Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

РАЗРЕШЕН! Помогнете с мение Вектра Б проблем със запалването

memtest снимка memtest 29 юли 2013 - 15:59

Здравейте, моля за малко помощ. Имам Вектра Б, мисля че двигателя се водеше X18XE. 1,8 бензин пълна инжекция. Отскоро имам проблем с паленето на бензин, без значение топла или студена е колата. На газ онзи ден запали от раз, ама газовата ми е тартарини и имам само 5 пъти да паля директно на газ и не сикам да пробвам много много. След тези 5 пъти трябв ада ми изчистят грешката а това са си 20 лв. Преди време пипах по кабелаците малко свалях предната броня и там кабелите около акомулатора, иначе нищо не съм пипал другаде и изведнъж почна да пали много трудно в началото на 1 цилиндър и то с помпанена педала на газта, после 2,3 и като си запали си държи обороти, няма проблеми. Може и малко да ми е пробита трабата на ауспуха, след двуцевката, дали оказва влияние. колата по принцип зимно време не държи обороти, загрее л иза 1-2 мин - проблема изчезва. Та сега се чудя дали е нещо от стъпково моторче, него съм го свалял и чистил 2-3 пъти без резулат, нялкой кабел ли се е прекъснал, маркуч ли е напукан и гълта въздух, дали е проблем с нензиновата помпа или някой датчик и как да тествам. Ако някой има идеи моля да си каже мението. Принципно имам един дебитомер нов седи така на рафта, ще хвана и него да го сменя. Скоро смених маслен и въздушен филтър, но горивен реших да не сменям, защото квам на газ и не е много стар. Преди време слагах добавки нещо за чистене ан инжекциона, но преди повече от 2 месеца... и те така.. Надявамс е някой да даде съвет.
Мнението беше редактирано от memtest: 03 септември 2013 - 08:50
Отговори

Cordial снимка Cordial 29 юли 2013 - 17:10

И моита беше така даже на бензин не можех да потегля.Аз сьм на метан а там компромис сас свешти и кабели не тарпи.Оказа се спукан маркуч между помпата и капака на резервоара.Ако са здрави може да е клапана на помпата.Не дьржи налягането.Слид добавка се сменя фитара.Закачаш отпред на реиката манометьр и виждаш колко налягане прави и дали го задаржа.
Отговори

memtest снимка memtest 30 юли 2013 - 14:35

Ще сменя първо филтъра, че е най-лесно. Този маркуч между помпата и резервоара, от къде да го погледна. От долу ли е или е вътр в резервоара?
Отговори

petrol c20xe снимка petrol c20xe 30 юли 2013 - 19:02

Здравей колега заповядай в сервиза да и направим диагностика на електрониката този месец е безплатно а за други прегледи ще ти направя добра цена
Отговори

Cordial снимка Cordial 30 юли 2013 - 20:21

В резервоара е под задните седалки.Отваря се там един капак и между него и помпата.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 30 юли 2013 - 21:15

Аз си мисля за позапекли бензинови инжектори. Следващият път, след като си карал на газ, премини ръчно на бензин и остави колата да поработи 30 секунди и след това изгаси, сподели резултата.
Бензиновият филтър не го пренебрегвай, че от стар такъв гори помпата.
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Отговори

memtest снимка memtest 01 август 2013 - 09:35

Мерси за съветите, бензиновия филтър е стар но почти неизползван.

Относно диагнсотиката, къде се намира севиза и докога е промоцията, защото заминавам на море и ще се върна към 8-ми август
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 01 август 2013 - 14:50

Предполагам помпата ти върти постоянно, което е нормално за ГИ, замисли се дали е неизползван филтъра.
Отговори

memtest снимка memtest 19 август 2013 - 10:50

Значи, извинявам се заз абвянето, бях на море :)
След морето се захванах с проблема да го разнищтвам, смених бензиновия филтър и колата започна да пали една идея по- лесно, да не кажа и малк оотгоре ... После отворих резервоара, за мое голямо учудване нямше туня и кой знае какви боклуци, имаше обаче стружки и малки черни боклучета, изчистих ги колкото можах прегледах бензиновата помпа (работи перфектно) и накрая се заех с рейката. Там се оказа че ми изпуска вентила и имах известни трудности да спра теча, но накрая успях. След като на око прецених че има доста добро налягане на гориво в рейкта вниманието м исе съсредоточи върху инжекторите. Явно че от дългогодишно каране на газ са се спекли. При натуискане ан педалал до дупка, колата забива предница , почва да мирише (според мен) на недоизгорял бензин , след дълго време така карана дори започна да загрява (стои на 100 градуса) и не работят всички цилиндри. НА ГАЗ ВЪРВИ КАТО ЗМЕЙ!!!. Ходих и на диагностика в СБА Младост 4, срещу 35 лв ми каза някаквъ почти дядо че всичко е ок да съм взелмел добавка на STP и да каема 50 -60 км , смятал че ще има ефект. Хубаво ама аз имах вече добавка на REDEX, че в Метро намелени - Промоция и аз какво да правя - взех. После заредих от Лукойл 98 октана бензин и долях още от добавката. Сега с по-хубав бензин колата върви малко по-прилично, пак забива нос но по-рядко. Много м ие странно да ли са точно спечени инжектори, или не е нещо в горивната смес.... интерено е че на газ върви определено много добре. Последно което забравин преди да заредя ос бензин през вентила на рейката впръсках яко WD-40, сигурно не е трябвало но вече се бях изнервил доста. После запали на WD, изгори го едвам едвам, пуши яко и ефекта беше никакъв. Можеби пак през този вентил трябва д ассе вкара нещо създадено за почистване на инжектори и ще има ефект....
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 август 2013 - 18:10

А най-добре иди да ти почистят инжекторите, вместо да даваш пари за добавки и диагностики-това ако те дразни много проблема на бензин. Газоватата ти уредба е ГИ, за смесообразуването участват същите компоненти както при газ, с изключение на бензиновите инжекторите, помпата и горивният регулатор.
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

memtest снимка memtest 20 август 2013 - 16:22

аз вече се насочвам към тези 2 неща: да се измери налягане в рейката - ако няма достатъчно занчи е помпата, макар и като натиснах там вентила да изпръска на предсното стъкло, или тези ижектори. Може ли някой да препоръча добър и надежден сервиз и да ме насочите колко би струвало? И все пак ми се въртят някакви методи в глаявата за чистене без сваляне на инжекторите има ли такъвфилм или се бъркам?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 август 2013 - 20:05

И аз съм със същия проблем. Взех да дебъгвам и установих, че помпата подава налягане 2 бара, а не 2.5 бара, както трябва да бъде. Това разбира се при сменен бензинов филтър. Ако беше нещо по запалването и на газ задължително щеше да се усети. На по-високи обороти прекъсва ли колата ?

Също е възможно да е и горивен регулатор.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 20 август 2013 - 20:06
Отговори

memtest снимка memtest 21 август 2013 - 11:18

Ходих на Дунев в сервиза, срещу 50 лева диагностика ми казаха следните неща: не ми работият 2 свещи, имам за смяна кабели и свещи ОБАЧЕ НА ГАЗ РАБОТЯТ ИДЕАЛНО!!! Направо незнам, проблемас лошото палене може да идва вече от ниско налягане в рейката и от НЕОБУЧЕН СТЪПКОВ МОТОР!!! Направо не знам казвам им че колата на газ е идеална, те ме уверяват че след някакви настройки, ще трябва да ходя на газаджия да ми направи реглаж на газовата .. абе до сега 85 лв съм дал за диагностики и нищо! Отделно се оказа че съм се забавил бая със течността за сервото на волана и ми е за смяна течността на спирачната система и сега се чудя сам дали да не се пробвам да ги сменям, но не съм го правил и нямам никаква идея от къде се източват и дали се обезвъздушават сами. И те така... Сутринта смених кабелите с едни по-стари (защото този в сериза ми акза че имали отечка (макар и аз да чух пътечка) и пак същата работа, довечера ще купя нови кабели и свещи и като го направи пак същото направо не знам. Почвам да си мисля че нещо от маси или от електрониката на газовата или на колата се ебава. Нещо компютър или кой знае какво... Не може на газ да се форсира идеално, на бензин при натискане на педала на гаста да гасне колата и да не работи на 4 цилиндъра.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 август 2013 - 06:03

Ти си падаш мазохист, изчисти инжекторите и си карай колата!
пп.Виж ТУК
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 22 август 2013 - 06:05
Отговори

memtest снимка memtest 23 август 2013 - 08:17

Ама тия Дунев са мн зле! Аз как се подлъгах там да ходя ... Благодаря за инфоро. Дал съм колата на един уж мой майстор, наблегнах му да зимери налягане на рейката и да чистим инжекторите, като нещо има развитие ще пиша.
Отговори

memtest снимка memtest 30 август 2013 - 09:59

Работата се развива макар и много бавно (направих гршка да кажа на майстира че не бързам). Излезе че в рейката налягането се качва до 1,5 bar, вместо до 3. Въпроса е дали е бензиновата помпа и ако е тя какво е по - добре нова не много оригинална или ан старо нещо или е някакъ клапан на налягането, който предполагам че е евтин.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 30 август 2013 - 11:44

 memtest, на 30 август 2013 - 09:59, каза:

Работата се развива макар и много бавно (направих гршка да кажа на майстира че не бързам). Излезе че в рейката налягането се качва до 1,5 bar, вместо до 3. Въпроса е дали е бензиновата помпа и ако е тя какво е по - добре нова не много оригинална или ан старо нещо или е някакъ клапан на налягането, който предполагам че е евтин.

Пробвай първо да се смени горивния филтър, може да е нов(на малко километри), но като се поразпадне и затапва всичко... После сменяш клапана на бензиновата рейка като преди това му провери вакуума! Ако и тогава не вдигне налягането зимай помпа!
Отговори

memtest снимка memtest 03 септември 2013 - 08:53

Последно всичко е добре когато свършва добре. След 80 лева дадени за диагностика при някакъв дядо от СБА и при нема такивата специалисти от Дунев, отидох при един мой майстор, който няма компутер и такива неща. Оказа се че едното от маркучетата на бензиновата помпа е спукано и затова вместо 3,5 бара имам 1,5 бара налягане в реята за бензина и това е! Никакви инжектори, нито бензиниова помпа нито клапан за регулиране на налягането на безниа! Но имаше възможност да са и тези неща... Това е ако нямкой има подобни промблеми може да си провери тези нещица.
Отговори

ГостLeaT_* 24 септември 2013 - 12:28

здр. хора и аз имам същия проблем. И един ден се ядосах и реших че от маисторите нищо не става. Има един ЕГР клапан който сабира нагар в него. Свалчя се лесно на 2 болта е има гарнитура. По принцип някои го запушват правят същата гарнитура без да се пробива само за болтовете место се прави. Или може да го почистиш.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 24 септември 2013 - 13:55
Причина за редактиране:: Попълни си профила според правилата на форума!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg