Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Здравейте...

devoted снимка devoted 25 февруари 2011 - 19:22

Здравейте .. Ще купувам кола и утре ще ходя да гледам таззи красавица http://www.cars.bg/u203616 Понеже до сега не съм притежавал или карал Опел, реших че тук е мястото на което може да ми дадат най-добре съвет за това какво да гледам по двигател, скоростна кутия, купе (казаха ми, че Опелите генетично имат проблем с ръждата), окачването... :mhihi: Прочетох това-онова за разхода, данъците, застраховките и че не е кой-знае колко бърза за 2.0 двигател, но нищо повече... Идеята е, че трябва да ме изкара поне 6 до 8 години, но не знам дали Опела ще е способен на това.. Притеснява ме най-вече двигателя и скоростната кутия .. За ДВГ не знам къде да гледам за течове на масло и дали има нещо друго на което да обърна внимание. :dummy: Моля ви за помощ и благодаря предварително! :mhihi:
Отговори

inko снимка inko 25 февруари 2011 - 20:03

По принцип този двигател, има проблеми с датчика на коляновия вал, но след смяната му несъм чул някой колега да се е оплаквал после. За ходовата част имат проблем само с тампоните отзад но при тях в повечето случай е същото както и при датчика след смяната няма проблеми. А за гниенето това е доста стар мит вече след 96 година всички опели се обработват с антикорозионни вещества такаче нема гниеене освем ако нее удряна.
Успех с търсенето :dummy:
Отговори

C20NE GT снимка C20NE GT 25 февруари 2011 - 20:56

Само врачка може да ти каже дали ще изкара 6-8 години. Всичко е въпрос на поддръжка и късмет още при избора. Точно този модел е стабилен автомобил и ако полагаш грижи вероятно ще си доволен. Двигателя е стабилен и разпространен ( Векра, Астра, Омега, Калибра...и вероятно пропускам дузина други модели, на които е поставян ) което би трябвало да означава, че майсторите се справят с поддръжката, а частите са на поносими цени. Като динамика ще си доста доволен - има приятно разгръщане на мощността и определено ще си в крак с трафика в близкото бъдеще. От скоростна кутия не съм чул някой да се е оплакал. Смятам, че за тези пари, това е един от най-добрите и разумни варианти - все пак аз все още не мисля Vectra B за морално остарял автомобил, което е важно да се вземе под внимание при избор на кола за по-дълъг период от време.
Отговори

raoccars снимка raoccars 25 февруари 2011 - 23:14

Страхотна красавица е колега, не и мисли много.
Ако наистина е на 180000км, ще те изкара още толкова при добра поддръжка.
Намери добър майстор когато отиваш да я пазариш и го вземи с теб.
Да прегледа внимателно двигателя и скоростите, там са големите разходи.
После я покарай из Бургас да видиш дали си пасвате и :dummy:
Успех :mhihi:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 февруари 2011 - 00:43

Не е лоша, колега. Мен ми харесва много ! Интересното е че е тунингована в Германия. Това, че колата стои в гараж не можем да бъдем сигурни. Определено е само на думи. Трябва да се види на место и човека да те повози в колата. Иначе е голяма красавица !

Мен пък ТАЗИ ми е на сърцето. Сори за офтопика. И аз като тебе трябва да огледам на място.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 26 февруари 2011 - 00:46
Отговори

devoted снимка devoted 26 февруари 2011 - 01:13

Благодаря за съветите и за помощта (Това е истискои форум!) :mhihi: Надявам се да ми е ден и да имам късмет! :dummy:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 26 февруари 2011 - 15:16

Колега, знаеш ли как да провериш екстрите които са описани дали ги има и дали работят?

--- Халогенни фарове - влючват се от бутони под копчето на фаровете.

--- Тракшън контрол - при даване на контакт на таблото трябва да светне лампата на тракшън контрола. Почти задължително е да има копче (намира се около касетофона) за изключване на тракшъна. След като колата запали и натиснеш копчето ИЗКЛЮЧВАШ тракшъна и ти светва лампата. Иначе е постоянно ВКЛЮЧЕН.

Публикувано изображение

--- Автопилот - на левия лост (този за мигачите и къси/дълги) трябва да има два бутона с които се вкл./изкл. Работи при скорост по-висока от 30км/ч.

Публикувано изображение


--- Бордови компютър - на десния лост (за чистачките) трябва да има други два бутона (като тези за автопилота) с които се сменят показанията на дисплея.

Публикувано изображение


Провери дали работят бутоните на волана за управление на музиката.

Публикувано изображение






--- Само това копче ме притеснява... Не се ли слага само на английските Опели???? И все пак не съм сигурен...

Публикувано изображение
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 26 февруари 2011 - 15:47

Точно това е копчето за тракшъна. На англичанките се слага това под него.

Иначе огледай колата,мисля че ако е в добро състояние,ще е 6 от Тотото.
Отговори

devoted снимка devoted 27 февруари 2011 - 00:43

Наистина благодаря за подробните насоки, Зенит :thu: :angry: ... Макар да е вече късно - днес я видях за 20 мин. ... зададох му общи въпроси и като седнах в купето директно му казах "До 2 часа съм готов да ти платя с 200 лв. отгоре и взимам колата!" ... Ключовете са вече мои, както и документите... притеснява ме факта, че той иска да ми даде празен "Kaufvertrag" и все едно аз съм внесъл колата 2009г.. Не знам дали в КАТ :mhihi: ще са доволни на копие от кауфвертраг (естествено е копирана само едната страна с редовете за писане, но не и гърба и могат да реша, че съм я крал тази кола) с прясно написани моите данни и на големия и малък талон... не знам дали няма да ми искат още нещо. От 2009г. са минали година и няколко месеца от самото вкарване на автомобила, а той не е платил нищо -еко такса, мито и не я е регистрирал първи в БГ. Трябва ли да ме притеснява това или ДА :unsure: Отделно, където и да питам за Гражданска отговорност за транзитен автомобил всички брокери ми вдигат рамена и ми казват само едно студено "Сори, батка, ама не можем да ти направим застраховка!"
Мнението беше редактирано от devoted: 27 февруари 2011 - 00:50
Отговори

Живко снимка Живко 27 февруари 2011 - 18:36

Честито, колега!!! Само не разбрах защо си платил 200лв отгоре, но ти си знаеш!
Мисля, че няма да имаш проблеми с регистрирането с договора, КАТ не се интересуват къде и колко време е седяла колата. Застраховка би трябвало да ти направят без проблем като не ти пишат рег. номер а само номер на рама, които е добре да провериш дали отговаря на оригиналните документи, че ако не отговаря в голям филм влизаш от опит знам. Като я регистрираш отиваш при застрахователя и попълвате рег номер на полиците и готово, то ако не ставаше така никой не може да регистрира кола нов внос!
Успех!!!
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 27 февруари 2011 - 19:06

Да добавя и аз нещо. Ще получиш акт за закъсняла регистрация от 20лв. т.е. автомобил след като е закупен и отидеш да го регистрираш в КАТ гледат датата на покупката в "Kaufvertrag" трябва да е в 14 дневен срок от покупката. Незнам как стои въпроса за 1 година :thu: Неможе ли да го накараш той да я регистрира и да си я прехвърлиш после?

Колата изглежда супер.
Отговори

devoted снимка devoted 02 март 2011 - 13:59

С хубавото лесно се свиква :61: - изпреварвания - никакъв проблем!, дълго шофиране - нямаш грижи, не си изорен, удобно, топличко, няма запотени стъкла и да се набираш на волана с парцала в ръка... Ясно стана, че нямам автопилот, а само ТЦ и видях че сработва само при превъртане на предните колела, но когато цялото купе поднесе в избрана от него посока (понеже отпред само са зимни гумите и то с различна шарка, а задните са летни) - нищо не може да го спре и само се моля и стискам палци в съседното платно да няма коли когато минавам през навявания от сняг и малки парчета лед :(
Не знам дали е нормално, но волана се усеща тежък и те кара да си мислиш, че караш много по-голяма кола. Предполагам че предницата е за стенд, понеже дърпа на ляво и трябва да се погледнат спирачките, защото отпред задържа десния апарат ( всички дискове студени, само преден десен е топъл на пипане ). На едно место е леко кипнала - но с напръскване от кадърно майсторче ще се направи кукла. Въпреки големия обем - тръгва плавно и ако се наложи може наистина да ускори задоволително бързо. Само като гледам моментния разход в града ми се свива сърцето как пълен резервоар го пресушава като казак бутилка водка. На дълъг път вече е друго нещо - с нормална скорост (м/у 110 - 120) и редки позьорски изпълнения ( с рязко набиране и гъзареене по междуселския път) по компютър даде 7,5, а на колонката 7,612 разход. За награда и закичих мартеница, а днес мисля да я поглезя и с автомивка и вътрешно почистване с любов от собственика :mhihi: :rofl:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 02 март 2011 - 14:12

 devoted, на 02 Mar 2011, 13:59, каза:

С хубавото лесно се свиква...

Честито... Сега остава да си оправиш и профила и разбира се... Да боднеш една темичка ТУК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg