Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с парното на Opel Corsa C

Enigmus снимка Enigmus 03 декември 2019 - 20:38

Здравейте колеги.Имам следния проблем.Когато пусна отоплението не духа достатъчно топло ...нито студено нито топло.Духа марна температура . Колата си загрява до 80-85 градуса ,като вдигне над 90 градуса се включва и вторият вентилатор за охлаждане. Антифриза си е докъдето трябва ,но не прави нужната температура в купето .Преди време ми почистваха ЕГР клапана и си чудя дали майстора правилно е обезвъздушил системата ,защото се наложи да се източи антифриза при свалянето на ЕГР клапана .След като се поразрових из форумите видях,че трябва когато се объзвъздушава парното да се пусне на макс ,защото радиаторчето му също се пълни с антифриз и много често там остава въздух.Та въпроса ми е дали може да е от там проблема???Благодаря предварително за отговорите
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 декември 2019 - 21:08

Определено си прав. Трябва да се обезвъздуши. Преливния маркуч на казанчето ще пи подскаже.
Отговори

k opel e снимка k opel e 05 декември 2019 - 06:42

 k opel e, на 12 март 2019 - 12:25, каза:

Като сте готови за палене, наливаш вода и чакаш един час без капачка. После ако, трябва доливаш до Kalt и палиш пак без капачка. Гледаш отгоре в съда да няма малки мехурчета като от газирана вода. Ако няма на 60-70 градуса затягаш капачката и наливаш ракия (но не в разширителния съд)и режеш салата! Може и с туршия.

Обезвъздушаване на Опел? Чудно!
Има ли достатъчно антифриз? Направи това от цитирането. Състояние на водната помпа? На този мотор с верига тя е обикновено още заводска. В студено време да се стигне до втора перка, може само от недостатъчна циркулация.
Запушен радиатор на парното? Има Бардал или Уйнс.
Колко време мина от източването на антифриза заради ЕГР?
Отговори

Enigmus снимка Enigmus 05 декември 2019 - 21:14

 k opel e, на 05 декември 2019 - 06:42, каза:

Обезвъздушаване на Опел? Чудно!
Има ли достатъчно антифриз? Направи това от цитирането. Състояние на водната помпа? На този мотор с верига тя е обикновено още заводска. В студено време да се стигне до втора перка, може само от недостатъчна циркулация.
Запушен радиатор на парното? Има Бардал или Уйнс.
Колко време мина от източването на антифриза заради ЕГР?


Минаха около 8-9 месеца от смяната на ЕГР-а.Вчера установих друго и мисля,че не е от убезвъздушаването .Мисля си ,че може да е от постоянно отворен термостат.Когато работи на място се загрява и когато пусна парното на макс температурата пада,както и когато карам да дълъг път,защото си мисля,че върти през големия и малкия кръг на парното и именно заради това да не прави нужната температура на парното .Не върти антифриза само от двигателя и радиатора за купето като няма 92 градуса .И точно заради това си мисля,че термостата е постоянно отворен ,защото антифриза минава през големия и малкия радиатор едновременно без да е загряла до 92 градуса и чак тогава да отвори термостата и да отива в големия радиатор за охлаждане . Та възможно ли е да е от това ?
Мнението беше редактирано от Enigmus: 05 декември 2019 - 21:14
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 декември 2019 - 21:30

Докато не провериш термостата всичко е писане напразно. Все си мисля, че досега можеше няколко пъти да си го проверил.
Отговори

Enigmus снимка Enigmus 05 декември 2019 - 21:34

А как да го проверя ? Не съм много запознат с това. Ще я карам на майстор май
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 декември 2019 - 21:37

До 80 градуса дебелия маркуч от главата към радиатора трябва да е студен.
Отговори

k opel e снимка k opel e 05 декември 2019 - 22:33

 Enigmus, на 05 декември 2019 - 21:14, каза:

Минаха около 8-9 месеца от смяната на ЕГР-а.Вчера установих друго и мисля,че не е от убезвъздушаването .Мисля си ,че може да е от постоянно отворен термостат.Когато работи на място се загрява и когато пусна парното на макс температурата пада,както и когато карам да дълъг път,защото си мисля,че върти през големия и малкия кръг на парното и именно заради това да не прави нужната температура на парното .Не върти антифриза само от двигателя и радиатора за купето като няма 92 градуса .И точно заради това си мисля,че термостата е постоянно отворен ,защото антифриза минава през големия и малкия радиатор едновременно без да е загряла до 92 градуса и чак тогава да отвори термостата и да отива в големия радиатор за охлаждане . Та възможно ли е да е от това ?

Не си мисли, пишеш пълни глупости. Прочете ли какво ти писах или........
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg