Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с маслото

Gangsta снимка Gangsta 15 май 2006 - 21:56

И при мен е така забелязах го зимата, но сега като се постопли най-много 3 секунди и угасва. Това е сутрин, а ако е следобед направо не мога да го засека. Предполагам че е от температурата на ДВГ-то. На мене ми казаха че това е нормално за зимния период.
Отговори

a man снимка a man 16 май 2006 - 08:39

Колеги и аз го имах същия проблем на старата вектра А, ама така я карах 3 години и я ожених и така е и сега, сутрин след запалване на ДВГто минават 3-4 секунди докато изгасне лампата. И аз в началото се шашках много, да не е проблем, сменях филтри с 2, с 3 клапана и почти никва разлика.
Някъде нагоре прочетох, че някой предлага по-гъсто масло, с такова пробвах, та от опит става по зле да знаете. Значи сутрин по-гъстото масло по-трудно, по-бавно постига нужното налягане и лампата си свети даже повече време.

Моят съвет е карайте си каручките, сменяйте си навреме маслото и то с проверено и си пийте биричката. :opel_forever:

Айде лека на вс. и безаварийна :icon_sad:
Отговори

stokovic снимка stokovic 17 май 2006 - 09:09

Здравейте, имам същият ефект с лампичката и на омегата. Сутрин 3-4 сек докато изгасне след запалване. Проведох разговор с майсторите при които ходя и хората ми казаха изобщо да не се притеснявам и че е нормално и при различните коли датчика е на различно място и трябва различно време.

Казаха ми да си карам и ако вземе, че се удължи значително незагасянето или по време на път премигне или светне да спирам и чак тогава да треперя за колицата! :)

Приятно каране!!
Отговори

chriss снимка chriss 07 юни 2006 - 07:19

Отварям тази тема отново, защото и при мен е така. Имам Корса 1,5 Д Исузо от около две седмици. Минал съм 600 км, сменил съм консумативи - масло /Тексако 10W40/, филтри, ремъци, ролка. Като я взех лампата угасяше веднага, но след първите 300 км започна да ми прави същия номер описан от вас. Въпреки, че времето е топло до изгасването на лампата за масло сутрин минават около 4 секунди. Пак казвам в началото не беше така. Споделете как решихте проблема и на какво може да се дължи тая аномалия
Отговори

Isuzu15 снимка Isuzu15 07 юни 2006 - 08:30

chriss, на Jun 7 2006, 07:19 AM, каза:

Отварям тази тема отново, защото и при мен е така. Имам Корса 1,5 Д Исузо от около две седмици. Минал съм 600 км, сменил съм консумативи - масло /Тексако 10W40/, филтри, ремъци, ролка. Като я взех лампата угасяше веднага, но след първите 300 км започна да ми прави същия номер описан от вас. Въпреки, че времето е топло до изгасването на лампата за масло сутрин минават около 4 секунди. Пак казвам в началото не беше така. Споделете как решихте проблема и на какво може да се дължи тая аномалия
 


Провери картера дали не е изкривен? Майстора ми твърди, че проблема може да е от това. При мен има този ефект, картера е леко огънат, но не вярвам много на майстори. Филтър с 3 клапана подобрява времето за качване на маслото, примерно Марка Filtron.
Отговори

a man снимка a man 07 юни 2006 - 08:56

Kolega, коя година ти е корсата?
А и знаеш ли преди да и станеш стопанин с кво са я наблъскали, добавки, присадки и т.н. (нали знаеш циганите ка си пудрят булките преди да ги закарат на панаира да ги женят ;) )
и последно сигурен ли си в това масло което сега си и налял?
Там някъде ти е ключа от палатката, щото не е логично за по-малко от 1000 км да се появи така явно.


П.П. Знаеш ли и с кво масло е била преди това?

Айде успех :19a:
Отговори

chriss снимка chriss 07 юни 2006 - 09:14

[quote name='a man' date='Jun 7 2006, 08:56 AM']
Kolega, коя година ти е корсата?
А и знаеш ли преди да и станеш стопанин с кво са я наблъскали, добавки, присадки и т.н. (нали знаеш циганите ка си пудрят булките преди да ги закарат на панаира да ги женят ;) )
и последно сигурен ли си в това масло което сега си и налял?
Там някъде ти е ключа от палатката, щото не е логично за по-малко от 1000 км да се появи така явно.


П.П. Знаеш ли и с кво масло е била преди това?

Айде успех :19a:
 
[/quote

Колата е началото на 95 г. Преди да я взема й смених масло и филтър в сервиз, казаха ми, че колата е ок. Минах към 300 км с новото масло и почна да прави така. Не знам какво е било старото масло. Това го прави само когато не е палена примерно една нощ. Веднъж като угасне няма проблем - не светва дори когато карам на много ниски обороти
Отговори

a man снимка a man 07 юни 2006 - 13:03

Mииии, общо взето кофти работа, мойта старата беше същото нещо, ама е, вече 5 години си върви така и нищо и няма, сменя се маслото навреме и това е, слага се само хубаво и толкоз.
Мен ме бяха накарали да сменям филтъра с такъв с 3 клапанчета...и в резултат вместо 3-4 секунди гаснеше след 2-3 секунди, така че евентуално това пробвай.
Ако се приеме, че вс. друго по мазилната уредба ти е в час, карай смело и се радвай на корсетката :bravoo: ;)


Айде :19a:
Отговори

lichen снимка lichen 08 юни 2006 - 13:18

На мойта Астра интервала също е 2-3 сек.Зимата беше може би 3-4сек, предполагам от темперетурните условия се касае това.Познавам и други приятели с Астри ТДИ,които на същият интервал от време им гасне ламп.Така че без проблем си сипвай нафтичка и си :19a: ! :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg