Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Имам нужда от съвет за Опел Инсигния (след 2017) ръчка.

Hotblooded снимка Hotblooded 06 април 2021 - 16:41

Фабричната гаранция е 2 години без ограничения в пробега. Нагоре е по застраховка...
Отговори

Sim снимка Sim 06 април 2021 - 18:21

 Hotblooded, на 06 април 2021 - 16:41, каза:

Фабричната гаранция е 2 години без ограничения в пробега. Нагоре е по застраховка...

Не зная коя застраховка дава гаранция за автомобил, но зная, че дилърите на Опел в България добавят към заводската гаранция от 2 години още 3 години удължена гаранция Complete по програма Opel Flex Care, като има ограничение за изминатите километри до 150 000.
https://img321.com/v...cc-5a1ee5787f90
https://img321.com/v...67-f4083ea8e9b3
Прилагам снимки в подкрепа на написаното.
Тази гаранция се отнася за нов автомобил за лични нужди.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 април 2021 - 19:30

Много интересна дефиниция ;;определени компоненти;; какво ли се включва в това дали някъде има списък защото на практика се получава О компоненти.
Отговори

Sim снимка Sim 07 април 2021 - 07:51

 mrsch66, на 06 април 2021 - 19:30, каза:

Много интересна дефиниция ;;определени компоненти;; какво ли се включва в това дали някъде има списък защото на практика се получава О компоненти.

Разбира се, че има списък. За да ви покажа всички условия на удължената гаранция, трябва да кача десетина снимки. Ако някой е решил да купува нов опел, дилърите ще го запознаят подробно. Ако се купува употребяван и е в гаранция, трябва да се пита за удължената гаранция.
Отговори

Nedds снимка Nedds 07 април 2021 - 10:13

Говорих днес с човек от Стефанов, гаранцията за сертифицираните автомобили е 1 год и до 15 000 км, само за мотор и скоростна кутия - нищо друго.
Отговори

Dowper снимка Dowper 07 април 2021 - 10:27

 Nedds, на 07 април 2021 - 10:13, каза:

Говорих днес с човек от Стефанов, гаранцията за сертифицираните автомобили е 1 год и до 15 000 км, само за мотор и скоростна кутия - нищо друго.


Е значи все пак е по-добре, отколкото от автокъща без никаква гаранция.
Отговори

benzy снимка benzy 07 април 2021 - 11:04

Винаги е по-добре от официален представител, но ти си плащаш за това. Поне хилядарка "премиум" ще си сложат за риска... и може би още една за "премиум" :)
Отговори

Nedds снимка Nedds 07 април 2021 - 11:28

 benzy, на 07 април 2021 - 11:04, каза:

Винаги е по-добре от официален представител, но ти си плащаш за това. Поне хилядарка "премиум" ще си сложат за риска... и може би още една за "премиум" :)

Хаха явно е така да. На договорка в цената явно също не може да се разчита. Все пак спомена за някаква възможна отстъпка, но беше толкова незначителна, че не си струва да я споменавам :D
Отговори

Dowper снимка Dowper 07 април 2021 - 11:42

 Nedds, на 07 април 2021 - 11:28, каза:

Хаха явно е така да. На договорка в цената явно също не може да се разчита. Все пак спомена за някаква възможна отстъпка, но беше толкова незначителна, че не си струва да я споменавам :D


То затова зависи от автокъщата на каква сума е - ако е достатъчно по-евтина си струва риска без гаранция, защото при евентуален проблем той ще се покрие от разликата в цената. Но при еднакви цени определено бих предпочел официалния представител.
Отговори

benzy снимка benzy 07 април 2021 - 12:13

Колко отстъпка направиха 300-400 :) При мен това беше отстъпката.
Аз моята я взех от официален представител, но дефакто беше оставена от техен клиент да му я продават и цената ми беше ниска, но нямам и гаранция. Все пак с малко ходатайстване получих нещо като уверение, че е читава кола, има си пълната сервизна история и честно казано в момента карам на едната честна дума без да съм пипал нищо по нея откакто я взех - и след като я взех пак ме увериха, че по сервизен план няма какво и няма смисъл да харча излишни пари. Вярно, че си има дребни забележки, но еквивалент от търговец беше с около 1500 горник, (да не говорим за обслужване колко ще потрошиш), а от дилър с 2 до 3 хил.
Така че както казва и колегата Dowper - понякога си струва риска, понякога не - зависи от доста неща.
Отговори

Nedds снимка Nedds 14 април 2021 - 09:01

Тези дни съм в карантина и голямо четене и умуване пада :) Везните започнаха да накланят все повече към бензин, защото с моето шофиране съм на 99% сигурен, че ще имам ядове с дизела - т.е. ДПФ, ЕГР и т.н. еко гадории, а времето ми е ценно и нямам желание да ходя по мъките с чистения, принудителни регенерации и т.н., а накрая ако искаш да караш безпроблемно дълго време изборът май се свежда или до тоталното разкарване на "еко" притурките или до замяна на DPF с нов, което си е доста пари. В момента карам дизел с премахнат от предишния собственик ДПФ и затапен ЕГР - и нямам никакви ядове, дори при продължителни кратки зимни курсове.
За съжаление при бензина няма почти никакъв избор - в момента под 35К се предлагат само 2 автомобила в мобилето. Един от Булвария - но доста базово изпълнение и един от човек, който определено ми харесва и е с доста екстри - но там нещата ще са по-рискови.... Другият "недостатък" от гледна точка на евентуални бъдещи сериозни разходи е, че 2.0Т май всички са 4х4 и с флекс райд амортисьорите, което си е потенциален риск за доста сериозни допълнителни разходи.
Отговори

benzy снимка benzy 14 април 2021 - 09:32

Смени критериите или търси директно в чужбина. Лично мое мнение, ако ще давам пари за 2.0Т ще го искам GSI изпълнението, не обикновеното. 1.5 почти винаги ще са бедно оборудвани, което няма да те радва. Ако някой е решил да разкушува с екстри много вероятно да е сложил и флекс райда. В крайна сметка взимаш я доста нова, почти сигурно няма да си ти човека, който ще мисли за смяната му. За 8 коли до сега, коя от коя по-дърти не съм сменял амортисьори та ти с "нова" такава. И пак лично мнение идеалния баланс за Инсигнията е 1.6 мотора с 200 коня, но в БГ няма да го намериш посмъртно, поне близките 5-6 години.
Отговори

Nedds снимка Nedds 14 април 2021 - 15:45

 benzy, на 14 април 2021 - 09:32, каза:

Смени критериите или търси директно в чужбина. Лично мое мнение, ако ще давам пари за 2.0Т ще го искам GSI изпълнението, не обикновеното. 1.5 почти винаги ще са бедно оборудвани, което няма да те радва. Ако някой е решил да разкушува с екстри много вероятно да е сложил и флекс райда. В крайна сметка взимаш я доста нова, почти сигурно няма да си ти човека, който ще мисли за смяната му. За 8 коли до сега, коя от коя по-дърти не съм сменял амортисьори та ти с "нова" такава. И пак лично мнение идеалния баланс за Инсигнията е 1.6 мотора с 200 коня, но в БГ няма да го намериш посмъртно, поне близките 5-6 години.

Внос от чужбина изобщо не го мисля - от тук ще е - гледам, карам, тествам - и какъвто ми бил късмета. В крайна сметка, ако в следващите 2 месеца не излезе някое добро предложение за бензин, винаги стои варианта да взема дизел и при проблем да шунтирам еко добавките.
Отговори

Dowper снимка Dowper 15 април 2021 - 08:19

 Nedds, на 14 април 2021 - 09:01, каза:

Тези дни съм в карантина и голямо четене и умуване пада :) Везните започнаха да накланят все повече към бензин, защото с моето шофиране съм на 99% сигурен, че ще имам ядове с дизела - т.е. ДПФ, ЕГР и т.н. еко гадории, а времето ми е ценно и нямам желание да ходя по мъките с чистения, принудителни регенерации и т.н., а накрая ако искаш да караш безпроблемно дълго време изборът май се свежда или до тоталното разкарване на "еко" притурките или до замяна на DPF с нов, което си е доста пари. В момента карам дизел с премахнат от предишния собственик ДПФ и затапен ЕГР - и нямам никакви ядове, дори при продължителни кратки зимни курсове.
За съжаление при бензина няма почти никакъв избор - в момента под 35К се предлагат само 2 автомобила в мобилето. Един от Булвария - но доста базово изпълнение и един от човек, който определено ми харесва и е с доста екстри - но там нещата ще са по-рискови.... Другият "недостатък" от гледна точка на евентуални бъдещи сериозни разходи е, че 2.0Т май всички са 4х4 и с флекс райд амортисьорите, което си е потенциален риск за доста сериозни допълнителни разходи.



 Nedds, на 14 април 2021 - 15:45, каза:

Внос от чужбина изобщо не го мисля - от тук ще е - гледам, карам, тествам - и какъвто ми бил късмета. В крайна сметка, ако в следващите 2 месеца не излезе някое добро предложение за бензин, винаги стои варианта да взема дизел и при проблем да шунтирам еко добавките.


Така, явно и ти си като мен, значи търсенето става още по-трудно, имам конкуренция (майтап :biggrin:). И аз чакам на бензинка, но просто няма. Иначе не е вярно, че с 1.5 мотора нямат екстри, зависи как е поръчана, да факт е че по-масово са с бедно оборудване, но например има една на 52к в момента, която е с абсолютно всички екстри без флексрайд, но пък цената е почти като за нова. Има 2.0 за 45к отново с всички екстри, но пък и с 4х4 и флексрайд, екстри които аз не искам. При мен дизела също е много лош вариант, но и аз като теб за момента изчаквам и ако няма нещо читаво скоро ще се мятам на дизел и ще го мисля в движение, в крайна сметка няма да чакам да остареят, че да се покефя на нова колица.
Относно вноса от чужбина - следя ги и в Германия, ми то и там почти няма читави бензинки под 40к, имаше една точно на 40к с OPC Line оптика, всички екстри, но обявата изчезна за дни, а и 40к на сляпо нещо не ме кефи особено и затова и аз като че ли отпадам от вариант чужбина.
А иначе можеш ли да споделиш коя е втората под 35к, че аз освен тази от Булвария не се сещам за друга под 35к бензинка, че и с екстри.
Мнението беше редактирано от Dowper: 15 април 2021 - 08:20
Отговори

Nedds снимка Nedds 15 април 2021 - 08:29

Колега - ето за тази става въпрос
https://www.mobile.b...37&slink=jqp46l
Но тя е от човек, а не от представителство. Честно казано много ми харесва този екземпляр, но не знам как е колата в действителност - да не се окаже някоя блъскана и на 200К км :D
Отговори

Dowper снимка Dowper 15 април 2021 - 08:47

О, ти явно гледаш и комбита, при мен комбито не е вариант. Но това е добре, ако барнеш някое комби ще остане седанче за мен. :smile3560:
Иначе отиваш в някое представителство и я проверяват по VIN номера, ако има история до последно няма какво да се притесняваш. Но аз при тази кола виждам отново потенциалните проблеми - 4х4, флексрайд, а и 260кс, което си лапа стабилно бензинец. Друг недостатък при тази е, че няма обдухване на седалките, което при тази черна кожа си е направо безумие, също не са и AGR, нямат пълните настройки и масажните функции.
Отговори

benzy снимка benzy 15 април 2021 - 08:59

Их как ми е познато... и аз като вас, тая нямала това, оная нямала другото, третата шестото... и така година и половина. То идеална кола за малко пари няма. Накрая з***ах всичко и отидох да си купя кола. Та като сте готови да кажете майната му ще си намерите :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2021 - 09:08

 benzy, на 15 април 2021 - 08:59, каза:

Их как ми е познато... и аз като вас, тая нямала това, оная нямала другото, третата шестото... и така година и половина. То идеална кола за малко пари няма. Накрая з***ах всичко и отидох да си купя кола. Та като сте готови да кажете майната му ще си намерите :icon_wink2:

Долу горе и аз така направих, но имах и малко късмет. Но съм напълно съгласен, че вече важи точно тази приказка "Една патка мислила мислила и накрая...."
Гледат се видими неща, и ако се харесат, тогава идва тази част, с късмета. Така е, независимо дали ни харесва или не.
Относно ДПФ-и и т.н. Каквато и бензинка да вземете от новите, те са сходни вече с дизелите, някои от бензините също имат филтър за твърди частици, от тук нататък всички ше имат. Има доста колеги, които досега не са се оплакали от никакви ДПФ-и. Предполагам защото вече не са като на евро4, недомислени. Нека кажат те самите, но аз поне не забелязах да има някой да "реве" от това. Има и с нови има и с втора употреба коли. Да кажат.
Освен това, ако се вземе евро4 с ДПФ, то за България са се продавали без такъв като нови, следователно могат спокойно да се махнат.
Но да ви кажа и аз същото, колкото повече дълбаете, толкова повече ще затъвате в избора си. Доказано.

Само за информация, баща ми кара една голяма Тойота Евро5Б, разбира се има ДПФ и е 3 литра дизел. Повече от една година и половина вече я кара по 2-3 км на ден, само градско и няма никакви лампи, никакви глупости, никакви проблеми с ДПФ-а. 2013-та година е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2021 - 09:16
Отговори

Dowper снимка Dowper 15 април 2021 - 09:09

 benzy, на 15 април 2021 - 08:59, каза:

Их как ми е познато... и аз като вас, тая нямала това, оная нямала другото, третата шестото... и така година и половина. То идеална кола за малко пари няма. Накрая з***ах всичко и отидох да си купя кола. Та като сте готови да кажете майната му ще си намерите :icon_wink2:


Дизелови варианти на добри цени има колкото искаш, накрая натам ще се насоча. :surrender:
Мнението беше редактирано от Dowper: 15 април 2021 - 09:10
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 април 2021 - 09:18

Ами бройката на членовете на форума, каращи дизелови инсигнии, не е чак толкова голяма на фона на бройката на дизеловите инсигнии на пътя. Във форума няма много оплаквания и сигурно си има причини за това. Реалността обаче е различна от тази във форума и далеч не са малко хората с проблеми с дпф-ите и егр-ите на тези мотори, когато се карат на къси разстояния и студени. Причините за тези проблеми са ясни и при избора на двигател е редно да се отчитат. С други думи ако се кара предимно градско, то дизела не е безпроблемната опция. Но ако извънградското преобладава с над 60% от общия пробег, то за мен дизела почти няма алтернатива.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg