Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Препарат за гумени уплътнители

Pinto снимка Pinto 10 февруари 2009 - 13:44

Някой може ли да каже дали се продават някакви препарати за освежаване на гумени уплътнители. Пробвах с глицерин и течен парафин. С течния парафин е по-добре, но и с двата е много трудоемко. Интересува ме дали някой е ползвал добър спрей за тази цел.
Отговори

directora снимка directora 10 февруари 2009 - 13:49

 Pinto, на 10 Feb 2009, 01:44 PM, каза:

Някой може ли да каже дали се продават някакви препарати за освежаване на гумени уплътнители. Пробвах с глицерин и течен парафин. С течния парафин е по-добре, но и с двата е много трудоемко. Интересува ме дали някой е ползвал добър спрей за тази цел.


Аз съм много доволен като ги напръскам със силикон за табло. След автомивка напръсквам всички уплътнения на вратите и доста се запазват. Незнам дали си го пробвал този вариант, но ако не си - действай и ще забележиш разликата :icon_wink2:
Отговори

Милчан снимка Милчан 10 февруари 2009 - 17:40

Аз ползвам СИЛИКОНОВ СПРЕЙ.Той е водо устойчив и го дават за ,,смазване " на гумени уплътнения с цел да се избегне напукването и залепването им през зимата.спрея е на MOTIP на него пише PROFESSIONAL.Ползвам го от 2 години върши ми работа нека и другите колеги споделят.
Отговори

sani-stz снимка sani-stz 13 февруари 2009 - 05:14

Здравеи колега пробваи течен парафин аз го ползвам от досто време и съм много доволен помага зимата да не замразват оплатненията
Отговори

Pinto снимка Pinto 13 февруари 2009 - 09:38

 sani-stz, на 13 Feb 2009, 05:14 AM, каза:

Здравеи колега пробваи течен парафин аз го ползвам от досто време и съм много доволен помага зимата да не замразват оплатненията


Както съм писал в първия пост, пробвал съм и има ефект. Но става много бавно и се изцапвам до лактите с течен парафин. За това реших да попитам дали някой позва нещо по съвремено.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg