Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Интересен проблем със запалването

PIRGOS снимка PIRGOS 16 септември 2018 - 00:05

Здравейте колеги!Попринцип не съм имал проблеми с паленето на колата т.е запалва от първият път без допълнителни интервенции.Преди месец обаче бях на надморска височина от около 1300м и колата запали от третото завъртане.Става въпрос за студен двигател.В горивото си слагам добавка редовно.Преди няколко дни отново бях на планина.Този път на около 1200м.Завъртях около 7-8 пъти,но двигателя уж запалва и в момента в който след секунда трябва да се стабилизират оборотите и колата гаснеше.Това продължи докато не подам леко газ при едно от завъртанията.Със същото гориво няколко дена по-късно когато се върнах от планина обратно на морето,където живея отново вече нямах проблеми с паленето.Не знам къде е проблема...дали горивото е прекалено некачествено или надморската височина влияе чак до такава степен,че да не мога да запаля.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем може да сподели.Благодаря!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 септември 2018 - 13:27

Извинете,гледам от телефона и не виждам с кой мотор е проблема
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 септември 2018 - 16:59

 dimitarmark, на 16 септември 2018 - 13:27, каза:

Извинете,гледам от телефона и не виждам с кой мотор е проблема


вектра 1,6 16 винтила, не е дизел. По-скоро регулатор на налягането, датчик колянов/разпределителен вал. Нещо такова. Май ще трябва да изчакаш да роди до край преди да разбреш какво е.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 16 септември 2018 - 17:04

Градски,
За начало спри да слагаш боклуци в резервоара!
Както некачествен бензин, така и т.нар. добавки.
Зареди от Gazprom на МЕТРО 95 и карай, докато се изчисти мръсотията и добавките. После смени горивен филтър.
Въобще накакво обслужване правено ли е скоро? Отдавна ли е при теб колата?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg