Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Багажник за покрива мнение

vaniosl снимка vaniosl 15 март 2021 - 13:02

Здравейте,

обмислям закупуването на напречни греди на Thule за Опел Астра К хечбек,обаче искам да чуя мнение от хора,които са ползвали или ползват такива греди и съответно багажници,какво ви е мнението за тях?
Също така ме интересува,понеже хечбека няма надлъжни греди и монтажа става за гредите самите адаптери драскат ли боята?Имам огромно притеснение да не я надерат и да трябва или често пребоядисване или да не тръгне ръжда там.
Друго,което ме интересува е сваляте ли гредите когато не ги ползвате,защото доколкото знам влошават айродинамиката,свирят и вдигат разхода.Ако се ползват два пъти в месеца заслужава ли си монтиране и демонтиране след това или ще прецакам местата за захващане с това действие?
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 15 март 2021 - 18:40

Ооо филма е хубав :mhihi:
Имам К комби и си мислех, че имам надлъжни греди. Нъцки - били декоративни :doh:
Купих напречни за хетчбек, защото няма друг вариант. Монтират се в едни дупки които се виждат при отворени врати - грозна гледка.
После и с автобокса е голям филм, докато намериш точния модел. Има някои които стоят като гърбица...не мерси.
За драскане - няма ако си внимателен. Иначе свалям бокса заедно с гредите за не повече от пет минути. После монтажа е по-бърз така.
За тюлето - ми скъпо ми беше, даже много скъпо. Все пак е нещо което ползваш по пет пъти годишно.
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 16 март 2021 - 09:08

И аз предполагам,че няма да е много красиво и затова питам дали мога да ги монтирам само когато ми трябват и след това да ги махам,че наистина ще е гадно да стои постоянно с тях.
Ами очаквам бебе и малко ще е трудно да събирам детска количка в багажника и да ми остава място за поставянето на багаж за някоя почивка.Също така обмислям да ползвам и гредите за транспортирането на колелета.

А ти какви греди използва на коя марка,че на Thule наистина са малко скъпи....само греди и адаптори за поставяне 550лв.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 март 2021 - 17:48

https://easyauto.bg/...el-astra-k-2015
Ето такива са моите. Малко като реклама звучи ама отиди там и ще намериш това което търсиш. За гредите няма особен избор, но боксове колкото щеш.
Коректни са и можеш да пробваш различните модели докато си избереш точния. Успех!
Отговори

Ramsezsh снимка Ramsezsh 05 май 2021 - 22:04

Здравейе. Аз бях м този филм миналата година. В крайна сметка си купих греди и бокс от магазина, споменат в горния пост. Не карам с тях постоянно. Трябват ми 2 -3 пъти годишно. за да не са шумни взех варианта, който ми предложиха като най-безшумен (по-плоски са от другите). Да се надраска боята от слагане и махане - не вярвам. Самите планки, с които се захваща са гумирани. Монтират се в отворите, които се виждат при отворена врата. Самите отвори са със резба, в която се навиват болтовете за монтаж. Колкото до бокса - отидох за един, а купих друг, който беше със 100 литра по-голям.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ramsezsh: 05 май 2021 - 22:34
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg