по-лесно отколкото на бензин и така малко по малко бензиновата система изгни и се разкапа (та май ще махам и резервоара да не пречи отдолу на колата)
При нормална работа, когато включа на скорост двигателя трябва да вдига леко обороти или при стоящ на място автомобил да поддържа 800-900 1/мин, ама само при нормална работа, обикновено след включване на скорост оборотите отиваха на 1200-1300 и ефекта беше, че отпусна ли педала на спирачката колата подскачаше напред като диво магаре и без натискане на газта стигаше до 50 км/ч и 3-та скорост (кутията е 3-степенна),
този ефект беше най-ясно изразен при студен двигател.
Та така започнах с лъжите;
1. шунтирах шалтера в скоростната кутия, който даваше сигнал на компа за положението на скоростния лост.
2. запоих паралелно на датчика за температурата съпротивление 700 Ом, т.е. мин темп. която отчиташе компа беше 40-50 С.
Всичко беше идеално докато една чудесна декемврийска нощ жена ми не задави колата и постояхме при -15 С известно време, клонящо към 2 часа.
Всичко до тук написах за да покажа колко нестабилно се държеше регулатора на празен ход.
Последно преди 2 месеца ми се прецака стъпковото моторче и си повлече краката, като издумка и компа. Симптомите бяха нестабилна работа на празен ход при студен дв-л и високи обороти 1700-2000 при загрят. И така докато си търсех къде аджеба е проблема, реших да почистя куплунзите на компа.
Откачих го, напръсках със спрейче и на майтап както е изваден завъртях стартера. Представете си какво беше учудването ми като колата заработи. И така без компютър карах около месец с разход 13-15 л/100км, докато направя заместителя на моторчето, а той е ;
Същото моторче- изтърбушено, като използвах само корпуса и иглата регулираща въздуха; едно жило за гасене на дв-л от мотокар и лостова система изработена от мен.
В момента оборотите аз си ги задавам, регулирането на работата на празен ход вече спокойно си го правя и от изпарителя (защото преди това компа и там лъжеше), а разхода ми падна на 8-9 л/100км при скорости от порядъка 110-115 км/ч и 350-400 кг багаж в колата и 10,2 л/100км със същия багаж и 2 тона "нисан" отзад закачен на твърд теглич и теглен със скорост 50-95 км/ч според наклона на пътя :icon_sad:
Нисана го теглих 130 км, някъде от околностите на Омуртаг, та до Варна.
Разхода го отчитам със зареждане на бутилката пълно-пълно.
Отговори

jurassic снимка jurassic 15 декември 2006 - 17:25

Здравейте всички! Виждам че последните съобщения не са от скоро, но все пак реших да споделя моя скромен опит (дано на някой е от полза).
Та по въпроса - имах същия проблем - можех да стигна до 3-та без изобщо да пипам педала на газта. Държеше високи обороти и на свтофарите се успокояваше след няколко секунди (но пак държеше очвидно високи обороти и на бензин и на газ- нямам оборотомер :sad-smiley-050: ). Ходих на диагностика - стъпково моторче - 100лв и спокойствие за 3 седмици и после пак мъкаааа - направо се бях отказал. Но преди седмица спя да пали - върти старера и до там. Изтеглиха ме до сервиз и майстора разглоби делкото - почисти и колата запали, но забеляза че са високи оборотите. Провери стъпков мотор, някакви други датчици (м/у другото чек контрола показваше че е стъпковия мотор) и така докато не махна капака над моно инжекцията(простете за невежествето, но просто не знам как се нарича) - оказа се че една шпилка се развила и изпаднала - явно от там е смучело въздух и проблема с оборотите. Та зави шпилката и двигателя заспа просто - толкова тих двигател и толкова ниски обороти никога не съм виждал на мойта кола. Майстора каза че най вероятно стъпковия мотор (който смених) е бил здрав!
Надявам се това да помогне на някой с подобни симптоми!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg