Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Цена на основен ремонт на двигател

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 03 октомври 2010 - 19:53

Здравейте, колеги,

Знам, че по темата има изписано доста и колкото повече чета, толкова повече му губя края. Та на въпроса - може ли някой да ми каже приблизителна цена (+- 50-100лв) на основен ремонт на C14SE? Моторът яде масло, не са гумички - просто му е време да влиза в бокса. Ще ми помогнете доста, тъй като трябва да преценя дали изобщо си заслужава инвестицията. Колата си е старичка все пак ...

Колата е в София и ремонт ще се прави също най-вероятно в София.

Благодарско предварително на всички отзовали се! :)
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 03 октомври 2010 - 20:09

В София за основен ремонт цени от 800 лева до 1300-1400(може и на горе).Това с части горе долу добри и читав майстор.На мен в Мотоексперт ми искаха 2300 и на горе.На друг сервиз ми искаха 1400 лева.Така ,че ти си прави сметка.Успех.
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 03 октомври 2010 - 20:11

 BatSlav, на 03 Oct 2010, 21:09, каза:

В София за основен ремонт цени от 800 лева до 1300-1400(може и на горе).Това с части горе долу добри и читав майстор.На мен в Мотоексперт ми искаха 2300 и на горе.На друг сервиз ми искаха 1400 лева.Така ,че ти си прави сметка.Успех.


Благодаря, колега - дебеличко идва значи.... Май вървим към пенсия :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 03 октомври 2010 - 20:14

От една страна 200-300 лева е едно прилично NE, но само да ти кажа, че ако някой ти каже 200 лева за основен ремонт най-вероятно ще пускаш тема "М********************ката на майстора...."
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 03 октомври 2010 - 20:20

 fanatic, на 03 Oct 2010, 21:14, каза:

От една страна 200-300 лева е едно прилично NE, но само да ти кажа, че ако някой ти каже 200 лева за основен ремонт най-вероятно ще пускаш тема "М********************ката на майстора...."


Така е - но все пак тайничко се надявах горната граница да е 800 лева, а не долната ... Ако прецениш - може да затваряш темата.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 03 октомври 2010 - 20:31

Виж ми темата под мнението да видиш колко ми излезе ремонта!!!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 октомври 2010 - 20:43

Слав, защо ли ми се струва, че пропускаш съществената разлика в конструкцията, възрастта и цените на резервните части на C14SE и X20XEV. :rulez:

Поне за мен трите им допирни точки са, че са 4-и цилиндрови бензинови агрегати и се монтират в Опел. :smile3560:

Колега, направи си едно списъче с цените на основните детайли, които следва да се сменят, сметни ги, разпитай колко ще ти вземат за труд и готово.

Да не забравяме, че ако в СФ взимат по 500лв за даден ремонт, същият в Перник е поне 40-50% надолу, а ни делят едни 20-25км. Едва ли в Плевен нещата ще седят по много различен начин и цените ще са същите като в София :drinkin:
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 03 октомври 2010 - 20:55

Списък съм почнал да правя - но много ми варират цените на частите. Аз за това и отворих темата. Като го направя и събер цените - ще го пост-на тук за поколенията... Видял си, че съм от Плевен - наистина обмислям и това като вариант - ако разликата наистина е толкова грамадна. В Перник също имам роднини от към страна на жената :)
Отговори

autozaks снимка autozaks 03 октомври 2010 - 21:01

Здрасти колега,
имам автосервиз в Бургас и мога да ти кажа ние на какви цени за труд работим. Разбира се всичко е индивидуално за определения автомобил и за това цените са от до. За твоя мотор труда за
сваляне и качване на главата е 100 лв.
препасване на клапани и смяна на гумички по 5 лв. на клапан (в твоя случай 8*5 40 лв.)
смяна на сегменти и биелни лагери без да се сваля блока е 80 лв.
Това са цените за труда. Частите са отделно.
примерни цени на части
гарнитура глава 25-30лв.
сегменти 80-100лв
гумички на клапани 15-20 лв.
биелни лагери 25-30 лв.
гарнитури капак клапани и картер около 15-20 лв.
смукателни и изпускателни колектори гарнитури 15-20 лв.

Не си правя реклама за уточнение на модераторите. Имам си достатъчно клиенти.

ПП: Това е разбивка на цени когато износването на цилиндрите и буталата позволява да се мине само със сегменти не смяна на бутала. Там цените стават други.
Мнението беше редактирано от autozaks: 03 октомври 2010 - 21:03
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 октомври 2010 - 21:08

Съвестни майстори има и в Перник и в Плевен, като на 200% съм сигурен, че цените ще са доста по-приемливи. Да не говорим, че шанса да получиш повече внимание и старание съвсем не е малък.
Важно е избереш съвестен човек, а щом можеш да ползваш Жокери в Перник и Плевен - ми ползвай ги бре човек. Майстор, който си разбира от занаята ще те насочи и към подходящите части и магазини.

Относно цените на частите - нормално е да варират, особено като се има сложат фактори като качество, цената от вносител ли е, или от прекупвач.

Има два варианта - прави се с хубави части и си я караш докато не се разпадне; прави се според определен бюджет и се стискат палци да изкара максимално дълго време.

Сложи на кантар всички тези неща и прецени добре, защото едни 700-800-1000лв в Астричката си я правят твоя докато не се разпадне :rulez:

Поздрави и успех :smile3560:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 03 октомври 2010 - 21:25

 siegfrid, на 03 Oct 2010, 21:43, каза:

Слав, защо ли ми се струва, че пропускаш съществената разлика в конструкцията, възрастта и цените на резервните части на C14SE и X20XEV. :rulez:

Поне за мен трите им допирни точки са, че са 4-и цилиндрови бензинови агрегати и се монтират в Опел. :smile3560:

Колега, направи си едно списъче с цените на основните детайли, които следва да се сменят, сметни ги, разпитай колко ще ти вземат за труд и готово.

Да не забравяме, че ако в СФ взимат по 500лв за даден ремонт, същият в Перник е поне 40-50% надолу, а ни делят едни 20-25км. Едва ли в Плевен нещата ще седят по много различен начин и цените ще са същите като в София :drinkin:

Да не спорим защото няма смисъл.Съгласявам се с твоите допирни точки и за това си прав.Дадох цени орентировачни.Но за мен са няколко допирни точки.Сервиз в София и сервиз извън София.Лицензиран сервиз с гаранция и Не лицензиран сервиза без гаранция.За това казах и на колегата да погледне колко е излязал моя ремонт с пъти по евтино от тези които ми искаха и да си направи сметка ,че при него ще е доста по евтино.Но за кола за цялостен основен ремонт ..с бутала и там каквото си трябва и с качествени цени няма да е евтинко(алтернативата е в пъти по евтина).
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 04 октомври 2010 - 18:41

Колега ако опреш до Перник мога да помагам , нали за това сме тук :rulez:
Отговори

maglata снимка maglata 14 октомври 2010 - 20:39

 Tsvetomir Nikolov, на 03 Oct 2010, 21:55, каза:

Списък съм почнал да правя - но много ми варират цените на частите. Аз за това и отворих темата. Като го направя и събер цените - ще го пост-на тук за поколенията... Видял си, че съм от Плевен - наистина обмислям и това като вариант - ако разликата наистина е толкова грамадна. В Перник също имам роднини от към страна на жената :)



Колега иди в ясен има магазин за авточасти - аз моят ремонт си го правих сам преди 2 години.
Всичко взех от там около 600 -700 лева
Това е за вектра 1.6 моно

 Tsvetomir Nikolov, на 03 Oct 2010, 21:20, каза:

Така е - но все пак тайничко се надявах горната граница да е 800 лева, а не долната ... Ако прецениш - може да затваряш темата.



главата шлайфах в Тръстеник
Напасване на клапаните при същия майстор
Много е добър и не е скъп - около 60 лв ми излезе, защото ходих 2 пъти по моя вина.
Отговори

robber_wrc снимка robber_wrc 14 октомври 2010 - 20:54

Колега всеки мотор е различен. И за това цените са различни (за моя това лято дадох 3000 лв. за основен ремонт). Но според мен е по-добре да си направиш основен ремонт, от колкото да рискуваш с двигател 2-ра ръка. Да не говорим, че и пререгистрацията на автомобила си е малка война с бюрокрацията в КАТ.
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 14 октомври 2010 - 22:16

Благодаря за инфото, колеги. Ремонтът ще се прави по Плевенско (и околностите). Ще докладвам цени и колко е излязло с работата - мисля, че ще е полезна информация за всички. Цените явно наистина доста варират. Хубавото е, че по начални разчети - съм доста далече от 4-цифрена сума, което е добре.
От към родата в Пернишко имам уреден майстор пък за ламарини и боичка - това, обаче ще е напролет.
Колата остава вечно моя, но пък и жената е вечно моя, та - от тая гледна точка - що пък не :-))))
Отговори

iwanov снимка iwanov 15 октомври 2010 - 23:23

Честно казано първо отиди първо по магазините и виш какви са цените на частите че да не те метнат...
Отговори

kitcho снимка kitcho 16 октомври 2010 - 08:21

Това с ходенето по магазините си е жива мъка и става едно мазало от цени и кое къде беше ...А пък повечето майстори ползват разни отстъпки и взимат частите доста по-евтино! Ама въпрос на майстор и "майстор" !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg