Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vectra 1.8I 16V, Ecotec

Гостkinetix_* 09 април 2011 - 19:03

Здравейте,
Може ли някой да сподели следните неща:
при описания модел Vectra 1.8i, 16V, Ecotec двигател, 1998 година, тип B/хечбек/ какъв е разхода на гориво?
Гледах някой показатели и характеристики и видях една доста притеснителна цифра за градско по сайтовете. към 10, 12 на 100 градско.
Извънградското като гледах е приемливо... Един колега който има същата, но комби, споделя че към 8/100 градско го докарва. Но, важната подробност е че той е от доста време водач на МПС, а аз има няма 1 година и то без собствена кола към този момент.

Другото което искам да помоля, някой да синтезира и набележи точки за тестване на такава кола. Предстои взимане от автокъща, като колата е без номера, мисля си да искам някакви транзитни за да я пробвам на път като хората, иначе там където е има малко място за пробване и настилката е чакъл. Ако се стигне до тестване, кои са най-важните неща за да разбера дали Екотек двигателя е читав? - четох темите из форума и доста информация насъбрах, но бих искал някой да ги систематизира и посъкрати на най-най-важните.

Поздрави,

Колега,попълнете си профила според Правилата.Липсва код ДВГ


P.S. Предполагам разбрахте че все още нямам кола? - и си търся и гледам разход от рода на 10-12 на 100 градско. Като сложите това че и съм начинаещ водач.... не ми се мисли. :( Затова не съм попълнил други характеристики.
Мнението беше редактирано от kinetix: 10 април 2011 - 09:15
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 09 април 2011 - 19:20

Дай линк да видим колата, за да си кажем тежката дума дали си заслужава да я взимаш.
Отговори

oci снимка oci 09 април 2011 - 19:54

Колега разход под 10-11/100 е невъзможен! Ако живееш в голям град с достатъчно задръствания добави още литър-два към разхода. Това какъв опит зад волана имаш няма да го коментирам :mhihi:

Колата трябва да има добро излъчване като цяло. Не знам как да го обясня, но поддържана кола си личи от пръв поглед. Иначе ако е удряна отзад често го няма стериопора под задната броня(напипва се като бръкнеш под бронята). Гледай фугите между капака и калниците да вървят право и да са еднакви. Като вдигнеш предния капак се гледа хубаво дали някоя греда(или бомбе) не е претърпявала деформации.

Всичко това се прави евентуално да разбереш дали колата не е удряна сериозно преди да дойде при теб - въпреки че ако е направена грамотно може и да не забележиш, а може и да няма значение.

Двигателя по принцип е доста здраво копеле, но страда от някои болести. Задължително гледай двигателя да е мръсен! Като под мръсен разбирай пепелив, не целия в масло. Ако е чист и личи скорошна мивка се приготви за смяна на някоя гарнитура по него. Преди да го запалиш обърни внимание дали колата е загряла и ако е загряла се разберете да идеш друг път, когато мотора ще е студен. Като го запалиш не трябва да се чуват никакви странични шумове и/или тракания от него. При натискане на педала на газта до долу трябва да качва оборотите без замисляне и без никакъв дим от ауспуха. На празни обороти вадиш щеката за проверка на маслото и следиш - не трябва да пръска масло от там! Смяната на маслото преди покупката винаги е добра идея - стига да навиеш продавача.

Има още купища работи, които се гледат преди да се вземе кола - диагностики на двигател, възглавници, климатици и т.н. Моя съвет е - преди да вземеш колата я заведи в посочен от теб самия сервиз за пълна диагностика. В краен случай поне вземи приятел, който разбира и който ще охлади емоцията ти преди евентуалната покупка.

Ако не е тайна дай тази обява да разгледаме вектрата поне на снимки?
Отговори

Гостkinetix_* 09 април 2011 - 21:12

Няма я по сайтовете. :(
Намерих една подобна http://nfs.mobile.bg...7202&f1=details
Като гледам това е в съседната автокъща на тази дето я гледах.
Иначе на пръв поглед колата отвън отразяваше навсякъде това което се вижда дали не е пребоядисваня някъде. Задната броня отдясно леко беше изметната - т.е. не беше прилепнала плътно.
Двигателя си беше чист - направо измит вътре всичко. Като запалихме колата, в началото държеше към 1000+ оборота постоянно, след около минута или три работа на място оборотите намаляха на 800. Иначе по мнение предните накладки са заминали и ще трябва да се сменят. Продавача я хвали, показва изрядна сервизна книжка :). Колата е на цена 4300 лв.

Този разход ме притеснява - не че ще е основно за града тази кола, но все пак...
А ако се ориентирам към дизелови двигатели - там за разходите в града как стоят нещата, имате ли идея?
Отговори

titan22 снимка titan22 09 април 2011 - 22:11

Колега,разликата в разхода между 1.8 16v и ПРИМЕРНО 1.7 tdi isuzo или друг дизел ще бъде от порядъка на 1.2л на 100 км.Аз карам Астра караван 1.8 16V и разхода е 12-13/100км.Това което някой твърди че градско колата му харчи под 12/100 км. да дойде и да ми го покаже.Имам чувството че разни драйвъри си избиват комплексите като обявяват нереални разходи на автомобилите си.Имам чувството че такива хора са си купили автомобил с мисълта че едва ли не ще се возят без пари.
Кой както иска да го разбира.П.П. 1.8 16V е бензинов.
Мнението беше редактирано от titan22: 09 април 2011 - 22:13
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 09 април 2011 - 22:40

Моите ако горяха толкова, нямаше да си купя Опел повече :)
Отговори

Гостkinetix_* 10 април 2011 - 09:16

 Agamemnon, на 09 април 2011 - 22:40, каза:

Моите ако горяха толкова, нямаше да си купя Опел повече :)


Т.е. може да се направи 8-10 градско? - като градското говорим за Бургас, не за София, въпреки че и тука си има задръствания...
Отговори

RED-VECTRA снимка RED-VECTRA 10 април 2011 - 11:07

 kinetix, на 10 април 2011 - 09:16, каза:

Т.е. може да се направи 8-10 градско? - като градското говорим за Бургас, не за София, въпреки че и тука си има задръствания...

Аз не вярвам да се постигне този нисък разход.Нямам поглед върху 1.8 16в.Но имам Вектра 1.6 16в и така като гледам под 10 литра не е слязала независимо как караш и като пенсия да караш пак няма да слезе градско.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 април 2011 - 11:25

Аз съм постигал разход от 8.5 лятото до 15 литра зимата в градски условия, за сверка всеки може да чукне на подписа ми! Колкото повече караш колата, толкова по-малък ще е разхода ти, зора е веднъж да загрее, после става икономична :icon_wink2: . Преди Вектрата имах Кадет с мотор С16НЗ 75кс. той ми гореше с литър по малко при същите условия, мисълта ми е, че всеки мотор градско си гори.
Поздрави и Успех :love_opel:
Отговори

ivo71 снимка ivo71 10 април 2011 - 11:31

 kinetix, на 10 април 2011 - 09:16, каза:

Т.е. може да се направи 8-10 градско? - като градското говорим за Бургас, не за София, въпреки че и тука си има задръствания...

Колега,разхода градско в София трябва да се измерва в моточасове :icon_razz2: иначе аз с 1.6 мотор 8л на 100 газ смесено,като градското ми е в Перник.
Има и едно+1-2л бензин на 100км защото ГИ при всеко палене тръгва на бензин.
Мнението беше редактирано от ivo71: 10 април 2011 - 11:39
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 10 април 2011 - 19:48

колега 10 12 на сто градско бензин е висок разход градско не бих купил тази кола старите мотори1и6моно горят градско в малак град мах 7на сто бензин градско но ти решаваш поздрави
Отговори

Maxx снимка Maxx 28 април 2011 - 22:02

Аз имам X18XE седан и ако не я ръчкам пада до 11 ( говоря за градско в София ), иначе при мойто каране скача до 13/14.. На извънградско съм смъквал до 7 ( карах със 110-120 км/ч ) :)
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 28 април 2011 - 22:26

Моята си дава 12-13/100 градско, даже и повече което според мен си е нормално, не ми е ясно как може да се свали под 10/100, просто ми изглежда нереално. По книжка мисля че и даваха около 11-11,5/100. Извън градско си гори 7-7,5/100 при нормално каране.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 29 април 2011 - 13:13

Как ги докарвате тези разходи по 8-9 градско чак ви се чудя :unsure: И при мен като колегата Siskoбг прави 12-13, е лятото съм стигал до 10 но като няма никакъв тряафик само светофари. Колата се кара в трафика за работа и обратно, сигурно ще докарам 9 посред нощите без трафик и светофари :devil-smiley-019:
Отговори

ГостDimitar_682_* 29 април 2011 - 16:21

Абсолютно същата Вектра имам само,че комби и нормалният разход при нормално каране е градско10-12/100 и извънградско 7-8/100, който разправя за по-малко трябва да я кара по инерция.А за дизеловите коли всеки си решава аз смятам , че ако човек тегли чертата за около з години каране едва ли за дизеловата ще си похарчил по- малко пари в крайна сметка всичко е късмет.
Отговори

Cholev снимка Cholev 09 май 2011 - 13:12

Колега,аз горещо бих ти препоръчал Мотор 1.8 16V защото карах такава до скоро.Карам я на газ разхода на гориво е 90км/ч 7.7/100 120км/ч 8.5/100км и при 160км/ч 10.3/100км това е товарено положение,пълна газова,пълен резервоар и пълна с багаж.Става дума за преход от 1860км Рим-Велинград.Правил съм го около 15 пъти и разхода е този.в Не голям град разхода е около 10.5 11/100км.Частите са със супер нормални цени,колата е здрава,мотора е идеален.Тази която карах аз я взехме на 10 години и на 105 000км(което е абсурдно за вярване защото тя не е на толкова)към днешна дата вектрата има около 300 000км на ГАЗ сега е на 410 000км имаме около 25 смени на масло в момента я карам с АДЖИП и ТОТАЛ 5 W 40.Наливаме 4600 точим 4600,по мои наблюдения Екотек мотора 1.8 е перфектен така че,ако си се навил да си вземеш такава аз мога да ти кажа,че правиш перфектен избор


ПОЗДРАВИ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg