Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Разход на 1.9 CDTI 120кс с автоматични скорости

sxs снимка sxs 29 февруари 2012 - 21:57

Знам, че има тема за разхода, но моля модераторите да не местят този въпрос там, понеже тя и без друго е станала много дълга и тежка, а и там идеята е по-скоро хората да споделят какъв конкретно им е разхода, а не да задават въпроси.
Та така, по темата: Колеги от 3-4 дена имам Зафира Б с двигател 1.9CDTI 120кс с автоматична скоростна кутия. Колицата много ме радва... до момента в който не погледна бордовия компютър. Средният разход който отчита е 15,8л/100км. Вярно е че съм я карал само градско в София, но в интерес на истината не съм висял по големи задръствания. Въпроса ми е това ли е разхода който трябва да очаквам или пък компютъра ме лъже, или пък нещо не е както трябва?
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 01 март 2012 - 00:22

това не е възможно за дезелова кола!
Отговори

sxs снимка sxs 01 март 2012 - 13:01

Добре де. Ако не е нормално каква може да е причината? Колата на 50'000км. от Дженеръс Ауто, доскоро гаранционна така че изключвам двигателя да е износен или нещо подобно.
Ще се радвам колеги с този мотор да споделят какво им показва компютъра в града и извън града, и дали случайно не са го хващали да "лъже".

EDIT: Днес например 1/3 градско, 2/3 извънградско (така го броя околовръстното) разхода беше 9,3. На фона на 15/100 ми се вижда прилично, но пак незнам дали е в рамките на нормалното при такъв маршрут?
Мнението беше редактирано от sxs: 01 март 2012 - 13:07
Отговори

Teddy02 снимка Teddy02 01 март 2012 - 14:39

Привет! Карам същата, но с по-мощният двигател, 150 к.с., автоматик. Колата е на 65 000 км. Познавам я от раждането й :) Аз също съм задавал подобни въпроси за разхода / и не само/ с надеждата да намеря реална информация за същия модел, защото най-полезно е сравнението.
При мен нещата с разхода стоят така: градско каране в София - между 11,5 и 13/100. Колкото и да съм се старал градски разход под 11,5/100 не мога да докарам. През студените февруарски дни на тази зима разхода ми е стигал до 14,5/100. Градското ми каране е всеки божи ден по около 20-25 км. в общи линии през най-натоварената откъм трафик част на деня. Което означава, че тъкмо когато двигателят достигне нормална работна температура и се налага да се изключи. Извънградския ми разход е в диапазона 6 - 6,5 на сто. Експериментирал съм икономично каране и съм стигал до 5,5/100. Според заводските данни разхода трябва да е 5,6 извънградско и 9.7 градско. Доколкото знам твоя двигател /120 к.с./ трябва да е по-икономичен.
Що се отнася до показанията на борд компютъра, аз съм установил следното: извънградския разход е изключително точен и няма разлика между показанията и реалното. Обаче в града показанията са неточни. След няколко засичания установих, че компютъра показва между 1 и 2 литра повече.
Не знам защо се получава така и много ми се иска да чуя мнението на специалсти. Мисля си, че е възможно да не се отчита точно разхода на гориво, когато колата работи на празен ход, на място. При мен моментния разход на място, който борд компютъра показва е 1,1 - 1,3 литра за час. Не знам дали това е нормално.
Ще се радвам и други да споделят информация за същите двигатели.
Отговори

sxs снимка sxs 01 март 2012 - 16:14

Доколкото имам наблюдение това е най-разпространения двигател при Зафира Б, така че моля споделяйте, за да си изградим рамките горе-долу какъв е нормалният разход който трябва да се очаква в града, извън града и при работа на место, както и дали сте забелязали разлика в показанията на компютъра и реално измереното от вас.
Отговори

mkvectra снимка mkvectra 01 март 2012 - 16:43

Аз съм с Вектра Ц, но принципа на замерване на разхода е един и същ. Разхода показван на екрана е пълен сол-та..к. В книжката пише как се кара най-икономично. Едно от нещата е когато си по нанадолнище без да изключваш от скорост и без да натискаш съединител, да оставиш колата да се спуска на моторна спирачка. Права го аз и гледам леле на екрана пише разход 0.00, изключвам от скорост и веднага хоп 3.00 или 4.00. Спирам на сфетофар 0.7 или 0.8, пускам по инерция с изключена скорост и гледам, колкото по бързо се движа толкова повече се качва разхода при обороти 600-700. Пъла подигравка е това. Не му обръщайте внимание. Това е една играчка за която сме си платили за глезотийка.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 март 2012 - 17:05

 mkvectra, на 01 март 2012 - 16:43, каза:

Едно от нещата е когато си по нанадолнище без да изключваш от скорост и без да натискаш съединител, да оставиш колата да се спуска на моторна спирачка. Права го аз и гледам леле на екрана пише разход 0.00, изключвам от скорост и веднага хоп 3.00 или 4.00. Спирам на сфетофар 0.7 или 0.8, пускам по инерция с изключена скорост и гледам, колкото по бързо се движа толкова повече се качва разхода при обороти 600-700. Пъла подигравка е това. Не му обръщайте внимание. Това е една играчка за която сме си платили за глезотийка.

И какъв е проблема когато по нанадолно докато си на скорост ти показва 0,00, не е верно ли?
Коментирано е доста, при някой коли се нарича икономайзер, ние му викаме моторна спирачка и работи много лесно, а и е напълно вярно, просто като компа разбере, че колата няма нужда от гориво го спира. От там се "гнете" в цилиндрите само въздух и воала...
А когато си на нулева все някой трябва да върти този двигател, и тъй като не си си купил хибрид, все някой трябва да го върти този двигател и това в твоя случай е гориво.
В извод, борда си е доста точен, като понякога прави отклонение до литър ама...
Това дето казваш че с увеличаване на скороста се увеличава разхода също е си има обяснение и то се нарича дебитомер, колкото повече създъх минава през него, а той се увеличава със скороста толкова повече гориво върви...
Също така при мен може да се нулира. Пробвал съм ако да речем една седмица съм карал само градско и тръгна извънградско, след 300 киломерта да речем, разхода ми е по-висок от колкото ако съм го нулирал преди да тръгна. Това също има обяснение, стойностите са средно аритметично...

P.S. Колега mkvectra, много добър съвет му даде на колегата sxs, той също ще започне да пуска на скорост с автоматика за да пести :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от Жоро: 01 март 2012 - 17:09
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 01 март 2012 - 17:10

При мен разхода градско е 9-10/100(лято-зима) и 6/100 извънградско без климатик. Няма разлика между БК и реално измерено.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 март 2012 - 17:32

 Жоро, на 01 март 2012 - 17:05, каза:

Това дето казваш че с увеличаване на скороста се увеличава разхода също е си има обяснение и то се нарича дебитомер, колкото повече създъх минава през него, а той се увеличава със скороста толкова повече гориво върви...

Ще допълня, че при движение на свободна предавка сметките на бордовия компютър са като за разход на час (заради обороти и времена на дюзи), но поради отчитането наличие на скорост го обръща в разход на 100 км - следователно при промяна в скоростта се променя пропорционално и показанието. При засилване показанията падат, а при забавяне на скоростта се увеличават.
Отговори

mkvectra снимка mkvectra 01 март 2012 - 17:57

Мерси пичове, в час сте! Честита баба марта!
Отговори

sxs снимка sxs 01 март 2012 - 21:17

Така...
Има нещо сбъркано, но незнам дали е колата или компа. Днес си играх да погледам моментния разход докато се прибирах от работа. Стоя си на светофар и гледам разхода играе между 3,5-5,2 л/час (ненормално високо). Загасих колата и запалвам веднага отново. Моментално свали на 1,1-1,2 л/час. Същото намаление имаше и при движение. При скорост от около 60км/ч преди рестарта на колата разхода беше към 11л/100, след това към 9л/100.
Някакви идеи каква може да е причината?
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 01 март 2012 - 21:39

Бе колеги обяснете ми как вие дизелите горите повече от мойта бензинова кола х20хев? Аз мислех дизел си взема за по евтин разход,а вие говорите в порядъка 15л в града и 6 извън града тя мойта в града гори 11л бензин извън 6!
Отговори

Teddy02 снимка Teddy02 02 март 2012 - 09:17

 sxs, на 01 март 2012 - 21:17, каза:

Така...
Има нещо сбъркано, но незнам дали е колата или компа. Днес си играх да погледам моментния разход докато се прибирах от работа. Стоя си на светофар и гледам разхода играе между 3,5-5,2 л/час (ненормално високо). Загасих колата и запалвам веднага отново. Моментално свали на 1,1-1,2 л/час. Същото намаление имаше и при движение. При скорост от около 60км/ч преди рестарта на колата разхода беше към 11л/100, след това към 9л/100.
Някакви идеи каква може да е причината?


Колега, разхода за който говориш 3,5-5,2 литра на час се получава, когато се включи регенериращата програма за чистене на dpf филтъра. Подозирам, че си я прекъснал, щом след рестартиране на двигателя компа е показал 1,1 - 1,2 л. на час, които показва и при мен при престой на място. Не е добре програмата за самопочистване на този филтър да се прекъсва - има много теми във форума за dpf - можеш да ги видиш. Сега се замислих, че всъщност високият ти разход в рамките на няколко дни може принципно да идва от задръстен dpf филтър.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 март 2012 - 10:41

 Николай Коев, на 01 март 2012 - 21:39, каза:

Бе колеги обяснете ми как вие дизелите горите повече от мойта бензинова кола х20хев? Аз мислех дизел си взема за по евтин разход,а вие говорите в порядъка 15л в града и 6 извън града тя мойта в града гори 11л бензин извън 6!

Във всяка тема за разход се забравя, че едно е да караш сравнително нормално градско във всеки нормален град в БГ, съвсем друго е да висиш в софийско задръстване. Средна скорост ~ 12км/ч
Не е много на място, но просто за сравнение - Сценик 1.9 dCi 120 к.с. през задръствания - 10/100. Две дни карам извън трафика (рано сутрин и късно вечер) - 7.7/100.
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 март 2012 - 12:50

 sxs, на 01 март 2012 - 21:17, каза:

Така...
Има нещо сбъркано, но незнам дали е колата или компа. Днес си играх да погледам моментния разход докато се прибирах от работа. Стоя си на светофар и гледам разхода играе между 3,5-5,2 л/час (ненормално високо). Загасих колата и запалвам веднага отново. Моментално свали на 1,1-1,2 л/час. Същото намаление имаше и при движение. При скорост от около 60км/ч преди рестарта на колата разхода беше към 11л/100, след това към 9л/100.
Някакви идеи каква може да е причината?

Ето какво пише в една друга тема:

Цитат

Казаха ми, че не е хубаво да се маха ДПФ филтъра, а и че нямало смисъл. Филтъра не пречел на нищо. Чисти се сам, като по време на чистенето може да светне лампата за подгрев на свещите... тогава НЕ трябва да се гаси колата, а да се покара още докато си направи процедурата (траела около 10-15 мин), защото като угасим колата ще прекъснем процеса и после филтъра ще се задръсти още повече...

Не коментирам нищо просто като инфо от др. колега...
Отговори

sxs снимка sxs 02 март 2012 - 13:39

Може би това е причината. В началото когато запаля колата разхода е приличен. Като поработи 5-10 минути тогава го вдига рязко. Явно започва да чисти филтъра. Да ама аз карам все често и на близки дистанции и тамън се включи почистването и аз го спирам. Най-вероятно това е причината разхода да ми стои толкова висок. Ще я покатам 20-30 мин. при по-високи скорости през уикенда пък да видим. Ако е това би трябвало да се самопочисти и след това да нямам ядове с висок разхода. Единственото което не пасва в картинката е че не ми свети лампата за подгрев която според книжката трябва да светва в този случай. Ама дали е задължително, незнам?
Отговори

boichev снимка boichev 02 март 2012 - 13:50

Ако трябва на по-ниска предавка, но с по високи обороти Колега, така се почиства филтъра най-добре според мен. :good: Гледай да караш поне със 3000-3500 оборота. :good:
Отговори

sxs снимка sxs 02 март 2012 - 15:30

А добра вметка. Незнаех. Ами ще включа на полуавтоматичен избор на предавка (незнам дали правилно се изразявам ама се сещате) и ще я накарам колата да върви на по-високи обороти. Това ли е всичко да карам с 3000-3500 об.? За колко време? Нещо друго?
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 02 март 2012 - 15:41

По принцип, ако ще започва регенерация на DPF-а, светва индикацията на таблото, изобразяващо подгрев на свещи.
Освен това, при наличие на регенерация, имаме и: повишен шум от двигателя ( свързано с промяна на горивният процес и т.н...), както и специфичен мирис.
Имаме изгаряне в филтъра, а не в горивната камера- няма начин да не се усети- по принцип:).

Ако искаш да го почистиш, най- добре излез извън града, карай около 15мин. над 3000-3500об.
Другият вариант- закачане на компютър, принудителна регенерация.
Отговори

ivanpenev снимка ivanpenev 03 март 2012 - 19:01

Здравейте!
Карам същата, 120 к.с., автоматик. Колата е на 90 000 км.
При мен нещата с разхода стоят така: градско каране в Пловдив - между 7,5-8 зимата и лятото на клима ,а 6,6-7 извънграда. Колкото и да съм се старал градски разход под 7/100 не мога да докарам. През студените февруарски дни на тази зима разхода ми е стигал до 10,5-11/100.
Що се отнася до показанията на борд компютъра, аз съм установил следното: извънградския разход е изключително точен и няма разлика между показанията и реалното. Обаче в града показанията са неточни. След няколко засичания установих, че компютъра показва между 1 и 2 литра повече.
При мен моментния разход на място, който борд компютъра показва е 0,9-1,1 литра за час.
При покупката на колата беше със задръстен DPF,след което 2 пъти принудително в сервиз го чистих-просто стария собственик е карал предимно градско в Сф. и до 2000оборота,смея да кажа че карам агресивно и може би заради това от тогова повече не се е запушвал....съветвам те да я поностъпваш по-честичко и няма да има проблеми :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg