Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Маи много харчи?

v_ankata снимка v_ankata 19 октомври 2007 - 18:01

Имам корса А сьс споменатия вече двигател. Разхода ми на газ е средно 11.5/12 на 100 градско каране. Рекорда ми е малко под 11 като я карам едвам едвам, на по- дьлги разтояния и тн. Та искам да ви питам нормално ли е, и дали е вьзможно това да се дьлжи на това че дифузиора на полочката ми е 33мм, а не 36 както си е оригинално? Благодаря предварително. Забравих да спомена че разхода извьнградско е кьм 7,5, 8 при 120-140
Отговори

Стефан снимка Стефан 19 октомври 2007 - 18:51

Толкова е ...
Карам Астра със същия двигател - градско София - 11-12, извънградско - 7-7.5 при 120-130, сваля до 6.5 при 90.
Карай и свирукай :)
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 19 октомври 2007 - 18:53

Абе за астра е добре, ама нали корсата е по-лека и това предполага по-мальк разход. Иначе благодаря за мнението
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 октомври 2007 - 19:32

 Стефан, на Oct 19 2007, 07:51 PM, каза:

Толкова е ...
Карам Астра със същия двигател - градско София - 11-12, извънградско - 7-7.5 при 120-130, сваля до 6.5 при 90.
Карай и свирукай :)



 v_ankata, на Oct 19 2007, 07:53 PM, каза:

Абе за астра е добре, ама нали корсата е по-лека и това предполага по-мальк разход. Иначе благодаря за мнението


за Астра 1.4 лрадско на гас 9 на сто и колата си върви добре не е спъната от личен опит ти го казвам тая кжрсо нищо не е в час да гори толкова много
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 октомври 2007 - 19:44

нормален е разхода
все пак тея моно шпринцовки не носят мн на газиране / икономичност
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 19 октомври 2007 - 19:55

ц14нз на астра градско и то в най-големите задръствания в софия най-много ми е стигала до 11 на 100 и то рядко иначе 9.5 до 10.нещо не е в ред според мен корсата.сменян ли е скоро възд.филтър??
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 19 октомври 2007 - 20:52

вьздушния филтьр е на 6 хиляди, но и в самото начало като го смених толкова гореше. Мене лично ме сьмнява диаметьра на дифузиора на плочкта- оригинално беше 36мм , но един умен газаджия каза че за тая кола наи добре било 30 или 33мм, та сега е с 33 и мисля че е от там проблема но не сьм сигурен
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 20 октомври 2007 - 11:31

При мен разхода е доста по-нисък, нещо не е наред при теб. Говоря за бензин, газ нямам.
Градско в София, в големия трафик основно, с яко настъпване, над 9 не ми е качвала, между 8 и 9 се движи.
Извънградско с 3ма човека и багаж, София-Бургас, по магистралата с 120-130, после 100-110 и малко ръчка до към 140-150 преди Бургас, ми даде 5.6. Това със засичане до пълен резервоар. Въобще над 6 много рядко ми дига извънградско. Само при много юркане 140-150.
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 20 октомври 2007 - 21:35

:unsure:
Отговори

vesko снимка vesko 22 октомври 2007 - 14:10

погледни си клапата, която затваря/отваря потока от топъл/студен въздух.
поне при мен в началото така беше на C14NZ - голям разход - 13/100 градско.
оказа се че вакуума, който идва откъм моноинжекцията е много силен и тази клапа се затваряше ненужно (поне на газ)
и газаджията я застопори с метална скоба и винт в отворено състояние.
лесно може да я видиш като махнеш горния капак на филтъра и после махнеш и филтъра - точно отдолу в предния край е. при неработещ двигател клапата стои отворена и така трябва да се застопори.
поне при мен това даде ефект - после разход над 9 градско трудно даваше
успех
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 22 октомври 2007 - 14:23

Мерси ще погледна
Отговори

hugh снимка hugh 22 октомври 2007 - 21:35

Имам абсолютно същия дивгател на корсата. Разход на гас: градско - 10/100 през лятото; сега в студените дни(ще ми е първа зима с газ) ми се покачи към 11/100. Този разход е през най-големите задръствания сутрин и вечер. Извънградско 7.5, 8 /100 с около 120км/ч.; с 140,150 км/ч- е кат ламя. Според мен не е много разхода, тъй като зависи много от това как се кара колата, а съшо така и с тези километрични задръствания в градски условия няма как да харчи по-малко.
Отговори

Ross_N снимка Ross_N 30 октомври 2007 - 09:03

Колега, аз също карам Корса 1.4 и разхода е 4.5 извънградско, но в града хич да не е си лапа 10 бензин...а според данните и дават не повече от 9, ама новичка...
...иначе ако трябва да съм честен на жената Вектрата 1.8 в града харчи малко по-малко от Корсака...
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 30 октомври 2007 - 10:37

Преправих клапата за студен и топьл вьздух- направих я да смуче само студен вьздух,че то отвсякьде е затворено от газадйиите с тиксо, та поне да смуче само от едно место. Разхода още не го знам, но едва ли ще има някаква промяна. Някои ако знае да каже дали е вьзможно дифузиора на плочката да дига разхода защото както вече казах е с 3мм по-мальк от оригиналния?
Отговори

hugh снимка hugh 31 октомври 2007 - 01:28

 v_ankata, на Oct 30 2007, 10:37 AM, каза:

Преправих клапата за студен и топьл вьздух- направих я да смуче само студен вьздух,че то отвсякьде е затворено от газадйиите с тиксо, та поне да смуче само от едно место. Разхода още не го знам, но едва ли ще има някаква промяна. Някои ако знае да каже дали е вьзможно дифузиора на плочката да дига разхода защото както вече казах е с 3мм по-мальк от оригиналния?

Еми колега сега го засечи колко разход ще ти даде. Би трябвало да има някакво значение от къде дърпа въздух. И да пишеш какъв е резултата. Ако няма ефект мога да ти препоръчам добър (поне така мисля) газаджия. :bravoo:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg